Vybíráme nejlepší robotický vysavač 2024 Přinášíme vám test + srovnávací tabulku s výběrem nejlepšího robotického vysavače v roce 2024
- Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepšího robotického vysavače.
- Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete robotický vysavač s nejlepším poměrem cena – výkon.
- Po výběru nejlepšího robotického vysavače zjistíme, kde se dá koupit nejlevněji.
Vítěz testu spotřebitelů roku 2024
Lidovka
SENCOR SRV 6450BK
Robotický vysavač SENCOR SRV 6450BK: Robotický vysavač SRV 6450BK Není vyplněn Alternativní text k fotografii! Robotický vysavač SENCOR SRV 6450BK …
Více info zdeCena: 3 999 KčZlatá střední cesta
Rowenta RR91C5WH X-PLORER S135 Detect 5000 PA
Robotický vysavač Rowenta RR91C5WH X-PLORER S135 Detect 5000 PA:Select brand:ÚvodHlavní infoGalerieTechnické specifikaceLaserový robotický vysavač Rowenta RR91C5WH X-PLORER S135Moderní robotický vysavač …
Více info zdeCena: 9 499 KčVítěz testu
HOBOT LEGEE-7 robotický mop
Robotický vysavač HOBOT LEGEE-7 robotický mop:Robotický vysavač Hobot bude vysávat za vás a ušetří vám tak čas a energii. Bez …
Více info zdeCena: 12 990 KčPro náročné
ECOVACS DEEBOT X2 COMBO Black
Robotický vysavač ECOVACS DEEBOT X2 COMBO Black:Robotický vysavač ECOVACS bude vysávat za vás, což vám umožní věnovat se jiným aktivitám. …
Více info zdeCena: 32 690 KčJak jsme testovali robotické vysavače
Otestovali jsme úklidové schopnosti každého robotického vysavače spolu s jeho dalšími funkcemi.
Zde jsou hlavní atributy, které hledáme, a jak je testujeme:
- Velikost – upozorňujeme na specifikace celkové jednotky, hlavního kartáče a bočních kartáčů. Čím větší kartáče, tím více toho obvykle dokáže zamést. Hlavní kartáče jsou často dlouhé 15 – 25 cm a boční kartáče jsou obvykle dlouhé 5 – 7,5 cm.
- Čištění koberců – na 45 cm čtvercový úsek koberce jsme nasypali po jedné polévkové lžíci mouky, kávové sedliny a kočičího steliva. Také jsme nasbírali zvířecí chlupy od krysího teriéra a dvou koček, které jsme umístili na koberec. Vysavač jsme zapnuli na nejvýkonnější režim na dva čisticí cykly a porovnali jsme fotografie před a po, abychom odhadli procento každého materiálu, který jsme posbírali nebo nechali.
- Čištění tvrdých podlah – jedná se o stejný test jako u čištění koberců, ale na tvrdé podlaze.
- Čištění rohů – k otestování schopností čištění rohů jsme na tvrdé dřevo a koberce nasypali lžičku mouky do rohu o poloměru přibližně 10 cm. Vyfotili jsem nepořádek před a po spuštění robotického vysavače na dva čisticí cykly, abychom porovnali, kolik mouky zůstalo. Také jsem změřili, jak blízko rohu byl vysavač schopen dosáhnout.
- Vyhýbání se překážkám – nechcete, aby se váš robotický vysavač zasekl při úklidu nebo při návratu do nabíjecího doku, což vás v obou případech nutí jej lovit, zatímco vám posílá oznámení nebo vydává nepříjemné chybové zvuky. Vysavač jsme testovali v místnosti s několika překážkami, včetně schodů, 1 cm vysokého prahu do kuchyně a stolu se židlemi.
- Hlasitost – pomocí hlukoměru jsme měřili decibelový výkon každého z robotických vysavačů, když pracoval na nejvyšší a nejnižší nastavení.
- Kartáče – zaznamenali jsme si délky hlavních a bočních kartáčů, protože ty pravděpodobně budou ukazatelem výkonu v našich testech čištění. Robotické vysavače pracují pomocí kombinace sání a kartáčů.
- U robotických vysavačů existují dva typy kartáčů – boční a hlavní kartáč. Jednotky mají buď jeden, nebo dva boční kartáče, které mají průměr asi 7 cm a vyčnívají z přední části vysavače. Pohybují se krouživým pohybem, dostanou se do rohů a přivádějí nečistoty k hlavnímu kartáči. Zdá se, že mezi výkonem vysavačů se dvěma bočními kartáči a vysavačů s jedním bočním kartáčem není velký rozdíl. Hlavní kartáč je dlouhý pět až deset palců, je umístěn pod přístrojem a je vyroben z materiálu podobného gumě. Vysavač nasává nečistoty do hlavního kartáče, který se otáčí a přivádí materiál do prachového koše.
- Doplňky – všímáme si, zda jsou součástí vysavačů doplňky, jako jsou filtry a výměnné boční kartáče, nástavce na mop, čisticí nástroj a další.
- Speciální funkce – všechny vysavače obsahovaly nějaký způsob plánování a samostatného návratu do nabíjecího doku, takže to nebyly užitečné rozlišovací prvky. Automatické odstraňování nečistot, hlasové ovládání a domácí dohled nejsou univerzální, takže možná budete chtít zvážit, zda jsou důležité.
Nejlepší robotické vysavače podle testu náročných spotřebitelů, seřazených do přehledné tabulky s výběrem TOP 10 roku 2024
Průvodce nákupem robotického vysavače
Nejlepší robotický vysavač – parametry pro výběr:
- Filtr – existuje spousta různých typů filtrů, které umožňují více či méně účinný úklid vašich podlah: klasické filtry, antialergenní filtry, které zadrží více prachových částic, nebo HEPA filtr (High Efficiency Particles Arresting) definující zařízení schopné odfiltrovat v jednom okamžiku více než 99, 97 % částic.
- Hlučnost – ne všechny značky informují o hlučnosti domácích robotů, ale průměrná hladina hluku je 60 až 70 decibelů, přičemž u nejtišších robotů je to o něco více než 50 decibelů.
- Cena – robotických vysavačů se pohybují v rozmezí od 4 900 Kč do 20 400 Kč. Můžete samozřejmě najít i dražší roboty, ale pozor nejdražší roboti nejsou automaticky nejvýkonnější.
- Velikost – zvažte velikost svého domu a počet pokojů, abyste zjistili, jaký typ robota bude nejvhodnější.
- Funkce – zvažte funkce, jako je automatické mapování, navigace a dálkové ovládání, které vám umožní snadněji řídit robota a spravovat jeho čištění.
- Druh podlahy – ujasněte si, zda potřebujete robota s nástavcem na čištění koberců, nebo zda vám stačí, když je schopen čistit tvrdé podlahy.
- Recenze – před koupí si pořádně prostudujte recenze a diskuse na internetu, abyste se dozvěděli o zkušenostech ostatních uživatelů.
Nejlevnější a nejlepší robotické vysavače
Silné stránky robotických vysavačů
- Optické a akustické senzory – vyhýbá se schodům, překážkám a elektrickým kabelům.
- Vysává více než 99 % prachových částic.
- Čistí koberce, dlažbu a linoleum.
- Čistí pod nábytkem a podél podlahových lišt.
- Otočné boční kartáče.
- Vizuální detekce nejznečištěnějších míst.
- Možnost naprogramování plánu úklidu až na 7 dní dopředu.
Jak vybrat robotický vysavač – videorádce
Nejčastější dotazy k robotickým vysavačům
Jak se čistí robotický vysavač?
Přestože robotické vysavače automatizují úklid podlah, nejsou zcela bez obsluhy. Existuje několik kroků péče a údržby, které byste měli provést, abyste zajistili správnou funkci vysavače po mnoho let. Výrobci poskytují jasné pokyny pro čištění a údržbu robotického vysavače v uživatelské příručce nebo aplikaci.
Zde je několik obecných úkonů údržby:
- Vyprázdněte koš na prach: V závislosti na tom, jak moc je váš domov znečištěný, budete chtít po každém použití robotického vysavače vyprázdnit jeho prachový koš. Pokud vysavač spouštíte denně a nemáte domácí zvířata, vystačíte si s touto činností jednou týdně.
- Vyčistěte filtr a sběrný koš: Toto je týdenní úkol. Čištění filtru je důležité, protože vysavač nečistí tak dobře, když je filtr špinavý. Filtry a prachové koše většiny modelů můžete čistit vodou. Já obvykle vyčistím a důkladně vysuším odpadkový koš a zároveň nechám filtr vyschnout na vzduchu. Zatímco filtr vysychá na vzduchu, vložím do něj přídavný filtr, který se dodává s většinou přístrojů. Ať už uděláte cokoli, ujistěte se, že filtr a koš na prach zcela vyschnou, než je znovu použijete.
- Vyčistěte přední kolo, kartáče, snímače a nabíjecí kontakty: Toto byste měli provádět každé dva až čtyři týdny. Většina robotických vysavačů se dodává s čisticím nástrojem s kartáčem na jednom konci a sekacím nožem na druhém. Pomocí nich vystříhejte chlupy, které se namotaly na kartáče a kolečko, a vykartáčujte nečistoty. Měkkým suchým hadříkem odstraňte prach ze senzorů a nabíjecích kontaktů podle pokynů výrobce.
- Kromě toho je přibližně po dvou měsících používání čas vyměnit filtr. Přední kolečko a kartáče – hlavní i boční – by se měly měnit přibližně jednou za rok.