image

☎️ TOP 15 Test & Nejlepší chytrý telefonNákupní poradce Nechte si poradit našim testem & recenzí 10 nejlepších chytrých telefonů

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepšího chytrého telefonu.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete chytrý telefon s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Potřebujete nový mobilní telefon? Tipy, které vám pomohou vybrat ten nejlepší.

Chytrý telefon je mobilní telefon, který umožňuje víc než jen telefonovat a posílat textové zprávy. Chytré telefony mohou procházet internet a spouštět softwarové programy jako počítače. Chytré telefony používají dotykový displej, který uživatelům umožňuje interakci s nimi. V chytrých telefonech existují tisíce aplikací, včetně her, programů pro osobní použití a programů pro pracovní účely, které jsou na telefonu spuštěny.

Před zakoupením dalšího chytrého telefonu je důležité provést výzkum, abyste našli tu nejlepší možnost právě pro vás. Jde do nich pořádné množství technologií a v dnešní době je opravdu o čem uvažovat.

Mám si koupit telefon na splátky?

Koupit si chytrý telefon za naspořené peníze, nebo raději na splátky? Odpověď zní – záleží na tom, co chcete koupit. Podívejte se na obě možnosti a rozhodněte se, co je pro vás to pravé.

 • Platba předem vám může v dlouhodobém horizontu ušetřit spoustu peněz, takže pokud si to můžete dovolit, určitě to stojí za zvážení.
 • Pokud však platba předem není možná, existuje spousta možností splácení.
 • Pokud zvolíte možnost splácení, částka, kterou nakonec zaplatíte, se bude lišit v závislosti na individuální smlouvě a způsobu používání telefonu.

⭐ Vítěz testu spotřebitelů roku 2022

Lidovka

Mophie Powerstation Go Rugged Compact Jump Starter Powerbanka 8 100 mAh černá

Powerbanka Mophie Powerstation Go Rugged Compact Jump Starter Powerbanka 8 100 mAh černá: Multifunkční powerbankazvládne i nastartovat auto Jezdíte kempovat? …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 3 199 Kč

Zlatá střední cesta

iPhone 11 64GB žlutá

Mobilní telefon iPhone 11 64GB žlutá: iPhone 11Všechno, co chceš.Přesně, co potřebuješ. Nová dvojitá fotosoustava. Baterie na celý den. Nejpevnější …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 13 290 Kč

Vítěz testu

iPhone 12 256GB zelená

Mobilní telefon iPhone 12 256GB zelená: iPhone 12Špičková výbava.S nejrychlejším čipem a podporou 5G. Den D pro všechny Apple fanoušky …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 21 990 Kč

Pro náročné

Samsung Galaxy Z Fold3 5G 512GB černá

Mobilní telefon Samsung Galaxy Z Fold3 5G 512GB černá: Budoucnost složená do kapsy Dokonalé snoubení nejnovější technologie a nekonečných inovací …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 36 999 Kč

Operační systémy chytrých telefonů

Operační systém telefonu (OS) je to, co zapne nebo vypne telefon (a možná i vás). Na výběr jsou tři možnosti:

Apple iPhone (iOS)

Pokud již máte nebo plánujete koupit další zařízení od společnosti Apple, jako je tablet iPad, notebook Macbook nebo stolní počítač Mac, pak by byla dobrá volba i zařízení iPhone s iOS.

 • Pokud se vám líbí spolehlivá jednotvárnost bez překvapení a solidní kompatibilita s celou řadou zařízení, měli byste zvážit iPhone s iOS, přestože zaplatíte vyšší cenu.
 • Operační systém pro notebooky Apple a stolní počítače se vyvíjí do podobného vzhledu a intuitivního ovládání jako má iPhone, takže byste se měli pohodlně pohybovat z jednoho zařízení na druhé, aniž byste se museli cokoli znovu učit.
 • Pokud uvažujete o koupi Apple Watch, pak potřebujete iPhone, protože Apple Watch nebude fungovat s žádným jiným chytrým telefonem.

Google Android 

Google Android je otevřená platforma, což znamená, že každá společnost může vyvíjet aplikace pro chytrá zařízení, která používají operační systém Android. Najdete ji všude, od chytrých hodinek po televizory, ledničky až po automobily.

 • Pokud si chcete přizpůsobit svůj mobilní zážitek a chcete pracovat s nejnovějšími technologickými zařízeními, jakmile vyjdou, pak je pro vás nejlepší sázka na chytrý telefon se systémem Android.
 • Otevřená povaha tohoto operačního systému však také znamená, že ve vzhledu a ovládání neexistuje „stejnost“ ve srovnání s uzavřeným prostředím iOS společnosti Apple.
 • Nejnovější chytré telefony pro Android jsou vyráběny společnostmi, které představují vlastní prvky vzhledu a ovládání. Můžete být fanouškem mobilních telefonů LG nebo Huawei, ale značky jako je Samsung nebo Oppo vás nemusí tolik zaujmout, i když všechny tyto modely fungují na stejném operačním systému.

Windows Phone OS (konec podpory)

Nemůžeme vám doporučit Windows Phone, protože již nedostává podporu od vývojářů aplikací.

TOP 15 – Podle velkého testu na téma nejlepší chytrý telefon v roce 2022

1.místo

Samsung Galaxy A13 5G 4GB/64GB bílá

Mobilní telefon Samsung Galaxy A13 5G 4GB/64GB bílá:Vlastnosti telefonu164,5 mm76,5 mm8,8 mmHmotnost telefonu: 195 g6,5úhlopříčka …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 5 699 Kč

2.místo

iPhone 12 256GB zelená

Mobilní telefon iPhone 12 256GB zelená: iPhone 12Špičková výbava.S nejrychlejším čipem a podporou 5G. Den …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 21 990 Kč

3.místo

Samsung Galaxy A53 5G 128GB modrá

Mobilní telefon Samsung Galaxy A53 5G 128GB modrá:Vlastnosti telefonu159,6 mm74,8 mm8,1 mmHmotnost telefonu: 190 g6,5úhlopříčka …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 9 989 Kč

4.místo

Hummer HX Pro

Startovací zdroj Hummer HX Pro: Powerbanka, kteránastartuje i autoVyrážíte často mimo civilizaci se svým vozem …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 4 299 Kč

5.místo

iPhone 13 512GB bílá

Mobilní telefon iPhone 13 512GB bílá: iPhone 13 512 GB v bílém provedení Vyspělý chytrý …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 25 990 Kč

6.místo

iPhone 12 Mini 256GB fialová

Mobilní telefon iPhone 12 Mini 256GB fialová: iPhone 12 MiniŠpičková výbava.S nejrychlejším čipem a podporou …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 18 989 Kč

7.místo

Samsung Galaxy A33 5G oranžová

Mobilní telefon Samsung Galaxy A33 5G oranžová:Vlastnosti telefonu159,7 mm74 mm8,1 mmHmotnost telefonu: 186 g6,4úhlopříčka displejeAndroid …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 7 989 Kč

8.místo

HONOR Magic4 Pro 5G 256GB černá

Mobilní telefon HONOR Magic4 Pro 5G 256GB černá:Vlastnosti telefonu163,6 mm74,7 mm9,1 mmHmotnost telefonu: 209 g6,81úhlopříčka …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 27 490 Kč

9.místo

Samsung Galaxy Z Flip4 8GB/512GB šedá

Mobilní telefon Samsung Galaxy Z Flip4 8GB/512GB šedá:Vlastnosti telefonu167,3 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!73,6 …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 31 999 Kč

10.místo

Google Pixel 6a 5G 6GB/128GB černá

Mobilní telefon Google Pixel 6a 5G 6GB/128GB černá:Upozornění: Přestože telefon Google Pixel 6a 5G disponuje …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 12 499 Kč

Jak testujeme chytré telefony?

Testující hodnotí následující aspekty každého telefonu:

 • Výkon webového prohlížeče – jak snadné je spustit prohlížeč, přecházet na stránky, zadávat adresy a používat oblíbené položky a záložky. Provádíme praktický test stahování obsahu a další body udělujeme za připojení k síti Wi-Fi.
 • Kvalita zvuku – měříme řadu akustických kritérií, například frekvenční odezvu, a to jak u příchozích, tak u odchozích hovorů. Kromě toho panel uživatelů subjektivně hodnotí kvalitu zvuku hovorů.
 • Výkon fotoaparátu – hodnotíme schopnosti digitálního fotoaparátu telefonu vytvářet obraz v různých světelných situacích. Fotografie jsou vytištěny a hodnoceny z hlediska rozlišení, reprodukce barev a šumu. Sledujeme také, jak snadno se telefon používá v režimu pořizování snímků.
 • Kvalita hudby – výkon telefonu jako hudebního přehrávače. Testujeme telefony s dodávanými sluchátky a se sadou referenčních sluchátek. Také to, jak snadná je navigace v seznamech skladeb, přenosy hudby, ovládání hlasitosti a dostupná paměť.
 • Kvalita videa – pořizujeme dva minutové videozáznamy scény s lidmi v barevném oblečení, dalšími objekty s jemnými detaily a realistickými umělými rostlinami v různých vzdálenostech, a to v klidu i v pohybu. Chytrý telefon je připevněn na stativu a přibližně třetina videa je zaznamenána při panorámování a další třetina při zoomování.
 • Kvalita dotykového displeje – včetně rychlosti obnovování a přesnosti ovládání.
 • Výdrž baterie – jedná se o výdrž baterie, kterou můžete od mobilního telefonu očekávat po 15 minutách nabíjení pomocí dodané nabíječky. Pokud chytrý telefon obsahuje rychlonabíječku, otestujeme a uvedeme výslednou výdrž baterie.
 • Celkový výkon baterie – kromě výdrže baterie je celkový výkon baterie určen řadou faktorů, mezi které patří například doba potřebná k plnému nabití, výdrž baterie po 15 minutách nabíjení a podpora rychlého nabíjení a bezdrátového nabíjení. Pokud si mobilní telefon vede dobře i v dalších oblastech týkajících se nabíjení, může být celkové skóre baterie vyšší. To by mohlo zahrnovat schopnost bezdrátového nabíjení nebo schopnost dosáhnout 70 % nebo více energie po 15 minutách nabíjení.
 • GPS – měření přesnosti a rychlosti.
 • Synchronizace – sledujeme, jak snadno lze telefon používat k aktualizaci kontaktů a zpráv při práci s kontakty a informacemi uloženými v jiném počítači nebo online.
 • Psaní textových zpráv – oosuzuje se psaní a přijímání textových zpráv a kontrola vhodnosti displeje pro psaní textových zpráv pomocí různých programů a aplikací, jako je Messenger, SMS, e-mail a Facebook.
 • Kvalita displeje – velikost displeje a kvalita obrazu s ohledem na ostrost a čistotu barev.
 • Odolnost – simulujeme pády ze stolu nebo z kapsy košile až 25krát, ukládáme telefony v horkých a vlhkých podmínkách a testujeme je v simulovaném dešti.
 • Soukromí a zabezpečení – hodnotíme možnost snadného resetování telefonu a vymazání osobních údajů a hodnotíme poskytnutí snadno čitelného dokumentu Ts & Cs při prvním nastavení telefonu. Zjišťujeme také, zda je proces automatické aktualizace transparentní a zda je možné se z něj odhlásit, a nikoliv jej zvolit.

Co když v telefonu používám internet?

Pokud zjistíte, že saháte po telefonu namísto po svém notebooku, abyste si zkontrolovali nejnovější recenze, budete na svém chytrém telefonu potřebovat dobrý webový prohlížeč. Pokud brouzdáte často na internetu, sledujete velké množství videí na YouTube nebo si chcete fotky před sdílením upravit, pak bude pro váš telefon důležitým faktorem velikost obrazovky (přes 5 palců) a rozlišení (alespoň HD).

Příjem a pokrytí

Příjem síťového signálu zůstává klíčovým faktorem při každodenním používání chytrého telefonu, ačkoli stále více z nás využívá oblasti hotspotů a Wi-Fi pro komunikaci prostřednictvím sociálních sítí. Pokud však chytrý telefon stále používáte k telefonování nebo chcete být online i bez hotspotu Wi-Fi, potřebujete dobrý příjem.

 • 4G, také známý jako LTE (Long Term Evolution), je bezdrátový standard pro rychlejší online výkon z vašeho mobilního telefonu.
 • 4G pokrytí se zlepšuje a v kombinaci s nejnovějšími 5G sítěmi poskytuje ještě větší šířku pásma.
 • Hlavní dodavatelé, jako je Vodafone, O2 a T-Mobile, budou v příštích několika letech poskytovat silnější výkon v mnohem širší oblasti.

Před zakoupením dalšího chytrého telefonu se ujistěte, že je optimalizován pro vaši mobilní síť. Aby byla situace při nákupu telefonu jasná, u prodejce si ověřte, že telefon podporuje MHz vašeho operátora.

nejlevnější a nejlepší chytré telefony Do 6 000 Kč

1.místo

Samsung Galaxy A13 5G 4GB/64GB bílá

Mobilní telefon Samsung Galaxy A13 5G 4GB/64GB bílá:Vlastnosti telefonu164,5 mm76,5 mm8,8 mmHmotnost telefonu: 195 g6,5úhlopříčka …

Více info zde
★★★★★★★★★★86%
Cena: 5 699 Kč

2.místo

Samsung Galaxy A32 černá

Mobilní telefon Samsung Galaxy A32 černá:Vlastnosti telefonu158,9 mm73,6 mm8,4 mmHmotnost telefonu: 184 g6,4úhlopříčka displejeAndroid 11typ …

Více info zde
★★★★★★★★★★82%
Cena: 5 989 Kč

3.místo

Huawei nova 8i černá

Mobilní telefon Huawei nova 8i černá:Vlastnosti telefonu161,9 mm74,7 mm8,6 mmHmotnost telefonu: 190 g6,67úhlopříčka displejeEMUI 11typ …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 5 999 Kč

4.místo

Samsung Galaxy A13 4GB/64GB černá

Mobilní telefon Samsung Galaxy A13 4GB/64GB černá:Samsung Galaxy A13 4GB/64GB černá je už podle vzhledu …

Více info zde
★★★★★★★★★★88%
Cena: 4 699 Kč

5.místo

Honor X8 128GB černá

Mobilní telefon Honor X8 128GB černá:Vlastnosti telefonu163,4 mm74,7 mm7,5 mmHmotnost telefonu: 177 g6,7úhlopříčka displejeAndroid 11typ …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 5 489 Kč

6.místo

Xiaomi Redmi Note 11 64GB modrá

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 11 64GB modrá:Vlastnosti telefonu159,9 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!73,8 …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 5 289 Kč

7.místo

Samsung Galaxy A13 5G 4GB/64GB modrá

Mobilní telefon Samsung Galaxy A13 5G 4GB/64GB modrá:Vlastnosti telefonu164,5 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!76,5 …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 5 699 Kč

8.místo

Xiaomi Redmi 10C 4GB/128GB modrá

Mobilní telefon Xiaomi Redmi 10C 4GB/128GB modrá:Vlastnosti telefonu169,6 mm76,6 mm8,3 mmHmotnost telefonu: 190 g6,71úhlopříčka displejeAndroid …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 4 489 Kč

9.místo

Xiaomi Redmi 10 2022 4GB/128GB černá

Mobilní telefon Xiaomi Redmi 10 2022 4GB/128GB černá:Vlastnosti telefonu162 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!75,5 …

Více info zde
★★★★★★★★★★80%
Cena: 4 989 Kč

10.místo

Xiaomi Redmi Note 10 5G 64GB modrá

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 10 5G 64GB modrá: Vlastnosti telefonu 160,4 mm 75,3 mm …

Více info zde
★★★★★★★★★★87%
Cena: 4 889 Kč

Kvalita chytrého telefonu

Kvalita snímání obrázků a videa není určována pouze rozlišením vašeho chytrého telefonu, ale také schopností poskytovat dobrý obraz v různých světelných situacích.

 • Používáte-li telefon jako fotoaparát, možná budete chtít model s vyhrazeným tlačítkem fotoaparátu, namísto toho, abyste museli procházet systémem nabídek pro zachycení dokonalého selfie.
 • LED blesk může být také velmi užitečný při fotografování mobilním telefonem, zejména když okolní světlo není příliš dobré.
 • A pokud hledáte telefon s fotoaparátem vpředu, můžete jej použít i pro videohovory. To také výrazně usnadňuje fotografování. Podívejte se na hodnocení přední kamery, které se zaměřuje spíše na výkon předního objektivu zabudovaného na displeji než na hlavní kameru.

Životnost baterie

Všichni uživatelé chytrých telefonů považují životnost baterie chytrého telefonu menší než jeden den za velmi frustrující. Je však důležité si uvědomit, že zvýšená funkčnost telefonu s velkým displejem vyžaduje více energie než jednoduchý mobilní telefon na text.

 • Podívejte se na kapacitu baterie telefonu, který vás zajímá, a porovnejte ji s jiným mobilním telefonem s podobným displejem.
 • Obecně platí, že vyšší kapacita zajistí delší životnost baterie.

Další funkce, které je třeba hledat v chytrém telefonu

 • Wide-Band Adaptive Multi-Rate (WB-AMR): Tato technologie je také známá jako HD Voice, což je technologie řeči, která je jasnější a s nižším šumem v pozadí.
 • Near Field Communication (NFC): Toto se hodí pro bezhotovostní transakce a jako rychlý způsob spárování zařízení s chytrým telefonem Android. Pokud se Apple rozhodne připojit se ke zbytku světa a představit NFC, uživatelé iPhonů budou moci také kliknout a připojit se, nikoli pouze platit.
 • Tethering: Pokud chcete svůj mobilní telefon používat jako Wi-Fi nebo Bluetooth modem, nebo pokud máte WLAN tethering, můžete těžit ze stejných výhod jako v případě osobního hotspotu, kde můžete sdílet vaše internetové připojení s jinými zařízeními, jako jsou jiné mobilní telefony nebo přenosné počítače. Je to užitečná funkce, pokud potřebujete poslat velké množství dat a jste daleko od běžného připojení k domácí síti.
 • Klávesnice QWERTY: Může být k dispozici jako virtuální klávesnice zobrazující se na většině dotykových obrazovek chytrého telefonu. Fyzická klávesnice je nyní velmi vzácná.
 • Letový režim: Jedná se o velmi užitečnou funkci, která vypne všechny aspekty telefonu a sítě vašeho mobilního telefonu a změní zařízení na hudební přehrávač nebo videopřehrávač, takže jej během letu nemusíte vypínat. Tuto funkci má většina moderních chytrých telefonů.
 • GPS: Zatímco většina chytrých telefonů poskytuje podporu online mapovým službám, jako je Google Maps, vyhrazený čip GPS využívající off-line navigační aplikaci vám umožní používat telefon k nalezení vaší polohy, aniž byste museli používat mobilní síť. Pokud již vlastníte telefon Apple iPhone nebo Android, můžete přejít do jejich online obchodu a koupit si GPS aplikaci do auta.
 • Typ připojení sluchátek: Telefon se zdířkou 2,5 mm nebo 3,5 mm vám umožní poslouchat hudbu pomocí standardní sady sluchátek. Některé z nejnovějších chytrých telefonů iPhone a Android již neposkytují 3,5 mm konektor pro sluchátka; argumentují tím, že byste měli používat bezdrátová sluchátka. Modely Apple iPhone od iPhonu 7 a nejnovějších mobilních telefonů Google Pixel vás nutí buď jít bezdrátovou cestou, nebo použít konvertor/redukci pro připojení svých oblíbených sluchátek.
 • Paměťová karta: Mobily se sloty pro paměťové karty mají možnost rozšířené paměti pro ukládání fotografií, videa a hudby. Zkontrolujte, jaký přesně typ paměti potřebujete, protože existuje několik různých variant.

Ochranný kryt displeje chytrého telefonu

Mnoho chytrých telefonů je už dodáváno s ochrannými kryty displeje nebo se dají bez problémů sehnat online či v kamenných obchodech s elektronikou. Kryty mohou pomoci snížit pravděpodobnost, že se na dotykovém displeji objeví škrábance nebo praskliny, ale bohužel nevyhnutelně ovlivňují také estetiku a někdy i použitelnost.

S nákupem chytrého telefonu zpravidla získáte více ochranných krytů displeje, takže v případě poškození můžete ten stávající vyhodit. Můžete si také pořídit chrániče displeje, které snižují pozorovací úhly pro větší soukromí, a také některé, které jsou navrženy tak, aby snižovaly odlesky. Pokud se chystáte koupit ochranný kryt displeje chytrého telefonu, pak se ujistěte, že je vyroben pro vaše zařízení, a kupte si ho nejlépe zároveň s telefonem, protože časem se zvyšuje pravděpodobnost nechtěného poškrábání.

Podle toho, jakou ochranu displeje si vyberete, můžete najít takovou, která se hodí k tenkým nebo pevným a silným pouzdrům. Jediným negativem, které jsme při používání ochranných krytů zjistili, je, že jejich aplikace je často frustrující a může snížit citlivost obrazovky na dotyk. Pokud je pro vás citlivost obrazovky zásadní, pak existují chrániče, které ji mohou zahrnout do konstrukce, ale bývají výrazně dražší.

Kolik stojí Chytrý telefon?

Chytré telefony se pohybují v ceně od 2 000 do 45 000 Kč. V případě nákupu na splátky se ceny liší.

Zdroj:
https://www.computerhope.com/jargon/s/smartphone.htm
https://www.digitaltrends.com/mobile/pick-good-case-cover/
https://www.choice.com.au/electronics-and-technology/phones/mobile-phones/articles/how-we-test-smartphones

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.