image

☎️ Vybíráme Nejlepší chytrý telefon 2023 Nechte si poradit našim testem & recenzí 10 nejlepších chytrých telefonů

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepšího chytrého telefonu.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete chytrý telefon s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Potřebujete nový mobilní telefon? Tipy, které vám pomohou vybrat ten nejlepší.

Chytrý telefon je mobilní telefon, který umožňuje víc než jen telefonovat a posílat textové zprávy. Chytré telefony mohou procházet internet a spouštět softwarové programy jako počítače. Chytré telefony používají dotykový displej, který uživatelům umožňuje interakci s nimi. V chytrých telefonech existují tisíce aplikací, včetně her, programů pro osobní použití a programů pro pracovní účely, které jsou na telefonu spuštěny.

Před zakoupením dalšího chytrého telefonu je důležité provést výzkum, abyste našli tu nejlepší možnost právě pro vás. Jde do nich pořádné množství technologií a v dnešní době je opravdu o čem uvažovat.

Mám si koupit telefon na splátky?

Koupit si nejlepší chytrý telefon za naspořené peníze, nebo raději na splátky? Odpověď zní – záleží na tom, co chcete koupit. Podívejte se na obě možnosti a rozhodněte se, co je pro vás to pravé.

 • Platba předem vám může v dlouhodobém horizontu ušetřit spoustu peněz, takže pokud si to můžete dovolit, určitě to stojí za zvážení.
 • Pokud však platba předem není možná, existuje spousta možností splácení.
 • Pokud zvolíte možnost splácení, částka, kterou nakonec zaplatíte, se bude lišit v závislosti na individuální smlouvě a způsobu používání telefonu.

⭐ Vítěz testu spotřebitelů roku 2023

Lidovka

Honor X8 128GB černá

Mobilní telefon Honor X8 128GB černá:Vlastnosti telefonu163,4 mm74,7 mm7,5 mmHmotnost telefonu: 177 g6,7úhlopříčka displejeAndroid 11typ operačního systému4 000 mAhkapacita baterie2× …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 4 089 Kč

Zlatá střední cesta

iPhone 12 64GB fialová

Mobilní telefon iPhone 12 64GB fialová: iPhone 12Špičková výbava.S nejrychlejším čipem a podporou 5G. Den D pro všechny Apple fanoušky …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 17 190 Kč

Vítěz testu

iPhone 14 256GB bílá

Mobilní telefon iPhone 14 256GB bílá: Multitalent. Velký a větší.iPhone 14?Podrobnosti v právních výhradách6,1” iPhone 14 Plus?Podrobnosti v právních výhradách6,7”BaterieObrovský skok ve výdržibaterie.?Podrobnosti v právních výhradách Ceramic …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 23 590 Kč

Pro náročné

iPhone 14 Pro 512GB zlatá

Mobilní telefon iPhone 14 Pro 512GB zlatá: Pro. To nejlepší. Dynamic IslandKouzelný způsob interakce s iPhonem.Dynamic IslandKouzelný způsob interakce s iPhonem. Profesionální …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 36 290 Kč

Operační systémy chytrých telefonů

Operační systém telefonu (OS) je to, co zapne nebo vypne telefon (a možná i vás). Na výběr jsou tři možnosti:

Apple iPhone (iOS)

Pokud již máte nebo plánujete koupit další zařízení od společnosti Apple, jako je tablet iPad, notebook Macbook nebo stolní počítač Mac, pak by byla dobrá volba i zařízení iPhone s iOS.

 • Pokud se vám líbí spolehlivá jednotvárnost bez překvapení a solidní kompatibilita s celou řadou zařízení, měli byste zvážit iPhone s iOS, přestože zaplatíte vyšší cenu.
 • Operační systém pro notebooky Apple a stolní počítače se vyvíjí do podobného vzhledu a intuitivního ovládání jako má iPhone, takže byste se měli pohodlně pohybovat z jednoho zařízení na druhé, aniž byste se museli cokoli znovu učit.
 • Pokud uvažujete o koupi Apple Watch, pak potřebujete iPhone, protože Apple Watch nebude fungovat s žádným jiným chytrým telefonem.

Google Android 

Google Android je otevřená platforma, což znamená, že každá společnost může vyvíjet aplikace pro chytrá zařízení, která používají operační systém Android. Najdete ji všude, od chytrých hodinek po televizory, ledničky až po automobily.

 • Pokud si chcete přizpůsobit svůj mobilní zážitek a chcete pracovat s nejnovějšími technologickými zařízeními, jakmile vyjdou, pak je pro vás nejlepší sázka na chytrý telefon se systémem Android.
 • Otevřená povaha tohoto operačního systému však také znamená, že ve vzhledu a ovládání neexistuje „stejnost“ ve srovnání s uzavřeným prostředím iOS společnosti Apple.
 • Nejnovější chytré telefony pro Android jsou vyráběny společnostmi, které představují vlastní prvky vzhledu a ovládání. Můžete být fanouškem mobilních telefonů LG nebo Huawei, ale značky jako je Samsung nebo Oppo vás nemusí tolik zaujmout, i když všechny tyto modely fungují na stejném operačním systému.

Windows Phone OS (konec podpory)

Nemůžeme vám doporučit Windows Phone, protože již nedostává podporu od vývojářů aplikací.

TOP 15 – Podle velkého testu na téma nejlepší chytrý telefon v roce 2023

1.místo

Xiaomi Redmi Note 12 4GB/128GB šedá

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 12 4GB/128GB šedá:Vlastnosti telefonu165,9 mmVypnuto76,2 mmVypnuto8 mmHmotnost telefonu: 188 g6,67úhlopříčka …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 4 690 Kč

2.místo

Nubia Redmagic 8 Pro 12/256GB (Matte)

Mobilní telefon Nubia Redmagic 8 Pro 12/256GB (Matte):Mobilní telefon Nubia Redmagic 8 Pro 12/256GB (Matte)Mobilní …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 24 990 Kč

3.místo

Samsung Galaxy S20 FE 5G 128GB modrá

Mobilní telefon Samsung Galaxy S20 FE 5G 128GB modrá:Vlastnosti telefonu159,8 mm74,5 mm8,4 mmHmotnost telefonu: 190 …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 10 990 Kč

4.místo

iPhone SE 64GB bílá 2022

Mobilní telefon iPhone SE 64GB bílá 2022: iPhone SEOhromí tě rychlostí. Nadchne cenou.Supervýkonný čip. Skok …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 12 490 Kč

5.místo

Sony Xperia 5 IV 5G bílá

Mobilní telefon Sony Xperia 5 IV 5G bílá: Doporučené k tomuto modelu Buďte kreativní se …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 22 990 Kč

6.místo

Samsung Galaxy Z Flip4 8GB/128GB šedá

Mobilní telefon Samsung Galaxy Z Flip4 8GB/128GB šedá:Vlastnosti telefonu167,3 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!73,6 …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 19 990 Kč

7.místo

Samsung Galaxy S23+ 5G 512GB černá

Mobilní telefon Samsung Galaxy S23+ 5G 512GB černá:Vlastnosti telefonu157,8 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!76,2 …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 28 990 Kč

8.místo

Samsung Galaxy A34 5G 6GB/128GB fialová

Mobilní telefon Samsung Galaxy A34 5G 6GB/128GB fialová:Vlastnosti telefonu161,3 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!78,1 …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 7 990 Kč

9.místo

iPhone 12 128GB fialová

Mobilní telefon iPhone 12 128GB fialová: iPhone 12Špičková výbava.S nejrychlejším čipem a podporou 5G. Den …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 18 290 Kč

10.místo

iPhone 11 128GB černá

Mobilní telefon iPhone 11 128GB černá: iPhone 11Všechno, co chceš.Přesně, co potřebuješ. Nová dvojitá fotosoustava. …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 13 490 Kč

Jak testujeme chytré telefony?

Testování chytrých telefonů se obvykle skládá z několika kroků a fází, které zahrnují:

 1. Testování hardwaru provádí se ověření výkonu a kvality hardwaru, jako jsou například displej, baterie, fotoaparát, senzory a další součástky. Tyto testy mohou zahrnovat například měření výdrže baterie, přesnosti dotykové obrazovky, výkonu procesoru a dalších součástí.
 2. Testování softwaru provádí se ověření funkčnosti softwaru, jako jsou například operační systém, aplikace, rozhraní a další funkce. Tyto testy mohou zahrnovat ověření kompatibility s různými verzemi operačního systému, testování výkonu a rychlosti aplikací a ověření funkčnosti různých funkcí telefonu, jako jsou například GPS, Bluetooth a další.
 3. Testování bezpečnosti provádí se ověření bezpečnosti telefonu, jako jsou například testy ochrany před malwarem, ochrany osobních údajů a zabezpečení telefonu proti útokům hackerských.
 4. Testování uživatelské zkušenosti provádí se testování, jak snadno se telefon používá a jaké jsou uživatelské zkušenosti v různých situacích. Tyto testy mohou zahrnovat například testování uživatelského rozhraní, funkce hlasového ovládání a dalších funkcí, které ovlivňují uživatelskou zkušenost.
 5. Testování v terénu provádí se testování v reálném prostředí, aby se ověřilo, jak telefon funguje v různých podmínkách, jako jsou například různé klimatické podmínky, různé terény a podobně.

Co když v telefonu používám internet?

Pokud zjistíte, že saháte po telefonu namísto po svém notebooku, abyste si zkontrolovali nejnovější recenze, budete na svém chytrém telefonu potřebovat dobrý webový prohlížeč. Pokud brouzdáte často na internetu, sledujete velké množství videí na YouTube nebo si chcete fotky před sdílením upravit, pak bude pro váš telefon důležitým faktorem velikost obrazovky (přes 5 palců) a rozlišení (alespoň HD).

Příjem a pokrytí

Příjem síťového signálu zůstává klíčovým faktorem při každodenním používání chytrého telefonu, ačkoli stále více z nás využívá oblasti hotspotů a Wi-Fi pro komunikaci prostřednictvím sociálních sítí. Pokud však chytrý telefon stále používáte k telefonování nebo chcete být online i bez hotspotu Wi-Fi, potřebujete dobrý příjem.

 • 4G, také známý jako LTE (Long Term Evolution), je bezdrátový standard pro rychlejší online výkon z vašeho mobilního telefonu.
 • 4G pokrytí se zlepšuje a v kombinaci s nejnovějšími 5G sítěmi poskytuje ještě větší šířku pásma.
 • Hlavní dodavatelé, jako je Vodafone, O2 a T-Mobile, budou v příštích několika letech poskytovat silnější výkon v mnohem širší oblasti.

Před zakoupením dalšího chytrého telefonu se ujistěte, že je optimalizován pro vaši mobilní síť. Aby byla situace při nákupu telefonu jasná, u prodejce si ověřte, že telefon podporuje MHz vašeho operátora.

nejlevnější a nejlepší chytré telefony Do 6 000 Kč

1.místo

Xiaomi Redmi Note 12 4GB/128GB šedá

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 12 4GB/128GB šedá:Vlastnosti telefonu165,9 mmVypnuto76,2 mmVypnuto8 mmHmotnost telefonu: 188 g6,67úhlopříčka …

Více info zde
★★★★★★★★★★82%
Cena: 4 690 Kč

2.místo

HONOR 70 Lite 5G 4/128 modrý

Mobilní telefon HONOR 70 Lite 5G 4/128 modrý:Vlastnosti telefonu163,7 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!75,1 …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 4 990 Kč

3.místo

Xiaomi Redmi 9T 64GB oranžová

Mobilní telefon Xiaomi Redmi 9T 64GB oranžová:Vlastnosti telefonu162,3 mm77,3 mm9,6 mmHmotnost telefonu: 198 g6,53úhlopříčka displejeAndroid …

Více info zde
★★★★★★★★★★83%
Cena: 3 509 Kč

4.místo

Xiaomi Redmi 10 2022 4GB/64GB bílá

Mobilní telefon Xiaomi Redmi 10 2022 4GB/64GB bílá:Vlastnosti telefonu162 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!75,5 …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 3 290 Kč

5.místo

Samsung Galaxy A14 4GB/64GB stříbrná

Mobilní telefon Samsung Galaxy A14 4GB/64GB stříbrná:Vlastnosti telefonu167,7 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!78 mmNení …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 3 990 Kč

6.místo

Infinix Note 30 8GB/128GB modrá

Mobilní telefon Infinix Note 30 8GB/128GB modrá:Infinix Note 30 8GB/128GB modrá na první pohled identifikujeme …

Více info zde
★★★★★★★★★★82%
Cena: 4 999 Kč

7.místo

Xiaomi Redmi 10 2022 4GB/64GB bílá

Mobilní telefon Xiaomi Redmi 10 2022 4GB/64GB bílá:Vlastnosti telefonu162 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!75,5 …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 3 290 Kč

8.místo

Huawei nova 10 SE stříbrná

Mobilní telefon Huawei nova 10 SE stříbrná:Vlastnosti telefonu162,4 mm75,5 mm7,4 mmHmotnost telefonu: 184 g6,67úhlopříčka displejeEMUI …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 4 990 Kč

9.místo

Samsung Galaxy A14 4GB/128GB stříbrná

Mobilní telefon Samsung Galaxy A14 4GB/128GB stříbrná:Vlastnosti telefonu167,7 mmNení vyplněn Alternativní text k fotografii!78 mmNení …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 4 490 Kč

10.místo

Honor X8 128GB modrá

Mobilní telefon Honor X8 128GB modrá:Vlastnosti telefonu163,4 mm74,7 mm7,5 mmHmotnost telefonu: 177 g6,7úhlopříčka displejeAndroid 11typ …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 4 289 Kč
Náš tip

Pořiďte si ty nejlepší chytré hodinky, porovnávali jsme za vás.

Kvalita chytrého telefonu

Kvalita snímání obrázků a videa není určována pouze rozlišením vašeho chytrého telefonu, ale také schopností poskytovat dobrý obraz v různých světelných situacích.

 • Používáte-li telefon jako fotoaparát, možná budete chtít model s vyhrazeným tlačítkem fotoaparátu, namísto toho, abyste museli procházet systémem nabídek pro zachycení dokonalého selfie.
 • LED blesk může být také velmi užitečný při fotografování mobilním telefonem, zejména když okolní světlo není příliš dobré.
 • A pokud hledáte telefon s fotoaparátem vpředu, můžete jej použít i pro videohovory. To také výrazně usnadňuje fotografování. Podívejte se na hodnocení přední kamery, které se zaměřuje spíše na výkon předního objektivu zabudovaného na displeji než na hlavní kameru.

Životnost baterie

Všichni uživatelé chytrých telefonů považují životnost baterie chytrého telefonu menší než jeden den za velmi frustrující. Je však důležité si uvědomit, že zvýšená funkčnost telefonu s velkým displejem vyžaduje více energie než jednoduchý mobilní telefon na text.

 • Podívejte se na kapacitu baterie telefonu, který vás zajímá, a porovnejte ji s jiným mobilním telefonem s podobným displejem.
 • Obecně platí, že vyšší kapacita zajistí delší životnost baterie.

Další funkce, které je třeba hledat v chytrém telefonu

 • Wide-Band Adaptive Multi-Rate (WB-AMR): Tato technologie je také známá jako HD Voice, což je technologie řeči, která je jasnější a s nižším šumem v pozadí.
 • Near Field Communication (NFC): Toto se hodí pro bezhotovostní transakce a jako rychlý způsob spárování zařízení s chytrým telefonem Android. Pokud se Apple rozhodne připojit se ke zbytku světa a představit NFC, uživatelé iPhonů budou moci také kliknout a připojit se, nikoli pouze platit.
 • Tethering: Pokud chcete svůj mobilní telefon používat jako Wi-Fi nebo Bluetooth modem, nebo pokud máte WLAN tethering, můžete těžit ze stejných výhod jako v případě osobního hotspotu, kde můžete sdílet vaše internetové připojení s jinými zařízeními, jako jsou jiné mobilní telefony nebo přenosné počítače. Je to užitečná funkce, pokud potřebujete poslat velké množství dat a jste daleko od běžného připojení k domácí síti.
 • Klávesnice QWERTY: Může být k dispozici jako virtuální klávesnice zobrazující se na většině dotykových obrazovek chytrého telefonu. Fyzická klávesnice je nyní velmi vzácná.
 • Letový režim: Jedná se o velmi užitečnou funkci, která vypne všechny aspekty telefonu a sítě vašeho mobilního telefonu a změní zařízení na hudební přehrávač nebo videopřehrávač, takže jej během letu nemusíte vypínat. Tuto funkci má většina moderních chytrých telefonů.
 • GPS: Zatímco většina chytrých telefonů poskytuje podporu online mapovým službám, jako je Google Maps, vyhrazený čip GPS využívající off-line navigační aplikaci vám umožní používat telefon k nalezení vaší polohy, aniž byste museli používat mobilní síť. Pokud již vlastníte telefon Apple iPhone nebo Android, můžete přejít do jejich online obchodu a koupit si GPS aplikaci do auta.
 • Typ připojení sluchátek: Telefon se zdířkou 2,5 mm nebo 3,5 mm vám umožní poslouchat hudbu pomocí standardní sady sluchátek. Některé z nejnovějších chytrých telefonů iPhone a Android již neposkytují 3,5 mm konektor pro sluchátka; argumentují tím, že byste měli používat bezdrátová sluchátka. Modely Apple iPhone od iPhonu 7 a nejnovějších mobilních telefonů Google Pixel vás nutí buď jít bezdrátovou cestou, nebo použít konvertor/redukci pro připojení svých oblíbených sluchátek.
 • Paměťová karta: Mobily se sloty pro paměťové karty mají možnost rozšířené paměti pro ukládání fotografií, videa a hudby. Zkontrolujte, jaký přesně typ paměti potřebujete, protože existuje několik různých variant.

Ochranný kryt displeje chytrého telefonu

Mnoho chytrých telefonů je už dodáváno s ochrannými kryty displeje nebo se dají bez problémů sehnat online či v kamenných obchodech s elektronikou. Kryty mohou pomoci snížit pravděpodobnost, že se na dotykovém displeji objeví škrábance nebo praskliny, ale bohužel nevyhnutelně ovlivňují také estetiku a někdy i použitelnost.

S nákupem chytrého telefonu zpravidla získáte více ochranných krytů displeje, takže v případě poškození můžete ten stávající vyhodit. Můžete si také pořídit chrániče displeje, které snižují pozorovací úhly pro větší soukromí, a také některé, které jsou navrženy tak, aby snižovaly odlesky. Pokud se chystáte koupit ochranný kryt displeje chytrého telefonu, pak se ujistěte, že je vyroben pro vaše zařízení, a kupte si ho nejlépe zároveň s telefonem, protože časem se zvyšuje pravděpodobnost nechtěného poškrábání.

Podle toho, jakou ochranu displeje si vyberete, můžete najít takovou, která se hodí k tenkým nebo pevným a silným pouzdrům. Jediným negativem, které jsme při používání ochranných krytů zjistili, je, že jejich aplikace je často frustrující a může snížit citlivost obrazovky na dotyk. Pokud je pro vás citlivost obrazovky zásadní, pak existují chrániče, které ji mohou zahrnout do konstrukce, ale bývají výrazně dražší.

Výběr telefonu do 5 000 Kč

Kolik stojí Chytrý telefon?

Chytré telefony se pohybují v ceně od 2 000 do 45 000 Kč. V případě nákupu na splátky se ceny liší.

Zdroj:
https://www.computerhope.com/jargon/s/smartphone.htm
https://www.digitaltrends.com/mobile/pick-good-case-cover/

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář