image

Vybíráme nejlepší webkamerU roku 2024 Pracovní schůzky v nejlepší kvalitě

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepší webkamery.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete webkameru s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Potřebujete videohovory ve vyšší kvalitě? Udělejte si s námi ten správný obrázek o webkamerách.

Videochat je stále více populární, díky malým webkamerám zabudovaným do téměř každého chytrého telefonu a tabletu, který se vám dnes může dostat do rukou. Pokud však chcete zvýšit kvalitu videokamery u přenosného počítače nebo přidat kameru na stolní monitor, zvažte při výběru webové kamery s vysokým rozlišením (HD).

Náš průvodce vám poradí, co hledat při koupi HD webové kamery. Momentálně žádná recenze tohoto produktu neexistuje. Pokud si přejete, abychom testování provedli, můžete nás kontaktovat.

Nejlepší webkamery podle heureka.cz

I když dny pomalých, rozmazaných, sekajících se videí už jsou naštěstí za námi a téměř každé mobilní zařízení již obsahuje malou webovou kameru, ne všechny tyto vestavěné digitální fotoaparáty poskytují rozlišení potřebné pro kvalitní obraz. A ačkoliv uživatelská kamera je standardní funkcí u notebooků a stolních počítačů typu „vše v jednom“, obvykle to není samozřejmostí u samostatných stolních monitorů.

Webovou kameru s vysokým rozlišením však můžete přidat poměrně snadno – stačí ji připevnit, zapojit a spustit instalační program programu a jste připraveni chatovat nebo dokonce začít svůj vlastní blog na YouTube! A některé programy, které máte v počítači, mohou fungovat okamžitě, bez nutnosti instalace dalšího softwaru. Běžným příkladem je Skype.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2024

Lidovka

Ausdom AW615S

Webkamera Ausdom AW615S: Není vyplněn Alternativní text k fotografii! Webová kamera se stativem Streamovací webkamera Ausdom …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 459 Kč

Zlatá střední cesta

Logitech Brio 300 – Graphite

Webkamera Logitech Brio 300 – Graphite:   Logitech Brio 300 stylová. certifikovaná. Zjednoduší každodenní videokonference. …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 349 Kč

Vítěz testu

Logitech Pro Stream Webcam C922 PRO

Webkamera Logitech Pro Stream Webcam C922 PRO:   Logitech pro stream webcam c922 pro profesionální …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 899 Kč

Pro náročné

PORT DESIGNS RP0590 Connect 4K UHD Konferenční kamera

Webkamera PORT DESIGNS RP0590 Connect 4K UHD Konferenční kamera:Spolehlivá webkamera PORT DESIGNS se vám bude …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 15 152 Kč

Proč koupit HD webkameru?

Vestavěné digitální kamery, které bývají součástí počítačů, nemusí nabízet stejnou kvalitu videa, jakou získáte u samostatné HD webové kamery. Běžně můžete najít i relativně levné, ale kvalitní kamery, které dokážou nahrávat HD video v rozlišení 720p i 1080p. Pro většinu lidí rozdíl v kvalitě mezi videem 1080p a 720p z webové kamery není patrný díky relativně malým snímačům obrazu a levnějším objektivům.

Výhody HD videa jsou zřejmé. Vyšší kvalita videa, s lepší ostrostí a jasem, dělá celý zážitek mnohem příjemnějším. Pokud například chcete nahrávat a posílat svá videa na YouTube, vyšší kvalita vám zaručí více zhlédnutí. Je běžné najít videa 720p a 1080p online.

Pokud ale hledáte kameru pro živé videochatování, pravděpodobně vám bude stačit 720p, pokud je rychlost vašeho internetu dostačující. Nezapomeňte, že při živém chatování není limitujícím faktorem pouze rychlost stahování, ale také mnohem pomalejší rychlost odesílání, kterou získáte u širokopásmového připojení (které má mnohem vyšší rychlost stahování než odesílání).

TOP 10 – Nejlepší webkamery roku 2024 podle nezávislého testu spotřebitelů:

1.místo

C-TECH CAM-07HD

Webkamera C-TECH CAM-07HD:Spolehlivá webkamera C-TECH přijde vhod, pokud využíváte online …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 309 Kč

2.místo

Lenovo Essential FHD Webcam

Webkamera Lenovo Essential FHD Webcam:Spolehlivá webkamera Lenovo se vám bude …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 999 Kč

3.místo

Logitech Brio 500 – Rose

Webkamera Logitech Brio 500 – Rose:Spolehlivá webkamera Logitech vám přijde …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 2 399 Kč

4.místo

Elgato Facecam

Webkamera Elgato Facecam:Spolehlivá webkamera Elgato se vám jistě bude hodit, …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 679 Kč

5.místo

Elgato Facecam Pro

Webkamera Elgato Facecam Pro:Praktická webkamera Elgato přijde vhod, pokud ve …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 8 799 Kč

6.místo

Logitech Brio 100, Graphite

Webkamera Logitech Brio 100, Graphite:   Logitech Brio 100 poutavý …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 099 Kč

7.místo

Genius FaceCam 1000X v2

Webkamera Genius FaceCam 1000X v2:Praktická webkamera Genius najde uplatnění, pokud …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 329 Kč

8.místo

Ausdom Papalook AF925

Webkamera Ausdom Papalook AF925: Webová kamera s automatickým zaostřováním Webová kamera …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 699 Kč

9.místo

Genius ECam 8000 black

Webkamera Genius ECam 8000 black:Praktická webkamera Genius se vám bude …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 839 Kč

10.místo

Razer Kiyo Pro

Webkamera Razer Kiyo Pro:Spolehlivá webkamera Razer najde uplatnění, pokud se …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 499 Kč

Co musíte zkontrolovat před nahráváním

Pokud chcete pouze nahrávat záběry z HD kamery na YouTube nebo podobné weby, budete potřebovat dobrou videokameru, a naopak nebudete potřebovat super rychlé připojení k internetu, protože nejdříve video nahrajete a uložíte do počítače a později jej teprve nahrajete na daný web. Pokud budete mít původní záběry v rozlišení 1080p, můžete je před nahráním snížit i na nižší rozlišení.

Pokud to s nahráváním videa přes webovou kameru myslíte vážně, prvně se ujistěte, že to váš počítač zvládne. Zpracování videa ve vysokém rozlišení vyžaduje trošku lepší hardware – zejména pokud mluvíme o 1080p – a pro starší počítače nebo počítače se základním vybavením (zejména notebooky) to může být dost náročná bitva.

Rychlé připojení k internetu je důležité, pokud chcete uskutečňovat živé videohovory v rozlišení HD na celé obrazovce nebo chcete streamovat. Například populární výrobce webkamer Logitech navrhuje mít rychlost nahrávání/stahování 1Mbps pro videohovory 720p a dvojnásobek pro hladký stream 1080p. Máte však určitou volnost, protože programy, jako je Skype, mohou automaticky upravit rozlišení tak, aby odpovídalo schopnostem šířky pásma, takže váš hovor může nadále pokračovat, ale kvalita obrazu utrpí.

Většina HD webkamer má v příslušenství i základní software, který vám umožní nahrávat a upravovat HD video, ale jen málo z nich nabízí podrobnější možnosti úprav. Existuje však spousta řešení od třetích stran, co se týče streamování a úprav. Některé poskytují řadu obrazových filtrů a doplňků se speciálními efekty pro přizpůsobení vašeho video kanálu.

7 tipů, jak natáčet videa z webové kamery

Oblečte se pohodlně pro danou příležitost

Oblečte si něco, co je vhodné pro vaše publikum a v čem se budete cítit pohodlně. Studie MIT provedená na 6,9 milionech shlédnutých videí ve čtyřech kurzech edX ukázala, že vzdělávací videoobsah je poutavější, pokud kombinuje osobní pocit instruktora hovořícího přímo do kamery spolu s výukovými slidy. Dobrou zprávou je, že v záznamu potřebujete pouze horní polovinu těla, takže nošení kalhot ve vašem příštím videu je zcela nepovinné! Samozřejmě pro tu část z vás, která bude na kameře, by měl být zachován profesionální vzhled. Zvolte jednobarevnou košili nebo sako a vyhněte se látkám s drobnými nebo rušivými vzory, které by mohly odvádět pozornost od toho, co říkáte.

Lichoťte si umístěním webové kamery

Některé úhly kamery mohou přehnat rysy vašeho obličeje a zkreslit váš vzhled. Video je vždy větší výzvou, pokud se vám jednoduše nelíbí, jak vypadáte ve výsledném produktu. Naštěstí stačí správně umístit webovou kameru, abyste dosáhli požadovaného vzhledu. Ať už používáte webovou kameru s rozhraním USB nebo vestavěnou webovou kameru v notebooku, ujistěte se, že objektiv kamery je umístěn v úrovni očí nebo nad ní, ne výše než je linie vašich vlasů. Jakmile máte webovou kameru na místě, nezapomeňte si k ní sednout příliš blízko. V nedávném průzkumu společnosti Zogby Analytics 15 % respondentů při videohovoru nejvíce odradilo, když někdo seděl příliš blízko kamery. Umístěte webovou kameru dostatečně daleko, aby zachytila vaše ramena a celý obličej s rezervou.

Používejte měkké osvětlení zepředu

Všechny kamery zachycují lépe vypadající video, když je k dispozici dobrý zdroj světla, a webové kamery nejsou výjimkou. Při výběru místa pro nahrávání se vyhněte místům se slabým osvětlením nebo přílišným protisvětlem (okna v pozadí jsou pro webové kamery často problémem). Při špatném osvětlení může vaše video vypadat rozmazaně, nebo ještě hůře, můžete vypadat jako postava ve stínu. V ideálním případě se snažte osvětlovat zepředu měkkým, nepřímým světlem a minimalizovat ostatní osvětlení v místnosti, zejména z oken nebo zdrojů světla za vámi. Velmi účinným a cenově dostupným řešením je kruhové světlo. Nebo můžete použít světla, která už možná máte doma!

Podívejte se za sebe!

I když jste se ve svém videu s webkamerou stali středem pozornosti, stále musíte dávat pozor na to, co je za vámi. Diváci si všeho všimnou a může to odvádět jejich pozornost od vaší prezentace. Snažte se udržet pozadí jednoduché tím, že se vyhnete všemu, co vypadá rušně nebo nepřehledně, a opět si dejte pozor na okna, která propouštějí přirozené světlo nebo která mohou odrážet obrazovku vašeho počítače. Často je nejlepší zvolit jako pozadí prostou zeď. Jako alternativu můžete použít Panopto Express, jediný bezplatný online záznamník obrazovky, který obsahuje virtuální rozostření a nahrazení pozadí a také inteligentní kameru s automatickým sledováním, která vás udrží v záběru, pokud se chcete při prezentaci pohybovat po místnosti.

Spojte se s publikem: Udržujte oční kontakt a usmívejte se

Oční kontakt je při veřejném vystupování vším, a nejinak je tomu i u videa. I když je naprosto v pořádku, že se čas od času podíváte dolů na prezentační materiály, nezapomeňte se při prezentaci dívat do objektivu webové kamery a usmívat se. A nezapomeňte mrkat! Samozřejmě může být velmi lákavé sledovat sám sebe, pokud váš nahrávací software zobrazuje video kanál v rohu. Tím však přerušíte oční kontakt s kamerou – doporučujeme tuto funkci pokud možno vypnout.

Pro lepší kvalitu zvuku používejte mikrofon USB

Na zvuku záleží více, než si možná myslíte – lidé mohou sledovat instruktážní nahrávku s dobrým zvukem a špatným videem a přesto pochopit, co bylo sdělováno, ale podobnou nahrávku se skvělým videem a špatným zvukem nebude možné pochopit. Většina lidí se při nahrávání videa tolik soustředí na obraz, že zapomíná, jak důležité je mít také kvalitní zvuk. Pokud máte v úmyslu použít standardní mikrofon, který je součástí většiny notebooků nebo který může být zabudován do webové kamery, nezapomeňte vytvořit zkušební nahrávku, abyste se ujistili, že vám vyhovuje způsob, jakým zachycuje zvuk. Doporučujeme použít mikrofon USB, který lépe minimalizuje šum na pozadí. Nezapomeňte také udělat vše pro to, abyste minimalizovali ostatní zvuky v místnosti. Vypněte všechny stroje nebo ventilátory, které mohou vytvářet nadměrný bílý šum. A pokud je problémem hluk zvenčí, můžete na dveře umístit cedulku, která upozorní na to, že nahráváte.

Udělejte testovací video a procvičte si nastavení webové kamery

Zejména pokud nahráváte na novém místě nebo s novým vybavením, je vždy dobré nahrát zkušební video nebo dvě – nejen proto, abyste se ujistili, že vaše nastavení poskytuje požadovanou kvalitu vzhledu a zvuku, ale také proto, abyste si procvičili prezentaci před videokamerou. Zatímco prezentace před třídou vám může být naprosto příjemná, při prvním nahrávání výuky na video se můžete cítit jinak.

nejlevnější a nejlepší webkamery

1.místo

C-TECH CAM-07HD

Webkamera C-TECH CAM-07HD:Spolehlivá webkamera C-TECH přijde vhod, pokud využíváte online …

Více info zde
★★★★★★★★★★85%
Cena: 309 Kč

2.místo

Lenovo Essential FHD Webcam

Webkamera Lenovo Essential FHD Webcam:Spolehlivá webkamera Lenovo se vám bude …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 999 Kč

3.místo

Genius FaceCam 1000X v2

Webkamera Genius FaceCam 1000X v2:Praktická webkamera Genius najde uplatnění, pokud …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 329 Kč

4.místo

Ausdom Papalook AF925

Webkamera Ausdom Papalook AF925: Webová kamera s automatickým zaostřováním Webová kamera …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 699 Kč

5.místo

Genius ECam 8000 black

Webkamera Genius ECam 8000 black:Praktická webkamera Genius se vám bude …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 839 Kč

6.místo

Creative LIVE! CAM SYNC 1080P V2

Webkamera Creative LIVE! CAM SYNC 1080P V2:Praktická webkamera Creative se …

Více info zde
★★★★★★★★★★84%
Cena: 939 Kč

7.místo

Ausdom AW615S

Webkamera Ausdom AW615S: Není vyplněn Alternativní text k fotografii! Webová …

Více info zde
★★★★★★★★★★82%
Cena: 459 Kč

8.místo

Trust TYRO Full HD Webcam

Webkamera Trust TYRO Full HD Webcam: All-in-one webkamera Trust Tyro …

Více info zde
★★★★★★★★★★88%
Cena: 729 Kč

9.místo

Ausdom AW635

Webkamera Ausdom AW635: Není vyplněn Alternativní text k fotografii! Užijte …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 749 Kč

10.místo

Ausdom AW615

Webkamera Ausdom AW615: Webkamerase špičkovýmobrazem i zvukemWebkamera AUSDOM AW615 ohromí …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 529 Kč

Video konference

HD webkameru dobře využívají nejen weby pro sdílení videa, jako je YouTube. Program pro videochat / konference Skype například podporuje videohovory v rozlišení 1080p. Samozřejmě, že chcete-li uskutečnit HD videohovor na celé obrazovce, budete potřebovat rychlé připojení na obou koncích. U více než dvou připojení, například u třístranného videohovoru, však pravděpodobně dojde ke snížení rozlišení, protože služba musí zpracovat další datový provoz.

Širokopásmové připojení dostatečně rychlé na to, aby zvládlo videohovory ve vysokém rozlišení, je běžné, i když s vyšší datovou tolerancí, a dokonce i na ADSL. Proměnlivá povaha širokopásmového připojení však znamená, že i tzv. rychlá připojení se někdy během období vysokého provozu mohou zpomalit, zejména nyní, když se streamování videa stalo běžnou službou na vyžádání, jako jsou Netflix, Apple TV, Amazon Prime Video a další.

Je důležité si uvědomit, že v mnoha případech má bezplatný software pro videokonference pouze omezenou podporu HD. Ale i pro služby, které vůbec nepodporují HD, jsou kvalitnější čočky a senzory obecně zahrnuté na HD webkamerách lepší než standardní modely a měly by stále poskytovat lepší kvalitu obrazu.

Na co se zaměřit

Pro výběr nejlepší webkamery porovnejte následující parametry:

 • Rozlišení: Může být lákavé koupit si webovou kameru s největším rozlišením, ale nemusí to nutně znamenat i největší rozdíl. V mnoha případech je výhodnější 720p, zejména pro živé přenosy, vzhledem k malým senzorům a objektivům dostupným na webkamerách.
 • Statický obraz: Buďte opatrní při vysokém hodnocení megapixelů u statického obrazu – zpravidla je mnoho z těchto pixelů přidáno pomocí softwarové interpolace (což generuje další obrazové pixely, aby bylo dosaženo vyššího rozlišení).
 • Úhel záběru: Úhel, pod nímž webkamera zaznamenává obraz, obvykle udávaný v stupních.
 • Objektiv: Stejně jako u standardního fotoaparátu je kvalita webové kamery do značné míry závislá na kvalitě objektivu. Obecně platí, že větší čočka znamená lepší kvalitu obrazu, i když vždy existují výjimky.
 • Velikost: Pokud chcete webovou kameru nosit s sebou, je lepší zvolit malou a lehkou než se tahat s velkým objemným modelem.
 • Upevnění: Je důležité zajistit, aby se klip webové kamery mohl připojit k vašemu konkrétnímu monitoru/obrazovce Některé modely mají víceúčelové klipy nebo volitelné montážní příslušenství.
 • Kloubový mechanismus: Schopnost webkamery otáčet a naklánět se, což umožňuje získat požadovaný úhel záběru.
 • Software: Pokud se chystáte používat webovou kameru k tomu, abyste se na internetu proslavili, budete potřebovat nějaký slušný software pro úpravu videa, což může znamenat nákup dalšího programu. Před nákupem zkontrolujte, zda váš model webkamery podporuje daný software.
 • Zabezpečení: Některé webové kamery jsou dodávány s bonusovým zabezpečovacím softwarem pro rozpoznávání obličeje nebo detekci pohybu. Pokud se jedná o funkce, které byste chtěli, zkontrolujte, zda jsou zahrnuty dříve, než něco koupíte.
 • Populární služby: V dnešní době by bylo těžké najít webovou kameru, která by nepodporovala hlavní služby video chatu, jako je Skype, ale stále stojí za to se o tom před nákupem ujistit.
 • Sledování pohybu: Schopnost webkamery automaticky sledovat a střídat svůj úhel záběru podle pohybu objektu v jejím zorném poli.
 • Noční vidění: Funkce, která umožňuje webkameře zaznamenávat obraz v noci nebo při nízkém světle.
 • Kompatibilita s Mac: Některé webové kamery nefungují na počítačích Mac (OS X a macOS). Pokud Mac používáte, zkontrolujte před nákupem, že je webkamera kompatibilní.
 • Mikrofon: Většina webkamer, již má v sobě vyhrazený mikrofon. Pamatujte však, že ne všechny mikrofony jsou vytvořeny stejně. Hledejte stereofonní mikrofony s potlačením šumu, které by měly při natáčení poskytnou vysoce kvalitního zvuku.
 • Kompatibilita: Kompatibilita s operačním systémem a aplikacemi, se kterými má být webkamera používána.

Jaké jsou výhody webové kamery?

 • Pracovní – webové kamery se často používají ve firemním světě pro videokonference. Jejich použití umožňuje práci na dálku. Lidé, kteří pracují z domova, se mohou cítit izolováni od svých kolegů, ale díky použití webových kamer je stále možné pořádat každodenní schůzky. Lidé, kteří za prací cestují, rovněž využívají výhod použití webové kamery, pokud jim jejich rozvrh nedovoluje být na schůzce v kanceláři. Prostřednictvím videokonference mohou odborníci z celého světa spolupracovat na projektu a pořádat brainstorming v reálném čase.
 • Osobní vztahy – velkou výhodou webové kamery je, že můžete být v kontaktu se svými blízkými a zároveň vidět jejich tváře a výrazy. Je to osobnější zážitek než tradiční telefonický rozhovor a ideální způsob, jak udržovat vztahy na dálku. Lidé často používají webové kamery k online seznamování a používají je také lidé v armádě nebo jiní, kteří hodně cestují, aby si mohli povídat se svými rodinami doma.
 • Vzdělávání a školení – webové kamery usnadňují a zpřístupňují vzdělávání na dálku. Studenti mohou požádat o rozhovor se svými lektory prostřednictvím webové kamery, pokud mají potíže s pochopením něčeho v plánu výuky. S pomocí webové kamery může lektor některé pojmy vysvětlit názorně pomocí náčrtků a schémat. Pomocí webových kamer je také možné uspořádat online školení nebo studijní skupinu s více studenty. Mnoho online výukových kurzů je nahráváno pomocí webových kamer.
 • Všestrannost – webová kamera má mnoho dalších možností využití. Některé programy vám ji pomohou použít jako zařízení pro video dohled. Můžete ji nastavit tak, aby snímala pouze vaši místnost, nebo nastavit více bezdrátových webových kamer v celé budově jako součást bezpečnostního systému.

Webkamery – přidané náklady

Video konference přináší podnikům nové náklady na komunikaci. Zavedení zásad zaručujících spolehlivou videokomunikaci často vyžaduje vyčleněného zaměstnance nebo placeného konzultanta, který provede potřebnou konfiguraci. Pokud máte v kanceláři počítače, které nemají vestavěné webové kamery, budete je muset zakoupit jednotlivě a následně nainstalovat, což vyžaduje čas i kapitál.

Spolehlivá komunikace prostřednictvím internetu dále vyžaduje investici do připojení s vyšší šířkou pásma, zejména s větší vyhrazenou rychlostí odesílání. Některé podnikové telekonferenční služby, vyžadují měsíční předplatné.

Cena

Webkamery se pohybují v rozmezí pár stovek korun až do několika tisíců korun. U levnějších webkamer, tj. do 500 Kč, počítejte s horší kvalitou obrazu a menší plynulostí obrazu. V cenové kategorii do 1 000 Kč už pořídíte webkameru s funkcí potlačení šumu. Ve středí cenové kategorii, do 4 000 Kč, se můžete těšit na webkamery s integrovanými mikrofony, funkcí rozpoznávání obličeje, či vyšší rychlosti snímaného videa. Profesionálové najdou nejkvalitnější webkamery v cenové kategorii nad 4 000 Kč, jedná se o kamery s kvalitou obrazu 4K, bezdrátovou technologií Bluetooth a dalšími možnostmi nastavení.

Zdroj:
https://www.panopto.com/blog/7-tips-for-making-webcam-videos-look-good-pants-optional/
https://smallbusiness.chron.com/disadvantages-advantages-webcams-67591.html

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (2)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *