image


Vybíráme nejlepší digestoř 2023
Přinášíme vám test + srovnávací tabulku s výběrem nejlepších digestoří v roce 2023

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepší digestoře.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete digestoř s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Po výběru nejlepší digestoře zjistíme, kde se dá koupit nejlevněji.

Abychom vytvořili dokonalou kuchyni pro každého jednotlivce, je v kuchyni mnoho různých spotřebičů a doplňků. Jedním z nejdůležitějších je digestoř, která pomáhá kontrolovat teplotu v kuchyni.

Digestoř je součástí vašeho sporáku s elektrickým ventilátorem. Tento ventilátor pomáhá odstranit nežádoucí pachy, mastnotu a vlhkost z vaření vašeho jídla. Typ odsavače, který si vyberete, bude záviset na mnoha faktorech, jako je velikost vaší kuchyně, možnosti montáže, výkon odsávání apod.

Nejlepší digestoř v roce 2023 podle uživatelů z Heureka.cz

Chcete-li vybrat ty nejlepší kuchyňské spotřebiče pro váš domov, musíte zvážit svůj styl a dostupné možnosti. Některé klasické spotřebiče, jako je nerez nebo sklo, budou vypadat skvěle ve většině kuchyní, ale existuje také mnoho moderních modelů se skvělými chytrými funkcemi.

VÍTĚZ TESTU SPOTŘEBITELŮ ROKU 2023

Lidovka

MORA OP 540 X

Digestoř MORA OP 540 X :MORA OP 540 X je podstavná digestoř s třídou energetické účinnosti C. Tato digestoř je …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 2 809 Kč

Zlatá střední cesta

BOSCH DHL555BL

Digestoř BOSCH DHL555BL:Vestavný BOSCH DHL555BL je vestavná digestoř s třídou energetické účinnosti stupně C. Šířka digestoře je 53 cm. Proto …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 6 319 Kč

Vítěz testu

ELECTROLUX 300 EFC226R

Digestoř ELECTROLUX 300 EFC226R:Moderní a designová komínová digestoř s možností recirkulaceVybavte vaší kuchyni tímto skvěle vypadajícím kouskem od společnosti Electrolux. Moderní …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 8 279 Kč

Pro náročné

ELECTROLUX 700 SENSE Hob2Hood LFV619R

Digestoř ELECTROLUX 700 SENSE Hob2Hood LFV619R:ELECTROLUX 700 SENSE Hob2Hood LFV619R je komínová digestoř s energetickou třídou účinnosti A. Tato digestoř …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 17 490 Kč

Než začnete vybírat

Při výběru digestoře je důležité zvážit několik faktorů:

 1. Velikost a typ digestoře – vyberte digestoř, která je dostatečně velká pro velikost vaší kuchyně a zároveň vyhovuje vašim potřebám. Zvažte, zda chcete odtučňovací, recirkulační nebo výsuvnou digestoř.
 2. Výkon – vyberte digestoř s dostatečně vysokým výkonem, aby dokázala odstraňovat pachy a paru z vaší kuchyně. Výkon digestoře se obvykle udává v m3/min nebo v kW.
 3. Filtr – zvažte, zda chcete digestoř s aktivním uhlím nebo s jiným typem filtru, jako je například filtr z hliníku nebo z perforovaného nerezového oceli.
 4. Design – zvažte, zda chcete digestoř, která se bude hodit k ostatnímu vybavení vaší kuchyně a zároveň bude esteticky příjemná.
 5. Cena – zvažte svůj rozpočet a vyberte digestoř, která splňuje vaše požadavky, ale zároveň je dostupná v rámci vašeho rozpočtu.

Důležité je také zvážit, zda chcete digestoř s dálkovým ovládáním nebo s ovládacími tlačítky na samotné digestoři, a zda chcete digestoř s osvětlením nebo bez osvětlení.

NEJLEPŠÍ DIGESTOŘE PODLE TESTU NÁROČNÝCH SPOTŘEBITELŮ V ROCE 2023

1.místo

MORA OV 981 GBX

Digestoř MORA OV 981 GBX:MORA OV 981 GBX je komínová digestoř s třídou energetické účinnosti …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 6 989 Kč

2.místo

MORA OK 997 GX

Digestoř MORA OK 997 GX :MORA OK 997 GX je komínová digestoř s třídou energetické …

Více info zde
★★★★★★★★★★80%
Cena: 6 399 Kč

3.místo

WHIRLPOOL WHVP 63 LT W

Digestoř WHIRLPOOL WHVP 63 LT W: Bílý komínový odsavač par WHIRLPOOL WHVP 63 LT W …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 7 109 Kč

4.místo

WHIRLPOOL WHVP 62F LT W

Digestoř WHIRLPOOL WHVP 62F LT W:WHIRLPOOL WHVP 62F LT W je komínová digestoř s energetickou …

Více info zde
★★★★★★★★★★89%
Cena: 8 290 Kč

5.místo

BOSCH DWB97IM50

Digestoř BOSCH DWB97IM50: Vybavte vaši domácnost spotřebiči nesoucí logo společnosti Bosch, která se řadí na …

Více info zde
★★★★★★★★★★80%
Cena: 9 999 Kč

Typy digestoří

Při rozhodování o tom, která digestoř by mohla být pro vaši kuchyni nejvhodnější, si můžete vybrat ze široké škály typů. Konstrukce se od tradičních čtvercových digestoří montovaných na stěnu nad varnou desku značně vyvinuly. Dnes existují volně zavěšené, výsuvné a dokonce i bezodtahové (recirkulační) digestoře. Všechny mají své výhody a nevýhody, které je třeba zvážit před výběrem nejlepší digestoře pro vaši kuchyni.

Podstavné digestoře

Podstavné nebo integrované digestoře jsou velmi rozšířenou formou. Jsou malé a kompaktní a díky použití krytů, které dokonale ladí s okolními skříňkami, se snadno přizpůsobí estetickému vzhledu každé kuchyně. Tyto dgestoře se skvěle hodí do malých kuchyní, zejména garsonek, protože jejich výška se obvykle pohybuje pouze mezi 52-60 cm. Ve velkých kuchyních však nebudou dostatečně výkonné, protože jim chybí značný výkon potřebný k řádnému odvětrání velkých prostor. Jejich instalace může být také nákladná kvůli nutným pracím na skříňkách.

Nástěnné komínové digestoře

Komínové digestoře se dají připevnit na zeď, ale jsou i volně visící, pokud vaříte na varném ostrůvku nebo nemáte dostatek místa pro jejich montáž. Vyžadují také mnoho montáže, takže náklady na jejich instalaci jsou vysoké.

Ostrůvkové digestoře

Pokud máte kuchyňský ostrůvek, pak je pro vás pravděpodobně nejlepší volbou ostrůvková digestoř. Tyto digestoře jsou zcela volně zavěšené, což znamená, že visí ze stropu nad varnou deskou. Mají různou velikost a styl a mohou vyhovovat různým designům kuchyní a požadavkům na výkon, přičemž některé modely mohou sloužit i jako efektní svítidla. Jejich velikost však také prodražuje jejich nákup a instalaci. Opět si musíte být jisti, že máte dostatek prostoru pro umístění ostrůvkové digestoře, protože většina modelů je poměrně velká.

Recirkulační digestoře

Recirkulační digestoře nejsou, jak název napovídá, připojené k žádnému potrubí, ale místo toho pracují výhradně prostřednictvím recirkulace vzduchu. Nasávají veškerý vzduch v kuchyni přes řadu hliníkových nebo uhlíkových filtrů, čistí jej a poté jej vypouštějí zpět do kuchyně. Tento typ je ideální pro každého, kdo vaří zřídka, je relativně levný a snadno se instaluje. Recirkulační digestoře však vyžadují více údržby, protože jejich filtry je třeba vyměnit nebo vyčistit každých 4-6 měsíců; to závisí na tom, jak často vaříte. Nejsou také zdaleka tak výkonné jako některé větší odtahové modely, takže se nehodí do velkých kuchyní.

Výsuvné digestoře

Další skvělá možnost, pokud máte ostrůvkovou sestavu, ale ideální pro jakoukoli kuchyni obecně, je výsuvná digestoř, která je skrytá uvnitř pracovní plochy nebo varné desky. Stisknutím tlačítka ji můžete vysunout nebo skrýt, což z ní činí velmi diskrétní možnost pro ty, kteří nechtějí hledat něco speciálně přizpůsobeného designu své kuchyně. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi nový typ digestoře, je v současné době nejdražším typem, který si můžete pořídit. Také se nedoporučují pro plynové varné desky a mohou vám při vaření bránit ve výhledu.

Vestavné digestoře

Vestavné digestoře, které se zabudovávají do skříněk, jsou jedním z nejlepších typů pro všechny, kteří touží po nenápadném vzhledu. Jejich bezproblémové zabudování znamená, že mohou být nepozorovaně umístěné pod kuchyňskou linkou nebo v ní, než je vytáhnete a začnete používat. Jejich teleskopická konstrukce také umožňuje pokrýt větší plochy a přitom zabírat minimum místa.

NEJLEVNĚJŠÍ A NEJLEPŠÍ DIGESTOŘe do 5000,-

1.místo

MORA OP 531 W

Digestoř MORA OP 531 W: Podstavná digestoř MORA OP 531 …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 519 Kč

2.místo

BOSCH DFM064W54

Digestoř BOSCH DFM064W54:BOSCH DFM064W54 je teleskopická digestoř s energetickou třídou …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 4 989 Kč

3.místo

MORA OP 530 X

Digestoř MORA OP 530 X: Podstavná digestoř MORA OP 530 …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 789 Kč

4.místo

MORA OT 651 GX

Digestoř MORA OT 651 GX: Vestavná výsuvná digestoř MORA OT …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 489 Kč

5.místo

ELECTROLUX LFC319X

Digestoř ELECTROLUX LFC319X: Ve výbavě každé moderní kuchyně, jistě nesmí …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 4 199 Kč

Ventilační systémy digestoří

Při rozhodování o tom, která digestoř je pro vaši kuchyni nejvhodnější, je užitečné pochopit, jak fungují. Většina typů kuchyňských digestoří se dodává se standardní sestavou ventilátoru s externím odvětráváním, ale pokud chcete něco levnějšího, pak může být recirkulační systém přesně to, co potřebujete. Většinu typů digestoří lze přizpůsobit pro oba druhy ventilačních systémů, takže vaše rozhodnutí bude záviset na osobních preferencích a rozpočtu.

Digestoře s odtahem

Odtahová ventilace, která je obvyklým způsobem pro většinu typů digestoří, funguje tak, že nasává vzduch z kuchyně pomocí elektrických ventilátorů a následně jej vypouští ven prostřednictvím vzduchového potrubí. Digestoře s odtahem jsou výkonné a mimořádně účinné. To je však spojeno s určitou cenou, protože i ty nejmenší modely mohou být poměrně hlučné a instalace potřebného potrubí může být kromě potřebných nástěnných držáků nákladná.

Recirkulační digestoře

Recirkulační systém je modernější funkcí, která je k dispozici pro digestoře. Funguje tak, že vzduch z kuchyně cyklicky prochází řadou filtrů a poté se vrací zpět do kuchyně. Díky tomu jsou tišší než běžné typy digestoří a v ideálním případě je lze namontovat kamkoli s minimálními problémy. Mají také nižší náklady na instalaci a nevyžadují demontáž kuchyňských skříněk, i když to s sebou nese nevýhodu v podobě nižšího výkonu a nutnosti každých několik měsíců vyměnit nebo vyčistit filtry.

Funkce kuchyňské digestoře

Nyní, když jsme zodpověděli důležitou otázku, jak fungují digestoře, je čas podívat se i na další funkce. Stejně jako je důležitý typ digestoře, je důležité zvážit, jakými funkcemi by měla být ta vaše vybavena. Ty umožní lepší úroveň odtahu a výkonu a zároveň nabídnou užitečné bonusové možnosti pro nadšené kuchaře.

 • Nastavitelná rychlost – některé digestoře umožňují nastavení rychlosti odtahu vzduchu, takže si můžete vybrat, jak silný odtah chcete mít.
 • Osvětlení – některé digestoře jsou vybaveny osvětlením, které vám pomůže při přípravě pokrmů. Může se jednat o žárovky nebo LED diody.
 • Dálkové ovládání – některé digestoře jsou vybaveny dálkovým ovládáním, takže je můžete ovládat ze dveří nebo z jiného místa v místnosti.
 • Timer – některé digestoře mají funkci časovače, takže můžete nastavit, kdy se digestoř automaticky vypne.
 • Signalizace čištění – některé digestoře vás upozorní, když je třeba vyměnit nebo vyčistit filtr.
 • Auto-čištění – některé digestoře mají funkci auto-čištění, která pomáhá udržovat digestoř v čistotě a bez zápachu.
 • Hlučnost – některé digestoře jsou hlučnější než jiné, takže je dobré zvážit, zda chcete digestoř s nízkou hlučností, pokud máte citlivý sluch nebo žijete v bytě s malými prostory.
Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *