image

Vybíráme nejlepší solární nabíječkU 2024 Nechte si poradit našim testem & recenzí 10 nejlepších solárních nabíječek

  • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepších solárních nabíječek.
  • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete solární nabíječku s nejlepším poměrem cena – výkon.
  • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Nenadálé situace, kdy se hodí solární nabíječka, se dějí pořád. Ve chvílích, kdy byste si chtěli užít klidu a ticha v přírodě, ale stále musíte zůstat v kontaktu se zbytkem světa; nebo jste doma – přímo uprostřed civilizace – když se výpadkem proudu ocitnete ponoření do tmy. Pokud nemáte powerbanku, tak vás mohou zachránit solární nabíječky.

Tyto nabíječky jsou vyrobeny s ohledem na možné drsné prostředí a vydrží prach, vodu a prakticky cokoli, co se na ně hodí, takže můžete zůstat ve spojení, ať jste kdekoli. Pokud je pro vás náročné najít ideální solární nabíječku, tento náš výběr by vás mohl upoutat. Náš nákupní průvodce vám usnadní celý nákup.

Nejlepší solární powerbanky podle heureka.cz

Vítěz testu spotřebitelů roku 2024

Vítěz testu

Lidovka

Pro náročné

Sandberg Urban Solar Powerbank 10000 mAh, solární nabíječka, černá

Powerbanka Sandberg Urban Solar Powerbank 10000 mAh, solární nabíječka, černá:Potřebujete záložní energii v místech, kde …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 299 Kč

Solární nabíječky – Průvodce nákupem

Nejlepší solární nabíječky využívají bohatou sluneční energii k tomu, aby udržely vaše zařízení a baterie nabité. Solární nabíječky nejsou jen pro milovníky přírody. Užitečné jsou i pro lidi, kteří tráví hodně času v přírodě, ať už při kempování nebo dojíždění do práce. Tyto nabíječky pomáhají udržovat vaše zařízení v pohotovosti, aniž byste museli být v blízkosti elektrické zásuvky.

Vzhledem k tomu, že se většina našich životů točí kolem elektřiny, není těžké se pro solární nabíječky rozhodnout. Některé solární nabíječky jsou dostatečně malé na to, abyste si je mohli připnout na horní část batohu, takže i když jdete do práce pěšky nebo si batoh položíte ve vlaku či v autě k oknu, můžete využívat sluneční energii ve svůj prospěch.

Počet společností vyrábějících solární nabíječky neustále roste a určitě najdete tu ideální právě pro vás. Zde je průvodce toho nejdůležitějšího, na co byste si při nákupu měli dát pozor, takže budete mít vybírání mnohem snazší:

Kapacita baterie

Obvykle má většina solárních nabíječek kapacitu 10 000 mAh a 30 000 mAh. Čím vyšší je kapacita baterie, tím vyšší je výkon při jednotlivém nabíjení a delší je také doba pro plné nabití. Pokud plánujete používat denně solární nabíječku pro nabíjení několika zařízení, jako jsou telefony a tablety, zvažte použití baterie s kapacitou mezi 10 000 až 15 000 mAh, protože nabíjení by trvalo kratší dobu. Pokud ji plánujete používat delší dobu, například během kempování nebo sdílení s přáteli a rodinou, bude solární nabíječka s kapacitou mezi 20 000 až 25 000 mAh fungovat dobře.

Možnosti nabíjení

To je další faktor, který je třeba vzít v úvahu při nákupu solární nabíječky, která bude ideální právě pro vás. Solární nabíječka, kterou si budete kupovat, by měla mít více portů USB, pomocí kterých můžete nabíjet různá zařízení současně. Můžete mít 2 nebo 4 porty USB a ušetříte tím čas. Na trhu jsou nabízeny i modely s pokročilou bezdrátovou technologií Qi nebo dokonce porty typu C. Před nákupem je důležité ujistit se, zda je vaše zařízení kompatibilní s novou solární nabíječkou.

Extra funkce

S technologickým pokrokem přicházejí i pokročilejší solární nabíječky s novými funkcemi, které vám v mnohé usnadní život a navíc bude obsluha příjemnější. Není problém setkat se s modely se skládacími solárními panely, baterkami nebo vodotěsnými a prachotěsnými kryty. Existují také solární nabíječky, které mají vestavěné bezpečnostní ochranné systémy, které chrání vaše zařízení i baterii před přebíjením a přehřátím. Ujistěte se také, zda se záruka vztahuje na podstatnou část solární nabíječky, kterou je baterie.

Náš tip

Potřebujete-li nabít autobaterii, vyberte si z naší nabídky nejlepší nabíječky autobaterií.

Výhody solárních nabíječek

Čistý, tichý a snadno použitelný provoz

  • Solární panely nespotřebovávají žádné palivo a nevypouštějí žádný odpad.
  • Není zde žádné pohyblivé části, což znamená žádný mechanický hluk.
  • Solární panel jednoduše umístíte na slunce a vyrábíte elektřinu!

Solární energie maximalizuje životnost baterií

Solární panely generují čistou stejnosměrnou elektřinu, když jsou vystaveny slunečnímu záření. Každodenním pomalým a stálým nasycováním baterií těmito elektrony zabráníte opakovanému hlubokému vybíjení baterií, které zkracuje životnost olověných akumulátorů. Ve skutečnosti může správně navržený solární systém nabíjení baterií snadno zdvojnásobit životnost vašich olověných baterií!

Elektrická nezávislost

Se správně dimenzovaným systémem a vhodnými komponenty budete moci parkovat, kde chcete, a odpadnou vám starosti s hledáním pobřežního napájení nebo provozem generátoru. Jeďte do pouště, do hor, na pláž, kamkoli, kde svítí slunce, a vyhlaste svou elektrickou nezávislost!

Nízké nároky na údržbu

Protože solární panely nespotřebovávají žádné palivo a nemají žádné pohyblivé části, které by se opotřebovávaly, není třeba měnit vzduchové, olejové ani palivové filtry. Stačí udržovat povrch panelů čistý.

Jsou bezpečné a spolehlivé

Obytná vozidla obvykle pracují s napětím 12 voltů a méně než 30 ampéry. Díky tomu je velmi malá pravděpodobnost úrazu elektrickým proudem nebo vzniku elektrického požáru. Pokud je systém instalován s použitím správných velikostí vodičů a pojistek, je ze své podstaty bezpečný.

Nejlepší solární nabíječky podle spotřebitelské recenze v roce 2024

1.místo

Sandberg Urban Solar Powerbank 10000 mAh, solární nabíječka, černá

Powerbanka Sandberg Urban Solar Powerbank 10000 mAh, solární nabíječka, černá:Potřebujete …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 299 Kč

Nejčastěší dotazy

Jak dlouho vydrží plně nabitá baterie, se liší v závislosti na individuálních potřebách uživatele a na kapacitě baterie, a dále také trvání samotného nabíjení.

Solární nabíječce trvá velmi dlouho, než se na slunci pomocí solárních panelů plně nabije. Solárním panelům to obvykle trvá 30 až 35 hodin. Úplné nabití baterie pomocí sluneční energie, může ovlivnit mnoho příčin. Obvykle výrobci doporučují nabíjení solární nabíječky pomocí kabelu adaptéru, takže nabíjení při zvýšené rychlosti trvá kratší dobu, kolem 7 až 8 hodin.

Přibližně 80 % poruch je způsobeno sulfatací, což je proces, při kterém se na olověných deskách baterie tvoří krystalky síry, které brání chemickým reakcím. K sulfataci dochází, když je baterie málo nabitá nebo má nízkou hladinu elektrolytu.

Je dobré nechat telefon nabíjet venku pomocí solární nabíječky, doporučuje se ale telefon umístit do stínu nebo pod solární panely. Zvažte investici do dlouhého kabelu, abyste mohli telefon snadno umístit do stínu. Chrání tak telefon před přehřátím. Také se pokuste udržovat baterii solární nabíječky ve stínu, protože se může přehřát.

Solární nabíječky obvykle vydrží přibližně 300 – 400 nabití. Životnost nabíječky tedy závisí na tom, jak často ji používáte.

nejlevnější a nejlepší solární nabíječky

1.místo

Sandberg Urban Solar Powerbank 10000 mAh, solární nabíječka, černá

Powerbanka Sandberg Urban Solar Powerbank 10000 mAh, solární nabíječka, černá:Potřebujete …

Více info zde
★★★★★★★★★★87%
Cena: 1 299 Kč

CENA

Cena solárních nabíječek v České republice se může výrazně lišit v závislosti na jejich výkonu, kvalitě a dalších funkcích. Základní modely solárních nabíječek s nízkým výkonem lze zakoupit za několik set korun, zatímco pokročilejší a výkonnější modely mohou stát několik tisíc korun a více. Ceny v našem testu se pohybovaly od 999 do 4 052 Kč. Pro přesnější informace doporučujeme navštívit webové stránky obchodů, které nabízejí nejlepší solární nabíječky v ČR, nebo se poradit s odborníkem na solární technologie.

Zdroj:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=solar+charger
https://www.lifewire.com/best-portable-solar-chargers-4149830
https://amsolar.com/diy-rv-solar-instructions/edbenefits

https://clarifygreen.com/solar-cell-phone-chargers/

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *