⚪ Vybíráme nejlepší balanční podložku [year1] obsáhlý test a recenze 10 TOP produktů v roce 2024
- Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepších balančních podložek.
- Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete balanční podložky s nejlepším poměrem cena – výkon.
- Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.
Balanční podložky a desky posílí nejen vaše svaly
Máte doma posilovací lavici, ale potřebali byste ještě zpevnit střed těla? Pokud chcete nejenom posílit svaly ale navíc zajistit správné držení těla, budou vám velkým pomocníkem balanční podložky. Jejich využití je opravdu široké. Cvičit na nich lze základní cviky, ale využitelné jsou také při posilování nebo kardiu. Zaručuji vám, že cvičení vás bude bavit a váš trénink s balanční podložkou bude inovativní. Říkáte si, že se ve cvičení poměrně vyznáte, ale název balanční podložka vám nic neříká? Pak je možné, že jste se s nimi setkali pod názvem bosu. Jde však jen o určitý typ balančních podložek, které vynikají vysokou cenou a pokud chcete cvičit pouze sami doma, určitě vám stačí i obyčejnější balanční podložka.
Základem veškerého pohybu je rovnováha. Základní dovednost rovnováhy je nutná při všech pohybech každodenního života. Lepší rovnováha díky správnému tréninku rovnováhy může výrazně zlepšit kvalitu vašeho života, předcházet zraněním, zlepšit sportovní výkony, posílit a zrychlit nohy a dodat vám obratnost a rovnováhu. Trénink rovnováhy se využívá jak při rehabilitaci zranění, tak při prevenci zranění. Trénink rovnováhy zlepšuje vaši obratnost, která vám umožní pohybovat se s ladností a ekonomikou pohybu.
Koordinace těla je potřeba například při zavazování tkaniček, ale i při mnoha dalších úkonech. Balanc se navíc s příbývajícím věkem může zhoršovat. Díky balanční podložce budete moci na koordinaci pohybů pracovat. Stačí vám přitom základní cviky, jako jsou dřepy nebo kliky. S balanční podložkou však budou tyto cviky mnohem efektivnější a přínosnější.
Vítěz testu spotřebitelů roku 2024
Lidovka
GymBeam Balanční podložka černá
Balanční podložka GymBeam Balanční podložka černá:Potřebujete posílit pohybový aparát trupu? V tom případě jistě oceníte balanční podložku GymBeam. Podložka byla …
Více info zdeCena: 329 KčZlatá střední cesta
Yate HALF BALL šedá
Balanční podložka Yate HALF BALL šedá:Potřebujete posílit pohybový aparát trupu? V tom případě jistě oceníte balanční podložku Yate. Tato podložka …
Více info zdeCena: 1 951 KčVítěz testu
Trickboard Classic Hit the wave
Balanční deska Trickboard Classic Hit the wave: Trickboard Classic Hit the wave je balanční podložka, která byla navržena pohybovými experty …
Více info zdeCena: 2 590 KčPro náročné
BOSU PRO Black limited edition
Balanční podložka BOSU PRO Black limited edition:Pociťujete bolesti zad? V tom případě nešlápnete vedle, pokud si pořídíte balanční podložku BOSU. …
Více info zdeCena: 5 489 KčTypy balančních podložek
Celogumové balanční podložky
Tyto podložky jsou vyrobené z gumy a na jedné straně mají často masážní vroubky. Jde o malé a skladné podložky, které lze nafukovat dle potřeby. Míra nafouknutí pak ovlivní náročnost jednotlivých cviků. Jejich tvar je různý. Setkat se můžete s rovnými nebo vyklenutými balančními podložkami.
Klasické balanční podložky s plochou základnou
Jde o balanční podložky, které lze využít z obou stran. Cvičit lze na ploché i zaoblené straně. Možnost využití je tak opravdu široká. Pokud je podložka otočená plochou stranou na zem, máte k dispozici nestabilní povrch pro cvičení. Podložka se však sama o sobě nehne. Na opačné straně budete muset daleko více balancovat. Díky tomu můžete pracovat například na stabilitě ramen. Samozřejmě i tyto podložky mohou mít masážní vroubky. Ačkoli vám to může být nepříjemné při cvičení, mají samozřejmě vroubky svůj význam. Podporují nejen krevní oběh, ale také imunitní systém a pozitivní vliv mají i na funkci vnitřních orgánů.
Balanční desky
Balanční desky vypadají jako plastové disky. Jejich spodní strana je však vyklenutá. Jejich funkčnost je velmi podobná jako u nafukovacích balančních podložek. Rovnováhu však na balanční desce udržíte hůře než na balanční podložce. A to proto, že její povrch není tolik poddajný. Oproti balančním podložkám jsou však balanční desky levnější variantou.
TOP 10 Nejlepší balanční podložky podle testu nezávislých spotřebitelů v roce 2021
Jak vybrat vhodnou balanční podložku?
Při výběru nejlepší balanční podložky myslete na to, kdo na podložce bude cvičit. Nosnost je samozřejmě důležitým parametrem, doporučuji koupit podložku s nosností 150 kilogramů, která bez problému udrží kteréhokoli člena rodiny. Rozhodněte se však dle váhy členů domácnosti. Mnohým samozřejmě postačí balanční podložka s nosností do 100 kilogramů. Před nákupem bychom měli vědět také to, jak často budeme cvičební pomůcku využívat.
Je samozřejmě rozdíl, zda budete podložku používat jen doma několikrát týdně nebo se na ní budou střídat denně lidé ve fitness centru. Další otázkou je, na co všechno chcete balanční podložku využít. Na balančních podložkách lze totiž cvičit i z druhé strany. Pak je však vhodné, aby na ní nebyly výstupky a byla hladká, tedy oboustranná. Vhodné je také, aby balanční podložka měla umová madla, díky kterým do cvičení zapojíte i ruce. Samozřejmostí by pak měla být pumpička v balení. Zaměřte se samozřejmě také na velikost podložky, která vám bude vyhovovat. V nabídce jsou podložky od 25 cm po 50 cm v průměru.
nejlevnější a nejlepší balanční podložky
Výhody cvičení na balanční podložce
Díky balanční podložce si budete více vědomi pohybu končetin. Tím snížíte riziko pádu a zabráníte tím zranění. Dále je pravděpodobné, že více než jindy posílíte i izolované svalstvo, na které byste při běžném cvičení mohly zapomenout. Samozřejmostí je, že díky balanční podložce zlepšíte svou koordinaci. Vždyť práce s rovnováhou je na balanční podložce stěžejní. Stejně jako u jiného cvičení samozřejmě díky balanční podložce spálíte kalorie. Kromě toho však posílíte také své klouby. Pokud zvolíte správné cviky, napomůžete stabilizaci ramen, kyčlí, kolen i kotníků. V neposlední řadě se vám zlepší i koordinace nervového a svalového systému. Balanční podložka totiž dokáže naučit komunikovat vaše svaly s mozkem.
JaK správně cvičit na balanční podložce
Kolik mě to bude stát?
Určitě vás také zajímá, kolik může taková balanční podložka stát peněz. Pokud chcete investovat maximálně 1 000 Kč, pořiďte si plochou balanční podložku. Pokud dokážete investovat jednou tolik, pak seženete oboustranné podložky, které budou kvalitní a seženete již téměř profi bosu podložky. Pokud si chcete pořídit opravdu profesionální bosu a rádi platíte i za značku, pak si připravte nejméně 3 000 Kč.
Další balanční pomůcky
Samozřejmě, že na trhu nejsou pouze balanční podložky. Pokud například dlouho sedíte u počítače, mohl by se vám hodit masážní polštář. Ten pomáhá nejen správnému držení těla, ale měl by také eliminovat bolesti zad. Jde o rehabilitační pomůcku, kterou mnohdy doporučují i lékaři. Pokud máte tedy sedavé zaměstnání a navíc problém se zády nebo třeba stresem, pořiďte si balanční polštář. Stejně jako u balančních desek, i polštář může mít masážní vroubky.
Kromě polštářů samozřejmě existují další balanční pomůcky vhodné hlavně na cvičení. Mnoho z nich se používá při rehabilitacích nebo józe. Jde například o míče nebo válce. Kromě toho však existují například i kmitací tyče. Dále existuje balanční podložka typu AIREX® vyrobené z měkkého pěnového materiálu. Díky svému hladkému povrchu je ideální pro začátečníky, kteří trénují rovnováhu naboso. Tato podložka má díky své tloušťce 6 cm žádoucí destabilizační vlastnosti. Poddajná pěna neustále vyzývá tělo k udržení rovnováhy a stabilizaci kloubů. Cviky na této podložce vyvolávají zapojení většího počtu hlubších svalů než cviky prováděné bez pomůcky. Cvičením na takovéto měkké podložce lze cíleně zlepšovat kondiční i koordinační schopnosti, jako je síla, vytrvalost, diferenciace a rovnováha.
Zdroj:
https://my-airex.com/products/balance-pad
http://www.childrenstherapystore.com/balance_therapy_equipment.html