image

TOP 10 Recenze – Nejlepší nabíječky autobaterií rokU 2024 Nejlepší nabíječky autobaterií recenze & test

  • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepších nabíječek autobaterií.
  • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete nabíječku autobaterií s nejlepším poměrem cena – výkon.
  • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Nic nenaštve víc, než když vás zradí vaše autobaterie zrovna ve chvíli, když máte někde být na čas. Běžně odcházíte z domu se záměrem dostat se do určitého cíle a zpět, aniž byste se museli bát stavu vašeho automobilu, a proto je nevyhnutelné, abyste si pořídili nejlepší nabíječky autobaterií a tím si v případě potřeby kryli záda.

Na trhu je jich dostatek. Ve skutečnosti je jich tolik, že budete s největší pravděpodobností zmatení už jen pouhým pohledem na seznam dostupných značek. My ale máme řešení. Víme, na co se zaměřit a v tomto článku vám poskytneme tolik informací, kolik budete potřebovat, abyste se z vás stali doslova odborníky v tomto oboru.

Nejlepší nabíječka autobaterií podle uživatelů z heureka.cz

Vítěz testu spotřebitelů roku 2024

Lidovka

BLACKMONT nabíječka baterií 3,5 A

Nabíječka autobaterií BLACKMONT nabíječka baterií 3,5 A: BLACKMONT Battery Charger – spolehlivá nabíječka autobateriíSprávná péče o …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 269 Kč

Zlatá střední cesta

TECMATE OPTIMATE 6 12/24V

Nabíječka autobaterií TECMATE OPTIMATE 6 12/24V:Účelná nabíječka autobaterií, která bez problémů dobije akumulátor ve vašem …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 2 899 Kč

Vítěz testu

CTEK MXS 10 EC

Nabíječka autobaterií CTEK MXS 10 EC:  Nastartujte vaše vozidlo i v zimním období vždy bez starostí …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 4 349 Kč

Pro náročné

CTEK M25 12V 25A

Nabíječka autobaterií CTEK M25 12V 25A:Nastartujte vaše vozidlo i v zimním období vždy bez starostí …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 7 390 Kč

průvodce nákupem

Na trhu je mnoho značek, které si můžete vybrat. Pozor však ne každá nabíječka autobaterie je kompatibilní s každým typem autobaterie. Stejně jako nemůžete zaměňovat nabíječky na iPhone a Android technologie. Pokud nevyberete správnou nabíječku, vaše zařízení se může natrvalo poškodit. Níže uvádíme několik funkcí, které by vás mohly zajímat, a které by vám mohly pomoct vybrat tu správnou přenosnou autonabíječku, která bude vyhovovat přesně vašim potřebám.

Dobíjecí proud

V první řadě, co by vás mělo při výběru správné autonabíječky zajímat, je dobíjecí proud. Vztahuje se na úroveň výkonu, který nabíječka vytváří při nabíjení baterií. Čím vyšší je proud, tím rychlejší bude nabíjení. Různé značky nabízejí autonabíječky s různou úrovní proudu a měli byste se zaměřit hlavně na takovou, která nabije vaši autobaterii nejefektivněji a hlavně bezpečně.

Přenosnost

Výrobci se v současné době zaměřují na co nejlehčí nabíječky autobaterií, aby se snáze přenášely. Před nákupem se ujistěte, že má autonabíječka malou hmotnost.

Bezpečnostní funkce

Příslušná nabíječka autobaterií musí mít bezpečnostní prvky, včetně přepěťové a nadproudové ochrany, dále ochrany proti zkratu a přebití, proti přepólování a proti přetížení, aby se zabránilo poškození autobaterie při nabíjení.

Napětí

Napětí uvedené na nabíječce ukazuje typ autobaterie, kterou lze nabíjet. Je třeba zvolit nabíječku, která je kompatibilní s typem motoru vašeho vozidla. Autonabíječky najdete s napětím 6 a 12V, ale mohou být i silnější v závislosti na autobaterii.

Režim údržby

Pokud plánujete používat autobaterii na dlouhých cestách, zvažte inteligentní nabíječku s funkcí režimu údržby. Tato funkce nabíjí autobaterii pomalou rychlostí a udržuje její životnost při plném nabití právě tak, aby vám mohla sloužit delší dobu.

Možnost restartování motoru

Nabíječka autobaterií, která je dodávána s možností rychlého startu, je ideální pro rychlé spuštění autobaterie při úplném vybití. Autobaterie tak rázem znovu ožije.

Venkovní vlivy

Každý si přeje, aby mu autobaterie sloužila mnoho dní. Je nezbytné zajistit, aby vydržela působení různých venkovních vlivů. Nabíječka s protiprachovými a vodotěsnými funkcemi zajistí, že se při používání venku nepoškodí.

LED displej

LED displej je nezbytný pro informování o stavu nabití autobaterie. To je velmi důležité, protože budete moci přesně zjistit, jak nabíječka spolupracuje s baterií vašeho automobilu. Ukáže také, zda autobaterie funguje správně.

Důvody pro nákup chytré nabíječky autobaterií

Zde je několik důvodů, proč byste si měli pořídit chytrou nabíječku autobaterií:

  • Úspora času a peněz – jedním z hlavních důvodů, proč se vozidla porouchávají, je vybitá baterie. Jednoduše řečeno, vybitá baterie znamená vybitý automobil. Použití nabíječky baterií vám umožní oživit vybitou baterii a ušetřit čas i peníze. Chytré nabíječky jsou navrženy tak, aby sledovaly stav baterie. Po zjištění případné závady nebo anomálie pak nabíječka začne závadu odstraňovat. Tím je zajištěno, že baterie zůstane delší dobu v provozuschopném stavu, což vám ušetří peníze za nákladné opravy a výměny.
  • Bezpečnější používání – mnoho starých nabíječek postrádá vnitřní bezpečnostní prvky, které mají chytré nabíječky. Chytré nabíječky autobaterií nejen nabíjejí vybitou baterii, ale mohou také obnovovat staré baterie, čímž prodlužují jejich životnost. Chytré nabíjení je bezpečnější, úspornější a efektivnější.
  • Nárazuvzdorné – jedním z důvodů, proč jsou tradiční nabíječky méně bezpečné než chytré nabíječky, je možnost výskytu elektrických šoků a jiskření. Může dojít k výbuchu autobaterie nebo k zasažení osob elektrickým proudem. Ať tak či onak, pokud dojde k nejhoršímu, lze očekávat vážná zranění. Chytré nabíječky autobaterií mají vestavěná ochranná zařízení, která zabraňují vzniku elektrických šoků a jisker. Některé nabíječky například zabraňují vzniku přepólování, čímž jsou prakticky imunní vůči zkratu a vzniku jisker. Chytré nabíječky dokáží rozpoznat, zda je ke sloupku baterie připojen nesprávný konec kabelu. Tradiční nabíječky v takovém případě obvykle jiskří, ale chytré nabíječky jednoduše přestanou pracovat, dokud není problém odstraněn.

Nejlepší nabíječky autobaterií podle nezávislé uživatelské recenze v roce 2024

1.místo

Topdon Tornado 4000

Nabíječka autobaterií Topdon Tornado 4000: Spolehlivá a inteligentní nabíječka autobaterií Hledáte spolehlivou, výkonnou a bezpečnou …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 499 Kč

2.místo

CTEK M15, 12V, 15A

Nabíječka autobaterií CTEK M15, 12V, 15A:Nastartujte vaše vozidlo i v zimním období vždy bez starostí …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 5 289 Kč

3.místo

CTEK MXT 14

Nabíječka autobaterií CTEK MXT 14: Nastartujte vaše vozidlo i v zimním období vždy bez starostí …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 6 528 Kč

4.místo

TECMATE OPTIMATE 6 12/24V

Nabíječka autobaterií TECMATE OPTIMATE 6 12/24V:Účelná nabíječka autobaterií, která bez problémů dobije akumulátor ve vašem …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 2 899 Kč

5.místo

Topdon TB6000Pro

Nabíječka autobaterií Topdon TB6000Pro:Účinná nabíječka autobaterií, která efektivně dobije akumulátor. Topdon TB6000Pro disponuje mikroprocesorem, díky …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 980 Kč

6.místo

OXFORD Nabíječka Oximiser 888 výroční limitovaná edice

Nabíječka autobaterií OXFORD Nabíječka Oximiser 888 výroční limitovaná edice:Funkční nabíječka autobaterií, která zajistí efektivní nabití …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 949 Kč

7.místo

NOCO nabíječka pro nabíjení 4 baterií 2×4, 6/12 V, 2-40 Ah, 2

Nabíječka autobaterií NOCO nabíječka pro nabíjení 4 baterií 2×4, 6/12 V, 2-40 Ah, 2 A:Účelná …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 4 989 Kč

8.místo

TECMATE OPTIMATE 5 start/stop

Nabíječka autobaterií TECMATE OPTIMATE 5 start/stop:Funkční nabíječka autobaterií, která zajistí nabití akumulátoru ve vašem vozidle. …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 789 Kč

9.místo

OSRAM Chytrá 4A nabíječka baterií 6V, 12V

Nabíječka autobaterií OSRAM Chytrá 4A nabíječka baterií 6V, 12V:Účinná nabíječka autobaterií, která dodá akumulátoru potřebnou …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 959 Kč

10.místo

TECMATE OPTIMATE 6 select

Nabíječka autobaterií TECMATE OPTIMATE 6 select:Nabíječka autobaterií, která bez problémů dobije akumulátor ve vašem vozidle. …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 2 739 Kč

Jak dlouho trvá, než nabíječka nabije autobaterii?

To je silně závislé na tom, jak silná je zvolená autonabíječka. Ta s vyšší intenzitou nabíjení bude nabíjet mnohem rychleji, zatímco nabíječka s nižší intenzitou nabíjení bude mnohem pomalejší a úplné nabití bude trvat déle, v některých případech i celý den. Hluboce vybitá baterie by měla být schopna nastartovat po 15 až 30 minutách provozu na 40ampérové nabíječce a dát tak alternátoru šanci baterii dobít. Nikdy byste však neměli nabíjet tak vysokou rychlostí déle.

Aubaterie nevydrží věčně, ale při troše údržby vydrží dlouho. Jednou týdně jezděte alespoň 30 minut v kuse. V opačném případě používejte plovoucí nabíječku k udržení plného nabití, když s autem nejezdíte. A konečně, čistěte a chraňte svorky a kabely baterie, překontrolujte je alespoň každých šest měsíců. Pokud musíte používat nabíječku akumulátoru, je lepší používat pomalejší nabíjení.

nejlevnější a nejlepší nabíječky autobaterií

1.místo

Topdon Tornado 4000

Nabíječka autobaterií Topdon Tornado 4000: Spolehlivá a inteligentní nabíječka autobaterií …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 499 Kč

2.místo

OXFORD Nabíječka Oximiser 888 výroční limitovaná edice

Nabíječka autobaterií OXFORD Nabíječka Oximiser 888 výroční limitovaná edice:Funkční nabíječka …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 949 Kč

3.místo

TECMATE OPTIMATE 5 start/stop

Nabíječka autobaterií TECMATE OPTIMATE 5 start/stop:Funkční nabíječka autobaterií, která zajistí …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 789 Kč

4.místo

OSRAM Chytrá 4A nabíječka baterií 6V, 12V

Nabíječka autobaterií OSRAM Chytrá 4A nabíječka baterií 6V, 12V:Účinná nabíječka …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 959 Kč

5.místo

Nabíječka autobaterií digitální 6V/12V – 2A/4A

Nabíječka autobaterií Nabíječka autobaterií digitální 6V/12V – 2A/4A:Šikovná nabíječka autobaterií, …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 739 Kč

6.místo

OSRAM Chytrá 8A nabíječka baterií 12V, 24V

Nabíječka autobaterií OSRAM Chytrá 8A nabíječka baterií 12V, 24V:Účelná nabíječka …

Více info zde
★★★★★★★★★★84%
Cena: 1 759 Kč

7.místo

TECMATE OPTIMATE 5

Nabíječka autobaterií TECMATE OPTIMATE 5: Tecmate Optimate 5 je profesionální …

Více info zde
★★★★★★★★★★83%
Cena: 1 789 Kč

8.místo

OSRAM Chytrá 6A nabíječka baterií 6V, 12V

Nabíječka autobaterií OSRAM Chytrá 6A nabíječka baterií 6V, 12V:Šikovná nabíječka …

Více info zde
★★★★★★★★★★87%
Cena: 1 694 Kč

9.místo

COMPASS Nabíječka 4A 6/12V PB/GEL LCD display

Nabíječka autobaterií COMPASS Nabíječka 4A 6/12V PB/GEL LCD display: Compass 4A …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 019 Kč

10.místo

BLACKMONT nabíječka baterií 3,5 A

Nabíječka autobaterií BLACKMONT nabíječka baterií 3,5 A: BLACKMONT Battery Charger – …

Více info zde
★★★★★★★★★★88%
Cena: 269 Kč

Je správné ponechat autonabíječku zapojenou delší dobu?

To se nedoporučuje, protože může dojít k poškození autobaterie. Pokud ji plánujete nechat zapojenou delší dobu, je rozumnější pořídit si inteligentní nabíječku, která se po úplném nabití autobaterie sama vypne. Inteligentní nabíječka se může znovu zapnout, když je nabití opět poměrně nízké, aby bylo možné opětovné a včasné dobití.

Jaký je nejúčinnější způsob nabíjení autobaterie?

Před nabíjením je vhodné autobaterii vyjmout mimo její umístění v autě. Tento proces může vyžadovat použití speciálních nástrojů. Před zahájením nabíjení vypněte světla i příslušenství. Před připojením autobaterie ke správným kabelům se ujistěte, že je autonabíječka skutečně vypnutá. Připojte kladný i záporný vodič ke správným svorkám baterie. Ujistěte se, že je LED monitor zapnutý, aby mohl zastavit proces nabíjení, když bude autobaterie úplně nabitá. Před vybitím autobaterie se nabíječka znovu zapne a dobije znovu autobaterii na její plnou kapacitu.

Jak vybrat vhodnou nabíječku autobaterie – videoprůvodce

Ceny nabíječek autobaterií

  • Od 600 Kč: Většina nabíječek v tomto rozsahu má nízké výstupní napětí, takže nemusí být nejlepší pro větší vozidla.
  • Od 600 – 1 600 Kč: Tato standardní řada nabíječek autobaterií obsahuje téměř vše, co byste mohli zvážit pro jakékoli vozidlo. Větší napětí jsou zde samozřejmostí, stejně jako několik možností s dalšími funkcemi a příslušenstvím.
  • Od 1 600 Kč: Nabíječky autobaterií vyšší třídy mají obvykle větší rozměry, výkonnější napětí a pohodlnější další příslušenství. Snadno zde najdete model, který si poradí téměř s každým vozidlem, včetně několika variant pro restaurátory pro profesionální použití.

Zdroj:
https://www.thedrive.com/reviews/27847/best-car-battery-chargers
https://medium.com/@aussie.mic.foley/3-reasons-why-everyone-needs-a-car-battery-charger-3e175d20618a

Ohodnoťte tento příspěvek!
4.6/5 (9)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *