image

TOP 10 Recenze Nejlepší nabíječky autobaterií rokU 2023 Nejlepší nabíječky autobaterií recenze & test

  • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepších nabíječek autobaterií.
  • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete nabíječku autobaterií s nejlepším poměrem cena – výkon.
  • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Nic nenaštve víc, než když vás zradí vaše autobaterie zrovna ve chvíli, když máte někde být na čas. Běžně odcházíte z domu se záměrem dostat se do určitého cíle a zpět, aniž byste se museli bát stavu vašeho automobilu, a proto je nevyhnutelné, abyste si pořídili nejlepší nabíječky autobaterií a tím si v případě potřeby kryli záda.

Na trhu je jich dostatek. Ve skutečnosti je jich tolik, že budete s největší pravděpodobností zmatení už jen pouhým pohledem na seznam dostupných značek. My ale máme řešení. Víme, na co se zaměřit a v tomto článku vám poskytneme tolik informací, kolik budete potřebovat, abyste se z vás stali doslova odborníky v tomto oboru.

Nejlepší nabíječka autobaterií podle uživatelů z heureka.cz

Vítěz testu spotřebitelů roku 2023

Lidovka

BLACKMONT nabíječka baterií 3,5 A

Nabíječka autobaterií BLACKMONT nabíječka baterií 3,5 A: BLACKMONT Battery Charger – spolehlivá nabíječka autobateriíSprávná péče o …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 649 Kč

Zlatá střední cesta

TECMATE OPTIMATE 6 select

Nabíječka autobaterií TECMATE OPTIMATE 6 select:Účelná nabíječka autobaterií, která bez problémů dobije akumulátor ve vašem …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 2 899 Kč

Vítěz testu

CTEK MXS 10

Nabíječka autobaterií CTEK MXS 10:  Nastartujte vaše vozidlo i v zimním období vždy bez starostí a …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 3 529 Kč

Pro náročné

CTEK M25 12V 25A

Nabíječka autobaterií CTEK M25 12V 25A:Nastartujte vaše vozidlo i v zimním období vždy bez starostí …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 7 390 Kč

průvodce nákupem

Na trhu je mnoho značek, které si můžete vybrat. Pozor však ne každá nabíječka autobaterie je kompatibilní s každým typem autobaterie. Stejně jako nemůžete zaměňovat nabíječky na iPhone a Android technologie. Pokud nevyberete správnou nabíječku, vaše zařízení se může natrvalo poškodit. Níže uvádíme několik funkcí, které by vás mohly zajímat, a které by vám mohly pomoct vybrat tu správnou přenosnou autonabíječku, která bude vyhovovat přesně vašim potřebám.

Dobíjecí proud

V první řadě, co by vás mělo při výběru správné autonabíječky zajímat, je dobíjecí proud. Vztahuje se na úroveň výkonu, který nabíječka vytváří při nabíjení baterií. Čím vyšší je proud, tím rychlejší bude nabíjení. Různé značky nabízejí autonabíječky s různou úrovní proudu a měli byste se zaměřit hlavně na takovou, která nabije vaši autobaterii nejefektivněji a hlavně bezpečně.

Název
Hodnocení
Cena

Přenosnost

Výrobci se v současné době zaměřují na co nejlehčí nabíječky autobaterií, aby se snáze přenášely. Před nákupem se ujistěte, že má autonabíječka malou hmotnost.

Bezpečnostní funkce

Příslušná nabíječka autobaterií musí mít bezpečnostní prvky, včetně přepěťové a nadproudové ochrany, dále ochrany proti zkratu a přebití, proti přepólování a proti přetížení, aby se zabránilo poškození autobaterie při nabíjení.

Napětí

Napětí uvedené na nabíječce ukazuje typ autobaterie, kterou lze nabíjet. Je třeba zvolit nabíječku, která je kompatibilní s typem motoru vašeho vozidla. Autonabíječky najdete s napětím 6 a 12V, ale mohou být i silnější v závislosti na autobaterii.

Režim údržby

Pokud plánujete používat autobaterii na dlouhých cestách, zvažte inteligentní nabíječku s funkcí režimu údržby. Tato funkce nabíjí autobaterii pomalou rychlostí a udržuje její životnost při plném nabití právě tak, aby vám mohla sloužit delší dobu.

Možnost restartování motoru

Nabíječka autobaterií, která je dodávána s možností rychlého startu, je ideální pro rychlé spuštění autobaterie při úplném vybití. Autobaterie tak rázem znovu ožije.

Venkovní vlivy

Každý si přeje, aby mu autobaterie sloužila mnoho dní. Je nezbytné zajistit, aby vydržela působení různých venkovních vlivů. Nabíječka s protiprachovými a vodotěsnými funkcemi zajistí, že se při používání venku nepoškodí.

LED displej

LED displej je nezbytný pro informování o stavu nabití autobaterie. To je velmi důležité, protože budete moci přesně zjistit, jak nabíječka spolupracuje s baterií vašeho automobilu. Ukáže také, zda autobaterie funguje správně.

Důvody pro nákup chytré nabíječky autobaterií

Zde je několik důvodů, proč byste si měli pořídit chytrou nabíječku autobaterií:

  • Úspora času a peněz jedním z hlavních důvodů, proč se vozidla porouchávají, je vybitá baterie. Jednoduše řečeno, vybitá baterie znamená vybitý automobil. Použití nabíječky baterií vám umožní oživit vybitou baterii a ušetřit čas i peníze. Chytré nabíječky jsou navrženy tak, aby sledovaly stav baterie. Po zjištění případné závady nebo anomálie pak nabíječka začne závadu odstraňovat. Tím je zajištěno, že baterie zůstane delší dobu v provozuschopném stavu, což vám ušetří peníze za nákladné opravy a výměny.
  • Bezpečnější používání mnoho starých nabíječek postrádá vnitřní bezpečnostní prvky, které mají chytré nabíječky. Chytré nabíječky autobaterií nejen nabíjejí vybitou baterii, ale mohou také obnovovat staré baterie, čímž prodlužují jejich životnost. Chytré nabíjení je bezpečnější, úspornější a efektivnější.
  • Nárazuvzdorné jedním z důvodů, proč jsou tradiční nabíječky méně bezpečné než chytré nabíječky, je možnost výskytu elektrických šoků a jiskření. Může dojít k výbuchu autobaterie nebo k zasažení osob elektrickým proudem. Ať tak či onak, pokud dojde k nejhoršímu, lze očekávat vážná zranění. Chytré nabíječky autobaterií mají vestavěná ochranná zařízení, která zabraňují vzniku elektrických šoků a jisker. Některé nabíječky například zabraňují vzniku přepólování, čímž jsou prakticky imunní vůči zkratu a vzniku jisker. Chytré nabíječky dokáží rozpoznat, zda je ke sloupku baterie připojen nesprávný konec kabelu. Tradiční nabíječky v takovém případě obvykle jiskří, ale chytré nabíječky jednoduše přestanou pracovat, dokud není problém odstraněn.

Nejlepší nabíječky autobaterií podle nezávislé uživatelské recenze v roce 2023

1.místo

CTEK D250TS

Nabíječka autobaterií CTEK D250TS:  D250TS je plně automatizovaná kombinovaná nabíječka akumulátorů, bateriový separátor, 12 V …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 6 107 Kč

2.místo

TOPDON TB6000Pro

Nabíječka autobaterií TOPDON TB6000Pro:Účinná nabíječka autobaterií, která garantuje bezpečné dobití akumulátoru. TOPDON TB6000Pro je doplněna …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 980 Kč

3.místo

OSRAM BATTERYcharge 908

Nabíječka autobaterií OSRAM BATTERYcharge 908:Praktická nabíječka autobaterií, která zajistí nabití akumulátoru ve vašem vozidle. OSRAM …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 759 Kč

4.místo

CTEK MXT 14

Nabíječka autobaterií CTEK MXT 14: Nastartujte vaše vozidlo i v zimním období vždy bez starostí …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 6 250 Kč

5.místo

TECMATE OPTIMATE 7 AmpMatic

Nabíječka autobaterií TECMATE OPTIMATE 7 AmpMatic:Nabíječka autobaterií, která se postará o dobití akumulátoru ve vašem …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 3 487 Kč

6.místo

Güde GAB 15 A BOOST

Nabíječka autobaterií Güde GAB 15 A BOOST: Güde GAB 15 A BOOST je automatická nabíječka s …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 299 Kč

7.místo

Topdon TB8000

Nabíječka autobaterií Topdon TB8000:Účinná nabíječka autobaterií, která zajistí nabití akumulátoru ve vašem vozidle. Topdon TB8000 …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 3 390 Kč

8.místo

NOCO nabíječka pro nabíjení 4 baterií 2×4, 6/12 V, 2-40 Ah, 2

Nabíječka autobaterií NOCO nabíječka pro nabíjení 4 baterií 2×4, 6/12 V, 2-40 Ah, 2 A:Šikovná …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 6 308 Kč

9.místo

CTEK PRO 25S, 12V, 25A

Nabíječka autobaterií CTEK PRO 25S, 12V, 25A:Nastartujte vaše vozidlo i v zimním období vždy bez …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 7 029 Kč

10.místo

OSRAM BATTERYcharge 906

Nabíječka autobaterií OSRAM BATTERYcharge 906:Účinná nabíječka autobaterií, která dodá akumulátoru potřebnou energii. OSRAM BATTERYcharge 906 …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 499 Kč

Jak dlouho trvá, než nabíječka nabije autobaterii?

To je silně závislé na tom, jak silná je zvolená autonabíječka. Ta s vyšší intenzitou nabíjení bude nabíjet mnohem rychleji, zatímco nabíječka s nižší intenzitou nabíjení bude mnohem pomalejší a úplné nabití bude trvat déle, v některých případech i celý den. Hluboce vybitá baterie by měla být schopna nastartovat po 15 až 30 minutách provozu na 40ampérové nabíječce a dát tak alternátoru šanci baterii dobít. Nikdy byste však neměli nabíjet tak vysokou rychlostí déle.

Aubaterie nevydrží věčně, ale při troše údržby vydrží dlouho. Jednou týdně jezděte alespoň 30 minut v kuse. V opačném případě používejte plovoucí nabíječku k udržení plného nabití, když s autem nejezdíte. A konečně, čistěte a chraňte svorky a kabely baterie, překontrolujte je alespoň každých šest měsíců. Pokud musíte používat nabíječku akumulátoru, je lepší používat pomalejší nabíjení.

nejlevnější a nejlepší nabíječky autobaterií

1.místo

OSRAM BATTERYcharge 908

Nabíječka autobaterií OSRAM BATTERYcharge 908:Praktická nabíječka autobaterií, která zajistí nabití …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 759 Kč

2.místo

Güde GAB 15 A BOOST

Nabíječka autobaterií Güde GAB 15 A BOOST: Güde GAB 15 A …

Více info zde
★★★★★★★★★★85%
Cena: 1 299 Kč

3.místo

OSRAM BATTERYcharge 906

Nabíječka autobaterií OSRAM BATTERYcharge 906:Účinná nabíječka autobaterií, která dodá akumulátoru …

Více info zde
★★★★★★★★★★88%
Cena: 1 499 Kč

4.místo

TECMATE OPTIMATE 5

Nabíječka autobaterií TECMATE OPTIMATE 5: Tecmate Optimate 5 je profesionální …

Více info zde
★★★★★★★★★★87%
Cena: 1 799 Kč

5.místo

BOSCH C1 12V 3.5A

Nabíječka autobaterií BOSCH C1 12V 3.5A: Nabíječka baterií Bosch C1 …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 799 Kč

6.místo

BOSCH C7 12/24V 7A

Nabíječka autobaterií BOSCH C7 12/24V 7A: Nabíječka baterií Bosch C7 …

Více info zde
★★★★★★★★★★85%
Cena: 1 599 Kč

7.místo

Güde GAB 4 A

Nabíječka autobaterií Güde GAB 4 A: Güde GAB 4 A …

Více info zde
★★★★★★★★★★83%
Cena: 949 Kč

8.místo

Topdon Tornado 4000

Nabíječka autobaterií Topdon Tornado 4000: Spolehlivá a inteligentní nabíječka autobaterií …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 490 Kč

9.místo

TECMATE OPTIMATE 5 start/stop

Nabíječka autobaterií TECMATE OPTIMATE 5 start/stop:Praktická nabíječka autobaterií, která bez …

Více info zde
★★★★★★★★★★84%
Cena: 1 799 Kč

10.místo

OXFORD Nabíječka Oximiser 888 výroční limitovaná edice

Nabíječka autobaterií OXFORD Nabíječka Oximiser 888 výroční limitovaná edice:Praktická nabíječka …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 949 Kč

Je správné ponechat autonabíječku zapojenou delší dobu?

To se nedoporučuje, protože může dojít k poškození autobaterie. Pokud ji plánujete nechat zapojenou delší dobu, je rozumnější pořídit si inteligentní nabíječku, která se po úplném nabití autobaterie sama vypne. Inteligentní nabíječka se může znovu zapnout, když je nabití opět poměrně nízké, aby bylo možné opětovné a včasné dobití.

Jaký je nejúčinnější způsob nabíjení autobaterie?

Před nabíjením je vhodné autobaterii vyjmout mimo její umístění v autě. Tento proces může vyžadovat použití speciálních nástrojů. Před zahájením nabíjení vypněte světla i příslušenství. Před připojením autobaterie ke správným kabelům se ujistěte, že je autonabíječka skutečně vypnutá. Připojte kladný i záporný vodič ke správným svorkám baterie. Ujistěte se, že je LED monitor zapnutý, aby mohl zastavit proces nabíjení, když bude autobaterie úplně nabitá. Před vybitím autobaterie se nabíječka znovu zapne a dobije znovu autobaterii na její plnou kapacitu.

Jak vybrat vhodnou nabíječku autobaterie videoprůvodce

Ceny nabíječek autobaterií

  • Od 600 Kč: Většina nabíječek v tomto rozsahu má nízké výstupní napětí, takže nemusí být nejlepší pro větší vozidla.
  • Od 600 – 1 600 Kč: Tato standardní řada nabíječek autobaterií obsahuje téměř vše, co byste mohli zvážit pro jakékoli vozidlo. Větší napětí jsou zde samozřejmostí, stejně jako několik možností s dalšími funkcemi a příslušenstvím.
  • Od 1 600 Kč: Nabíječky autobaterií vyšší třídy mají obvykle větší rozměry, výkonnější napětí a pohodlnější další příslušenství. Snadno zde najdete model, který si poradí téměř s každým vozidlem, včetně několika variant pro restaurátory pro profesionální použití.

Zdroj:
https://www.thedrive.com/reviews/27847/best-car-battery-chargers
https://medium.com/@aussie.mic.foley/3-reasons-why-everyone-needs-a-car-battery-charger-3e175d20618a

Ohodnoťte tento příspěvek!
4.5/5 (8)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář