image

Vybíráme nejlepší přenosnou lednicI roku 2024 NECHTE SI PORADIT NAŠIM TESTEM & NEZÁVISLOU RECENZÍ

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepší přenosné lednice.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete přenosné lednice s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Po postavení tábora v horkém letním dni je čas odměnit se ledovým pivem. Pokud kempujete bez ledničky, připravte se na zklamání!

Přenosné lednice nejenže uchovávají vaše potraviny v bezpečí, ale také vám umožní odpočívat v přírodě bez neustálého vracení se do obchodu pro čerstvý led do chladicího boxu.

Abychom vám pomohli, udělali jsme přehled nejlepších přenosných lednic dostupných v roce 2024.

Sestavili jsme také průvodce nákupem, abyste přesně věděli, na co se při nákupu nejlepší přenosné lednice zaměřit. Poradíme vám také s elektrickými a běžnými chladicími boxy.

Nejlepší přenosné lednice podle heureka.cz

Vítěz testu spotřebitelů roku 2024

Lidovka

GUZZANTI GZ 22B

Autochladnička GUZZANTI GZ 22B:Termoelektrický chladící box s funkcí ohřevu autochladnička Guzzanti GZ 22B je určena …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 379 Kč

Zlatá střední cesta

Guzzanti GZ 35A

Autochladnička Guzzanti GZ 35A:Kompresorová autochladnička Guzzanti GZ 35ANepostradatelným zařízením na delší výlety, chalupu či dovolené …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 8 059 Kč

Vítěz testu

BLACKMONT dvoukomorová autochladnička 33l

Autochladnička BLACKMONT dvoukomorová autochladnička 33l:Praktická kompresorová autochladnička se dvěma chladicími prostoryPokud je jízda autem vaším …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 12 990 Kč

Pro náročné

G21 Kompresorová 60l C60

Autochladnička G21 Kompresorová 60l C60 :Kvalitně zpracovaná kompresorová autochladnička G21 vás potěší atraktivním designem a …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 17 480 Kč

Jak fungují přenosné ledničky?

Elektrické ledničky jsou chladící zařízení, jejichž výkon je zvyšován pomocí elektřiny, jak překvapivé. Některé, zejména ty nejlepší přenosné lednice jsou napájeny z baterií, ale většinou jsou napájeny tradičně ze zásuvky a jsou v podstatě takovou kompaktní verzí miniaturního mrazicího boxu. Většina z nich využívá kompresi buď freonu, nebo amoniaku uvnitř potrubí k vytvoření chlazení, což znamená, že mají kompresor a ventilátorový systém.

Moderní přenosné ledničky ve skutečnosti nabízejí několik dalších výhod jako osvětlení, teplotní monitor, chytřejší řízení spotřeby, aby se snížilo zatížení baterie při používání, a mnohem více. Zatímco elektrické verze s kabelem jsou mnohem běžnější, elektrické ledničky poháněné bateriemi se v posledních letech celkově výrazně zlepšily a nyní jsou velmi populární při výletech a dlouhých cestách autem.

Cílem je zmírnit nepořádek vytvořený naplňováním ledu z tradiční ledničky, který postupně taje. Tak se může jídlo znehodnotit a navíc se musí nepořádek po roztátém ledu pravidelně vypouštět ven. Při tání led ztrácí schopnost udržovat jídlo v chladu, takže, i když obalíte ledničku od zdi ke zdi spoustou ledu, přesto vaše jídlo nezůstane dlouho čerstvé.

Náš tip

Chystáte se kempovat? Kromě přenosné ledničky využijete i powerbanku. Že ještě žádnou nemáte? Otestovali jsme nejlepší magsafe powerbanky za Vás.

Nejlepší přenosné lednice vyhodnocené spotřebiteli v roce 2024

1.místo

EverCool EC-0265

Autochladnička EverCool EC-0265:Mini ledničkado autaPokud často cestujete, bude se vám hodit termoelektrická autochladnička EVERCOOL EC-0265. Má …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 2 390 Kč

2.místo

Chladící box 22l 230V/12V A++

Autochladnička Chladící box 22l 230V/12V A++: Na dlouhých cestách a na dovolené oceníte možnost uložení …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 1 429 Kč

3.místo

Guzzanti GZ 45A

Autochladnička Guzzanti GZ 45A:Kompresorová autochladnička Guzzanti GZ 45ANepostradatelným zařízením na delší výlety, chalupu či dovolené …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 9 439 Kč

4.místo

BLACKMONT dvoukomorová autochladnička 33l

Autochladnička BLACKMONT dvoukomorová autochladnička 33l:Praktická kompresorová autochladnička se dvěma chladicími prostoryPokud je jízda autem vaším …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 12 990 Kč

5.místo

G21 Kompresorová 50l C50

Autochladnička G21 Kompresorová 50l C50 :Kvalitně zpracovaná kompresorová autochladnička G21 vás potěší atraktivním designem a …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 15 980 Kč

6.místo

BLACKMONT autochladnička PRO 50l

Autochladnička BLACKMONT autochladnička PRO 50l: Výběr značky AlzaPowerAlzaErgoAlzaGuardBlackmontEternicoFerridaLa ProromanceAlzaCafé Skvěle vybavená kompresorová autochladnička s oboustranným …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 15 990 Kč

7.místo

G21 C40

Autochladnička G21 C40 :Kvalitně zpracovaná kompresorová autochladnička G21 vás potěší atraktivním designem a vysokým výkonem. …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 14 980 Kč

8.místo

G21 C35

Autochladnička G21 C35 :Kvalitně zpracovaná kompresorová autochladnička G21 vás potěší atraktivním designem a vysokým výkonem. …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 13 980 Kč

9.místo

COMPASS Chladící box 220V/12V

Autochladnička COMPASS Chladící box 220V/12V:  Přenosná autochladnička s objemem 23 litrů bude ideální pomocník do …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 739 Kč

10.místo

COMPASS Chladící box 50l 230V/12V pojízdný

Autochladnička COMPASS Chladící box 50l 230V/12V pojízdný: Autochladnička Compass s objemem 50 l umožňuje chlazení …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 4 190 Kč

Nákup přenosné Lednice

Přenosná lednička je přesně to, jak zní – lehké, snadno přenosné zařízení, které udržuje obsah chladný pomocí střídavého nebo stejnosměrného proudu. Tato zařízení mají specifické funkce a v určitých situacích jsou nesmírně užitečná.

Důležité faktory, které je třeba zvážit:

 • Zamýšlené použití. Bude vám stačit tato lednička na několik plechovek limonády nebo se do má má vejít dostatek potravin na týden? Budete ji používat při jízdě napříč zemí, nebo ji vybalíte jen v kempu?
 • Velikost. Většina přenosných ledniček uvádí své vnější rozměry a také kapacitu. Určete si přibližně, kolik místa máte pro ledničku a kolik vnitřního prostoru potřebujete pro potraviny a nápoje.
 • Hmotnost. Zvažte, kdo bude ledničku přenášet a kde ji budete uchovávat, když ji nebudete používat, abyste určili přiměřenou hmotnost.
 • Technologie: Existují dva běžné způsoby chlazení. Kompresní chladničky používají chladivo, stejně jako velká lednice ve vaší kuchyni. Termoelektrické chladničky jsou vybaveny polovodičovou technologií – bez chladiva, bez kompresoru a s menší hlučností. Kompresní modely jsou výkonnější a umožňují lepší regulaci teploty, ale jsou také těžší a dražší. Většina termoelektrických modelů je také reverzibilní, což znamená, že je lze používat k ohřívání i chlazení potravin.
 • Náklady na pořízení.
 • Zdroj napájení. Přenosné ledničky se obvykle napájejí ze zásuvky střídavého proudu pomocí standardní zástrčky. Ty, které využívají stejnosměrný proud, obvykle potřebují adaptér do zásuvky autozapalovače nebo přímé připojení k baterii, Chcete-li mít co nejflexibilnější možnosti, hledejte přenosné ledničky, které fungují s oběma zdroji napájení. Pokud vaše vozidlo ještě nemá zásuvku na střídavý proud, zvažte možnost pořízení měniče energie.

nejlevnější a nejlepší přenosné lednice

1.místo

Chladící box 22l 230V/12V A++

Autochladnička Chladící box 22l 230V/12V A++: Na dlouhých cestách a …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 429 Kč

2.místo

COMPASS Chladící box 220V/12V

Autochladnička COMPASS Chladící box 220V/12V:  Přenosná autochladnička s objemem 23 …

Více info zde
★★★★★★★★★★80%
Cena: 1 739 Kč

3.místo

GUZZANTI GZ 22B

Autochladnička GUZZANTI GZ 22B:Termoelektrický chladící box s funkcí ohřevu autochladnička …

Více info zde
★★★★★★★★★★87%
Cena: 1 379 Kč

Výhody přenosné lednice

Nejlepší přenosná lednice může být skvělou volbou pro lidi, kteří často cestují nebo potřebují uchovat potraviny v chladu na delší dobu. Zde jsou některé z hlavních výhod:

 1. Pohodlnost a mobilita: Přenosná lednice je navržena tak, aby byla snadno přenosná, takže si ji můžete vzít kamkoli. Můžete ji použít na kempování, pikniky, do auta nebo na jakékoli jiné výlety, na které se chystáte.
 2. Uchování potravin: Přenosná lednice uchovává vaše potraviny v chladu, což může být velmi užitečné při vysokých teplotách nebo v místnostech bez chladničky. Dokáže udržovat nízkou teplotu až po dobu několika dní.
 3. Úspora času a peněz: Díky přenosné lednici si můžete uchovat připravené jídlo, což vám ušetří čas a peníze za jídlo v restauraci. Můžete také využít sezónní slevy na potraviny a uchovat je v chladu.
 4. Snadná údržba: Přenosné lednice jsou lehce čistitelné a údržba je velmi snadná. Většina přenosných lednic má vodotěsný povrch, takže je snadné je otřít hadříkem a vyčistit.
 5. Nízká spotřeba energie: Většina přenosných lednic má nízkou spotřebu energie, takže nebudete muset utrácet za dodatečné náklady na elektřinu.

Celkově jsou přenosné lednice skvělou volbou pro osoby, které cestují nebo potřebují uchovat potraviny v chladu na delší dobu. Můžete si být jisti, že vaše potraviny zůstanou čerstvé a zdravé, ať už jste kdekoli.

Cena

Cena přenosné lednice se pohybuje od 750 do 1 600 Kč, některé značky stojí i přes 1 800 Kč. U skvěle vybavených kompresorových autochladniček se pohybujeme v průměru okolo 15 000 Kč. Vzhledem k tomu, že přenosná lednice je něco, co budete zřejmě používat jen příležitostně, je na vašem zvážení, zdali a kolik peněz do ní chcete investovat.

Zdroj:
https://www.familyhandyman.com/list/best-portable-refrigerators/
https://thecamperlifestyle.com/best-portable-campin
g-fridges/
https://www.ehow.co.uk/about_6509651_disadvantage-portable-mini_fridge.html

Ohodnoťte tento příspěvek!
4.5/5 (2)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *