image

TOP 10 Recenze nejlepší parní hrnce tohoto roku Test 10 produktů v roce 2022 & recenze doporučují….

  • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepších parních hrnců.
  • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete parní hrnec s nejlepším poměrem cena – výkon.
  • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Parní hrnce jsou už dnes v našich kuchyních nutností, zvláště pokud chceme vařit potraviny výživným a zdravým způsobem. Jednou z výhod je jejich snadné použití. Příprava je rychlá a při vaření se nevytváří zbytečný nepořádek. Dalším velkým plus je jejich cenová dostupnost. Parní hnec lze efektivně skladovat například ve spíži.

Pokud parní hrnec ještě nemáte, měli byste to určitě zvážit. Zde jsou nejlepší parní hrnce, které si dnes můžete v České republice koupit!

Vítěz testu spotřebitelů roku 2022

Lidovka

Black+Decker BXST800E Parní hrnec 800W

Parní hrnec Black+Decker BXST800E Parní hrnec 800W:Parní hrnec Black+Decker BXST800E Parní hrnec 800W je velkým pomocníkem při vaření mnoha typů …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 899 Kč

Vítěz testu

Zlatá střední cesta

Pro náročné

WMF 1743016040 Aroma Vitalis O 28 cm 3201000289

Parní hrnec WMF 1743016040 Aroma Vitalis O 28 cm 3201000289: Select brand: ÚvodHlavní infoGalerieTechnické specifikaceRecepty Parní hrnec WMF 1743016040 Aroma …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 5 169 Kč

Výhody parního hrnce

Vaření v páře je velmi zdravé

Napařování je nejzdravější způsob vaření. Nemusíte používat olej, což znamená, že můžete kontrolovat příjem cholesterolu a tuků. Při vaření jídla v páře si potraviny uchovají živiny a vitamíny. Ve srovnání se smažením i pečením – vaření v páře je nejlepší způsob, jak udržet vaši stravu zdravou.

Umí vařit téměř jakékoli jídlo

Parní hrnec je velmi univerzální. Můžete v něm připravit téměř jakékoli jídlo. Od masa přes mořské plody až po zeleninu a dokonce i dezerty, dokáže prostě všechno. S víceúrovňovým parním hrncem můžete vařit celé 3 pokrmy najednou.

Snadné použití i pro začátečníky

Parní hrnce jsou jedním z nejjednodušších kuchyňských spotřebičů, které se používají. Nic nespálíte, dokud bude v nádrži dostatek vody. Nejhorší, co se může stát je, že vaše jídlo bude mírně převařené. To se dá ale odpustit. Jediné, co musíte udělat, je odhadnout nebo zjistit čas potřebný k dokončení vaší práce a stisknout tlačítko. A je hotovo.

Žádný nepořádek a snadné čištění

Protože není použit žádný olej ani smažení, není vaření v parním hrnci chaotickou událostí. Vaše kuchyně a domov budou bez poskvrny a nemusíte trávit čas jejich úklidem. Pro samotný parní hrnec je vše, co potřebujete, namáčení a rychlé mytí v dřezu. Většina z nás nemá ráda čištění po vaření. U parního hrnce se znovu zamilujete do domácí kuchyně.

Vaření bez práce

Při vaření v parním hrnci je nutné pouze minimální nebo žádné zapojení vašich rukou. Jakmile nastavíte časovač, jste hotovi. Parní hrnec bude připravovat pokrm v páře sám s nulovou potřebou jakékoli pomoci. Většina parních hrnců je navíc vybavena bezpečnostními prvky, jako je automatické vypnutí, pokud je hladina vody příliš nízká. Takže můžete být v klidu a nechat parní hrnec dělat svou práci.

VAŘENÍ BEZ ZÁPACHU

Vaření v páře ve většině případů omezuje nepříjemné pachy typické pro některé potraviny. Vyzkoušejte to, abyste tomu uvěřili!

TOP 10 – Nejlepší parní hrnce do Vaší zdravé kuchyně, které můžete vybrat v roce 2022

1.místo

Tefal VC502D10 Convenient Series Deluxe

Parní hrnec Tefal VC502D10 Convenient Series Deluxe:Select brand:ÚvodHlavní infoGalerieTechnické specifikaceTefal VC502D10 Convenient Series DeluxeParní hrnec Tefal VC502D10 Convenient Series Deluxe …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 2 989 Kč

2.místo

Black+Decker BXST800E Parní hrnec 800W

Parní hrnec Black+Decker BXST800E Parní hrnec 800W:Parní hrnec Black+Decker BXST800E Parní hrnec 800W je velkým pomocníkem při vaření mnoha typů …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 899 Kč

3.místo

WMF 1743016040 Aroma Vitalis O 28 cm 3201000289

Parní hrnec WMF 1743016040 Aroma Vitalis O 28 cm 3201000289: Select brand: ÚvodHlavní infoGalerieTechnické specifikaceRecepty Parní hrnec WMF 1743016040 Aroma …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 5 169 Kč

Co můžete vařit v parním hrnci

Jak již bylo zmíněno, v parním hrnci můžete vařit téměř cokoli. Zde jsou některé z populárních potravin a receptů, které připravené v páře chutnají opravdu dobře.

  • Maso (vepřové, kuřecí, jehněčí, hovězí)
  • Mořské plody a ryby (chobotnice, krevety, krabi, losos, treska atd.)
  • Zelenina (brokolice, chřest, hrášek, mrkev, kukuřice atd.)
  • Vejce
  • Zmražené jídlo (knedlíky, housky atd.)
  • Dezert (dušené koláče)

Jak používat parní hrnec

Krok 1: Naplňte vodní nádrž nad minimální a pod maximální hranici

Krok 2: Vložte ingredience do parních nádob

Krok 3: Zapněte parní hrnec a nastavte časovač

Krok 4: Počkejte, až se časovač vypne a to je vše – jídlo je připravené

nejlevnější a nejlepší Parní hrnce

Často kladené otázky

Mohu spodní část parního hrnce použít jako běžný hrnec?

Spodní část parního hrnce je v podstatě běžný hrnec a lze ji tak používat. Obvykle mají na obou stranách krátké rukojeti, které mohou být na dotek horké, takže se tyto hrnce hůře zvedají. Některé parní hrnce jsou navíc vyrobeny z reaktivních materiálů nebo nemusí mít tak kvalitní konstrukci jako běžné nepárové hrnce.

Mám si vybrat parní hrnec nebo elektrický parní hrnec?

Elektrické parní hrnce jsou méně univerzální a příprava jídla v nich trvá déle než v parních hrncích, ale někteří lidé dávají přednost pohodlí, protože elektrické hrnce nezabírají místo na varné desce.

Zdroj:
https://www.leaf.tv/articles/how-to-use-a-steamer-pot/
https://www.arredo3.com/the-5-advantages-of-steam-cooking/
https://www.chicagotribune.com/consumer-reviews/sns-bestreviews-kitchen-the-best-steamer-pot-20190924-story.html

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (4)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.