image

TOP 10 Recenze a test – nejlepší herní sluchátka k PC nebo konzoli vybíráme nejlepší herní sluchátka v roce 2023

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepších herních sluchátek.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete herní sluchátka s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Hledáte nejlepší sluchátka s prostorovým zvukem? Naštěstí pro vás takové máme! V tomto nákupním poradci se dozvíte něco o tom, jak tato technologie funguje a na co je třeba si při nakupování dávat pozor.

V dnešní době máme opravdu hodně možností, pokud jde o sluchátka a to z toho důvodu, že jsme ve věku inteligentních zařízení a na vše jsou kladeny vysoké nároky. Dříve jsme je opravdu používali pouze pro kapesní rádia / magnetofony / cd přehrávače a děti je samozřejmě používaly pro jejich ruční herní zařízení. Přestože se jednalo o převládající populární technologie, přesto se tato zařízení nepoužívala v takovém měřítku jako dnes.

Díky používání inteligentních zařízení s internetovým připojením po většinu dne se také zvýšila potřeba inovací v oblasti sluchátek – kvalita zvuku, přenositelnost, pohodlí. Pokud jde o zvuk, na dlouhou dobu se zdálo, že jsou nejlepší vysoce kvalitní stereofonní sluchátka.

To se v posledních letech změnilo, s příchodem pokročilých Bluetooth sluchátek s vícekanálovým prostorovým zvukem. Vypadá to, že by u sluchátek nebyl možný prostorový zvuk, protože je potřeba více než dva reproduktory se specifickým odstupem pro akustiku. Ale technologie dokáže úžasné věci, že?

Vítěz testu spotřebitelů roku 2021

Lidovka

Corsair HS70 PRO Wireless Cream

Herní sluchátka Corsair HS70 PRO Wireless Cream:Chcete posunout své hráčské vybavení o level výš? Pak …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 228 Kč

Zlatá střední cesta

Logitech G733 LIGHTSPEED White

Herní sluchátka Logitech G733 LIGHTSPEED White: HERNÍ SLUCHÁTKA Logitech G733 LIGHTSPEED RGB bezdrátový a lehký …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 039 Kč

Vítěz testu

Razer Kaira Hyperspeed (Playstation Licensed)

Herní sluchátka Razer Kaira Hyperspeed (Playstation Licensed):Cítíte, že vaše hra potřebuje vylepšit nějakým doplňkem? Pak …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 799 Kč

Pro náročné

Bang & Olufsen Beoplay Portal PS/PC Grey Mist

Herní sluchátka Bang & Olufsen Beoplay Portal PS/PC Grey Mist:Toužíte získat výhodu nad ostatními hráči …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 6 990 Kč

Jak fungují sluchátka s prostorovým zvukem

Sluchátka dosahují prostorového zvuku jedním ze dvou způsobů. Některé z nich ve skutečnosti mají více vestavěných reproduktorů se specifickými tvary polštářů do uší, které vytvářejí skutečný lokalizovaný vícekanálový prostorový zvuk. Problém je, že jsou často velmi drahé, velmi jemné a velmi objemné.

Někteří používají  pro prostorový zvuk pokročilé virtualizace smíšené se specializovanými membránovými komorami, které vytvářejí velmi, opravdu velmi přesvědčivý zvuk. Nejsou sice dokonalé a někdy může být i poznat, že zvuky asi nejsou až tak skutečné, přesto se to v dnešní době už nepovažuje za problém. Většina zvuku je navržena a zakódována s virtuálním prostorovým zvukem – počítače mají tuto funkci zabudovanou, i když stále vyžaduje správné reproduktory nebo sluchátka optimalizovaná pro tento druh efektu.

Další funkce bývají buď pokročilé kabelové inženýrství nebo připojení Bluetooth. U Bluetooth však musíte mít na paměti tři věci. Bluetooth má jako vysokofrekvenční bezdrátový přenos omezený dosah. Pokud se vzdálíte na více než 30 metrů, bude tato synchronizace často ztracena. Ve většině případů začnete ztrácet připojení mnohem dříve.

Dalším problémem s Bluetooth je vybíjení baterie, opět kvůli této vysoké frekvenci. Vysokofrekvenční přenosy vyžadují hodně energie k vytvoření a dekódování. To znamená, že pokud nejsou vestavěné dobíjecí baterie velmi optimalizovány, můžete zaznamenat poměrně omezenou délku relace.

A konečně, Bluetooth může být trochu nestálý, když se připojuje k věcem, jako jsou smartphony. U některých Bluetooth reproduktorů (spíše dražších) se může objevit požadavek na odeslání příkazu k připojení z telefonu, jinak to prostě nefunguje. Jedná se o běžný problém se zařízeními Bluetooth, který mnoho z nás nedokáže pochopit.

Nejlepší herní sluchátka podle nezávislého testu spotřebitelů roku 2023

1.místo

Logitech G435 Lightspeed White

Herní sluchátka Logitech G435 Lightspeed White:HERNÍ SLUCHÁTKA G435 Lightspeedextrémně lehká s výdrží až 18 hodinvšestranný …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 499 Kč

2.místo

HyperX Cloud Core Wireless

Herní sluchátka HyperX Cloud Core Wireless:Toužíte získat výhodu nad ostatními hráči a mít lepší herní …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 2 999 Kč

3.místo

Logitech G435 Lightspeed Black

Herní sluchátka Logitech G435 Lightspeed Black:HERNÍ SLUCHÁTKA G435 Lightspeedextrémně lehká a výdrží až 18 hodinvšestranný …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 499 Kč

4.místo

Razer Kaira X (Playstation Licensed)

Herní sluchátka Razer Kaira X (Playstation Licensed):Chcete získat výhodu před ostatními hráči a dosáhnout lepších …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 1 899 Kč

5.místo

Bang & Olufsen Beoplay Portal PS/PC Grey Mist

Herní sluchátka Bang & Olufsen Beoplay Portal PS/PC Grey Mist:Toužíte získat výhodu nad ostatními hráči …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 6 990 Kč

6.místo

HyperX Cloud Flight PS5

Herní sluchátka HyperX Cloud Flight PS5:Potřebujete mít přehled o hře a být o krok napřed …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 3 090 Kč

7.místo

YENKEE YHP 3401 PANZER

Herní sluchátka YENKEE YHP 3401 PANZER:Chcete získat výhodu před ostatními hráči a dosáhnout lepších herních …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 999 Kč

8.místo

Logitech G435 Lightspeed Blue

Herní sluchátka Logitech G435 Lightspeed Blue:HERNÍ SLUCHÁTKA G435 Lightspeedextrémně lehká s výdrží až 18 hodinvšestranný …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 499 Kč

9.místo

Logitech G733 LIGHTSPEED Black

Herní sluchátka Logitech G733 LIGHTSPEED Black: HERNÍ SLUCHÁTKA Logitech G733 LIGHTSPEED RGB bezdrátový a lehký …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 019 Kč

10.místo

Corsair HS70 PRO Wireless Cream

Herní sluchátka Corsair HS70 PRO Wireless Cream:Chcete posunout své hráčské vybavení o level výš? Pak …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 228 Kč

Na co se zaměřit při nákupu

Kabelové vs. bezdrátové:

Zaprvé, i když není nic špatného na bezdrátových sluchátkách, připojení pomocí kabelu je nepřekonatelné. Opravdu. Jediný případ, kdy jsou bezdrátová sluchátka výhodou, je, pokud posloucháte něco, co nemůžete nosit, nebo se z nějakého důvodu bojíte mít telefon v kapse. U sluchátek se šňůrou samozřejmě používání za celou dobu nemusíte nabíjet baterie.

Mikrofony:

Zadruhé, zatímco mikrofon ničemu nevadí, pravděpodobně ho ale u sluchátek s prostorovým zvukem nebudete potřebovat, pokud nejste tvůrcem nějakého druhu obsahu. V takovém případě budete asi lepší mít zvlášť speciální mikrofon.

Potlačení šumu:

Funkci potlačení šumu využijete po celou dobu používání sluchátek. Existují případy, kdy by neslyšet vnější zvuky mohlo být až nebezpečné – například při procházce nebo jízdě na kole. V opačném případě se to hodí, protože můžete úplně vytěsnit své hlučné děti, štěkající psy nebo několik veřejných rozhovorů.

Komfort:

Tak tohle je něco. Někdo nesnese takový druh sluchátek, která vám zcela obejmou vnější ucho a někteří taková, která jsou vsazená přímo do zvukovodu ucha. Obojí může být nepříjemné. Objemnější, čalouněná sluchátka mohou způsobit pocení nebo podráždění vnějšího ucha – to i v případě, že jsou pro vás sluchátka nepohodlná. Nezapomeňte se proto zaměřit na takové, které vám nebudou vadit dlouhou dobu na uších.

Kompatibilita:

Pokud nepoužíváte Bluetooth, pak se vám hodí sluchátka se standardním konektorem 3,5 mm, které jistě znáte a používáte celý život.

Pokud právě takový máte, kromě některých špatně navržených telefonů iPhone, budete moci připojit sluchátka do jakéhokoli zvukového zařízení vyrobeného po roce 1980. Pokud budete mít sluchátka s USB, uvízli jste u vzácných zařízení. Chytré telefony je spíše nemají a většina stereofonních zařízení USB ani nedělá.

Adaptéry:

Samozřejmě můžete vždy uvažovat o adaptéru, který umožňuje připojit vaše sluchátka k diskutabilně navrženým telefonům iPhone. To ovšem ale bohužel zabírá nabíjecí port.

Citlivost:

Pokud se pokoušíte virtualizovat svůj prostorový zvuk a dynamicky rušit šum, pak potřebujete vysokou citlivost, která vytváří lepší, tvarovaný zvuk a můžete se přizpůsobit náhodným zvukům různé intenzity. Nižší citlivost znamená nižší kvalitu zvuku.

Hmotnost:

Pamatujte, že čím těžší sluchátka jsou, tím nepohodlnější nebo únavnější pak při používání mohou být. Kompromisem k vyšší hmotnosti je delší životnost. Takže si musíte při výběru uvědomit, která vám budou vyhovovat a vyvážit tak pohodlí a odolnost.

Ekvalizér a impedance:

Upřímně řečeno, možná budete chtít, aby ekvalizér upravil váš prostorový zvuk podle vlastního pocitu sluchu, ale obvykle se o něj starají ovladače na jiném zařízení, nebo se docela inteligentně přizpůsobuje sám. Pokud jde o impedanci, v moderním provedení na tom opravdu nezáleží, a to díky zcela novému způsobu práce elektrických obvodů.

Výhody bezdrátových sluchátek

 • Ovládání a dostupnost – můžete bezproblémově vykonávat jakoukoli jinou práci. Na některých sluchátkách jsou uvedeny ovládací prvky, jako je tlačítko hlasitosti, tlačítko pro posun vpřed nebo vzad. A ani to ne, hovory můžete vybírat velmi snadno jedním kliknutím.
 • Pohodlí – není pochyb o tom, že nošení sluchátek je pro nás velmi pohodlné. Přehráváním skladby nebudete rušit ostatní osoby. Dokonce i definice sluchátek říká, že je „používat přes hlavu“. Můžete si jít zaběhat, projít se a podobně. Snadno se přenášejí, stačí je vložit do tašky nebo dokonce nosit v ruce.
 • Design – sluchátka jsou k dispozici v různých provedeních. Pokud se vydáte na trh nebo na nákupní stránky, pak zjistíte, že je k dispozici mnoho módních sluchátek. Na trhu jsou k dispozici elegantní, módní, moderní a další typy sluchátek. Barvu sluchátek můžete sladit se svým oblečením.
 • Připojení – sluchátka se připojí ke každému druhu zařízení, které má 3,5mm jack. Můžete je používat nejen se smartphony, ale také s počítačem, autem, herní konzolí nebo jakýmkoli jiným hudebním systémem. Je to jako univerzálně kompatibilní zařízení s každým gadgetem.
 • Vzdálenost – pokud máte drátová sluchátka, můžete svou práci bezproblémově vykonávat na vzdálenost 1-2 metrů. A pokud máte bezdrátová sluchátka. Pak se můžete přenést sem tam pod 8-9 metrů tím, že si sluchátka nasadíte na ucho a budete dělat jakoukoli jinou práci. Bezdrátová sluchátka jsou vhodná při běhání nebo při plnění každodenních úkolů.

nejlevnější a nejlepší herní sluchátka

1.místo

Corsair HS70 PRO Wireless Cream

Herní sluchátka Corsair HS70 PRO Wireless Cream:Chcete posunout své hráčské …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 228 Kč

2.místo

PlayStation 5 Pulse 3D Wireless Headset – Midnight Black

Herní sluchátka PlayStation 5 Pulse 3D Wireless Headset – Midnight …

Více info zde
★★★★★★★★★★88%
Cena: 1 989 Kč

3.místo

PlayStation 5 Pulse 3D Wireless Headset – Gray Camo

Herní sluchátka PlayStation 5 Pulse 3D Wireless Headset – Gray …

Více info zde
★★★★★★★★★★84%
Cena: 1 989 Kč

4.místo

Logitech G435 Lightspeed White

Herní sluchátka Logitech G435 Lightspeed White:HERNÍ SLUCHÁTKA G435 Lightspeedextrémně lehká …

Více info zde
★★★★★★★★★★84%
Cena: 1 499 Kč

5.místo

Logitech G435 Lightspeed Black

Herní sluchátka Logitech G435 Lightspeed Black:HERNÍ SLUCHÁTKA G435 Lightspeedextrémně lehká …

Více info zde
★★★★★★★★★★84%
Cena: 1 499 Kč

6.místo

Logitech G435 Lightspeed Blue

Herní sluchátka Logitech G435 Lightspeed Blue:HERNÍ SLUCHÁTKA G435 Lightspeedextrémně lehká …

Více info zde
★★★★★★★★★★86%
Cena: 1 499 Kč

7.místo

YENKEE YHP 3401 PANZER

Herní sluchátka YENKEE YHP 3401 PANZER:Chcete získat výhodu před ostatními …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 999 Kč

8.místo

ASUS TUF GAMING H1 Wireless

Herní sluchátka ASUS TUF GAMING H1 Wireless:Chcete posunout své hráčské …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 619 Kč

9.místo

Razer Kaira X (Playstation Licensed)

Herní sluchátka Razer Kaira X (Playstation Licensed):Chcete získat výhodu před …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 899 Kč
Náš tip

Vybíráte herní klávesnici? Nejlepší herní klávesnice jsme už vybrali za vás.

Čistění herních sluchátek

Naštěstí není čištění uzavřených herních sluchátek nijak složité. Budete potřebovat trochu jemného mýdla na nádobí rozmíchaného v teplé vodě (ne příliš pěnivé), kartáček a hadřík z mikrovlákna.

Postup:

 • Do teplé vody přidejte trochu mýdla.
 • Namočte hadřík do vody a mýdlového roztoku a vyždímejte z něj co nejvíce vlhkosti. Nechcete, aby se do náhlavní soupravy dostaly kapky mýdlové vody.
 • Jemnými krouživými pohyby otřete nečistoty na náhlavní soupravě.
 • Pokud má vaše náhlavní souprava nastavitelný náhlavní pásek, můžete jej odejmout a vyprat ručně nebo jej hodit do pračky, poté nechat uschnout na vzduchu a znovu připevnit k náhlavní soupravě.

Závěr

Doporučujeme investovat do výběru efektních sluchátek opravdu dostatek času. Než sluchátka koupíte, určitě si nejprve vyzkoušejte Bluetooth, především jeho dosah, anebo zvolte sluchátka kabelová. V každém případě platí, abyste se při koupi ujistili, že jsou dost odolné. A nakonec si určitě ověřte, zda sluchátka nepřeplatíte, ať se zdají jakkoli úžasné.

Cenový rozptyl u herních sluchátek je široký, stejně jako například u monitoru či počítače. Záleží, jaké jsou vaše požadavky na funkce či vybavení. Rozhodně vám nemůžeme doporučit herní sluchátka v cenové hladině pod 1 000 Kč. Průměrná sluchátka najdete v cenové kategorii okolo 1 500 – 3 000 Kč. Mají již kvalitnější reproduktor i mikrofon. Pokud pro vás ještě vyšší cena není na překážku a potřebujete bezdrátové provedení herních sluchátek, dostáváte se na cenu 3 000 – 5 000Kč.

Zdroj:
https://steelseries.com/blog/how-clean-headset-185
https://crazytechtricks.com/advantages-and-disadvantages-of-headphones-pros-cons/

Ohodnoťte tento příspěvek!
4/5 (8)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *