image

Vybíráme Nejlepší multimediální centrum 2024, které si můžete pořídit do obýváku Nechte si poradit našim testem & recenzí 10 nejlepších multimediálních center

  • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepších multimediálních center.
  • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete multimediální centrum s nejlepším poměrem cena – výkon.
  • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Android TV box je malá černá krabička, které dokáže vaši starou televizi přeměnit na inteligentní zařízení. Můžete streamovat videa ze svých oblíbených obsahových webů a dokonce hrát hry, které jsou k dispozici v Obchodě Play nebo AppStore.

Zatímco je operační systém Android pro tyto televizní boxy populární, existují i ​​některé alternativy, které stojí za zvážení. Podívejme se na ty nejlepší multimediální centra, které si dnes můžete koupit v České republice!

Nejlepší multimediální centrum podle heureka.cz

Vítěz testu spotřebitelů roku 2024

Lidovka

Verk 06324 Smart TV BOX 8 GB, RAM 1 GB DDR3, Android

Multimediální centrum Verk 06324 Smart TV BOX 8 GB, RAM 1 GB DDR3, Android 10.0:Multimediální …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 749 Kč

Zlatá střední cesta

TESLA MediaBox XA400 multimediální přehrávač s Android TV

Multimediální centrum TESLA MediaBox XA400 multimediální přehrávač s Android TV:TESLA MediaBox XA400 je výkonné multimediální …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 849 Kč

Vítěz testu

TESLA MediaBox XT850 Android TV multimediální přehrávač a DVB-T2 set-top box

Multimediální centrum TESLA MediaBox XT850 Android TV multimediální přehrávač a DVB-T2 set-top box:Rozšiřte funkcionalitu svého …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 2 299 Kč

Pro náročné

DUNE HD PRO VISION 4K SOLO

Multimediální centrum DUNE HD PRO VISION 4K SOLO: Multimediální centrum DUNE HD Pro Vision 4K …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 11 990 Kč

Co je to multimediální centrum?

Jedná se o set-up box poháněný softwarem Android, který pomáhá proměnit vaši televizi v inteligentní zařízení za zlomek ceny. Nejběžnějším využitím Android TV boxu je streamování videí od poskytovatelů obsahu, jako jsou Netflix a YouTube. Můžete si také stáhnout téměř jakoukoli aplikaci dostupnou v Obchodě Google Play a použít ji v televizi.

Televizní box se systémem Android umožňuje streamovat pořady nebo filmy do libovolného televizoru, a to i do těch, které nejsou vybaveny funkcí Smart. Smart TV stick a Android TV box fungují v podstatě stejně: připojují se k zadní straně televizoru, takže můžete zamávat sledování všech svých oblíbených pořadů na malé obrazovce tabletu.

Jak však název napovídá, všechny Android TV boxy běží na operačním systému Android, nikoli na těch, které navrhla společnost Apple nebo Roku. V tomto průvodci se budeme snažit zodpovědět nejčastější otázky týkající se Android TV boxů včetně toho, jak fungují, zda se vyplatí za ty peníze, a uvedeme některé z nejoblíbenějších značek Android smart TV boxů.

Nové modely multimediálních center nabízejí vysokou kvalitu obrazu a zvuku s podporou formátů 4K a HDR. Většina nových multimediálních center podporuje bezdrátové streamování obsahu z chytrých telefonů nebo tabletů. Integrace s chytrými domácími zařízeními, jako jsou termostaty nebo světla, umožňuje ovládat různé funkce domácnosti pomocí jednoho zařízení. Nejlepší multimediální centra nyní nabízejí funkce pro virtuální asistenty, jako je například hlasové ovládání nebo přístup k umělé inteligenci. Nové modely multimediálních center se stávají čím dál tím více kompaktními a estetičtějšími, což umožňuje snadnou instalaci a skrytí v interiéru.

Může se Android TV box běžně používat?

Tyto TV boxy jsou naprosto legální. Nezákonné ovšem může být to, co s nimi spotřebitelé budou sami dělat. Android TV boxy totiž získaly špatnou pověst, protože mnoho z nich je používáno k nelegálnímu přístupu k různému obsahu, např. tak jejich prostřednictvím může docházet k porušení autorských práv.

výhodY Android TV Box

I když kabelovou televizi používáte už léta, měli byste hledat lepší alternativy. Zmíníme 5 výhod boxu se systémem Android oproti kabelové televizi:

  • Méně nákladný televizní box se systémem Android – ve srovnání s cenou, kterou platíte za dlouhodobé využívání služby kabelové televize, jsou náklady na TV box se systémem Android mnohem nižší.
  • Vzhled a pocit z her – s připojením ke kabelové televizi si neužijete zábavu při hraní úžasných počítačových her ani nebudete mít přístup k takovému rozsahu, jaký mají k dispozici uživatelé systému Android. Hry pro systém Android jsou stále složitější, vzrušující a poutavější; s grafikou v HD rozlišení a fascinující hratelností. S výhodou herního ovladače pro Android můžete mít hraní her dokonce lépe pod kontrolou.
  • Možnost streamování multimédií – díky řadě nejnovějších a snadno nahratelných aplikací, které umožňují živé televizní vysílání, multimédia na vyžádání (HD videoobsah a filmy), je Android TV box nesrovnatelný ve své schopnosti bavit.
  • Zábava na cestách – cestujete nebo jste ubytováni u přátel, v luxusním hotelu či na dovolené? Vezměte si s sebou svůj box Android TV, který má kompaktní rozměry, a mějte s sebou veškerý svůj oblíbený obsah. Vzhledem k tomu, že takové malé zařízení nosíte v tašce, můžete si vždy užívat zábavu na cestách.
  • Nejlepší možnost televizoru se systémem Android – platforma Android s otevřeným zdrojovým kódem vám přináší všechny výše uvedené výhody v široké nabídce boxů Android TV. DroidBOX nabízí skvělý seznam televizních boxů se systémem Android, ze kterého si můžete vybrat. Každý z nich je navržen s jinými specifikacemi, které vám zajistí filmovou extravaganci. Se starosvětským připojením ke kabelové televizi nemusíte mít vůbec přístup k fascinujícím zážitkům moderní zábavy.

Nejlepší multimediální centra – test a recenze spotřebitelů v roce 2024

1.místo

STRONG LEAP-S3

Multimediální centrum STRONG LEAP-S3:Multimediální centrum STRONG LEAP-S3Multimediální centrum STRONG Leap-S3 vdechne vašemu televizoru nový život, …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 499 Kč

2.místo

MISURA MCAST

Multimediální centrum MISURA MCAST:Přenos nekomprimovaného a vysoce kvalitního obrazu a zvukuUž se nemusíte obtěžovat s …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 6 890 Kč

3.místo

Verk 06324 Smart TV BOX 8 GB, RAM 1 GB DDR3, Android

Multimediální centrum Verk 06324 Smart TV BOX 8 GB, RAM 1 GB DDR3, Android 10.0:Multimediální …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 749 Kč

4.místo

TESLA MediaBox XG500 multimediální přehrávač s Google TV

Multimediální centrum TESLA MediaBox XG500 multimediální přehrávač s Google TV:Není vyplněn Alternativní text k fotografii!TESLA …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 749 Kč

5.místo

Google Chromecast 4 Google TV HD – bez adaptéru

Multimediální centrum Google Chromecast 4 Google TV HD – bez adaptéru:Sny o ovládnutí světa multimédií …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 299 Kč

6.místo

TESLA MediaBox XA400 multimediální přehrávač s Android TV

Multimediální centrum TESLA MediaBox XA400 multimediální přehrávač s Android TV:TESLA MediaBox XA400 je výkonné multimediální …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 849 Kč

7.místo

Homatics Box R 4K Android TV

Multimediální centrum Homatics Box R 4K Android TV:Multimediální centrum pomůže ze sledování televize udělat ještě …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 2 289 Kč

8.místo

Nokia 8000

Multimediální centrum Nokia 8000:Není vyplněn Alternativní text k fotografii!Multimediální streamovací box Nokia 8000 s Android …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 899 Kč

9.místo

EVOLVEO MultiMedia Box A4, 4k Ultra HD, 32 GB, Android 11

Multimediální centrum EVOLVEO MultiMedia Box A4, 4k Ultra HD, 32 GB, Android 11: Multimediální centrum …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 3 990 Kč

10.místo

Homatics Box R 4K PLUS Android TV

Multimediální centrum Homatics Box R 4K PLUS Android TV:Multimediální centrum udělá z televize ústřední bod …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 999 Kč
Náš tip

Máte už multimediálním centrum, ale k dokonalosti stále něco chybí? Pořiďte si ještě nejlepší soundbar.

Co je třeba zvážit při výběru multimediálního centra?

Jak rychlý je procesor?

Procesor je jednou z nejdůležitějších součástí Android TV boxu. Přijímá vstupy a vysílá výstup. Pro hladký a rychlý výkon je nezbytný výkonný procesor. Většina televizních boxů je vybavena dostatečně dobrým procesorem pro streamování ve vysokém rozlišení. Pokud potřebujete zadat více úloh najednou nebo streamovat 4K video, budete muset vybírat mezi dražšími TV boxy, protože rychlé procesory nejsou levné.

Pravidelné aktualizace softwaru

Existuje mnoho různých značek boxu Android TV. Většina z nich skvěle pracuje hned po vybalení z krabice. Nicméně ne všechny jsou však v souladu s poskytováním aktualizací softwaru. Ty lepší značky obvykle budou dodržovat pravidelný plán aktualizací, protože na to mají prostředky. Z tohoto důvodu doporučujeme zakoupit instalační box např. od značek jako Xiaomi a Nvidia než levnější OEM modely.

Úložný prostor

Dostatečná velikost úložného prostoru je důležitá, pokud chcete nahrávat pořady nebo stahovat mnoho aplikací. Interní úložiště boxu Android TV často nebude stačit, protože toho do něj ukládáte více. Naštěstí byste měli mít možnost rozšířit paměťový prostor přidáním karty SD nebo microSD do zařízení Android TV. Pokud má váš TV box Android 6.0 a vyšší, je nastavení SD karty jako interního úložiště velmi jednoduchý a plynulý proces.

nejlevnější a nejlepší multimediální centra

1.místo

STRONG LEAP-S3

Multimediální centrum STRONG LEAP-S3:Multimediální centrum STRONG LEAP-S3Multimediální centrum STRONG Leap-S3 …

Více info zde
★★★★★★★★★★88%
Cena: 1 499 Kč

2.místo

Verk 06324 Smart TV BOX 8 GB, RAM 1 GB DDR3, Android

Multimediální centrum Verk 06324 Smart TV BOX 8 GB, RAM …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 749 Kč

3.místo

TESLA MediaBox XG500 multimediální přehrávač s Google TV

Multimediální centrum TESLA MediaBox XG500 multimediální přehrávač s Google TV:Není …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 749 Kč

4.místo

Google Chromecast 4 Google TV HD – bez adaptéru

Multimediální centrum Google Chromecast 4 Google TV HD – bez …

Více info zde
★★★★★★★★★★88%
Cena: 1 299 Kč

5.místo

TESLA MediaBox XA400 multimediální přehrávač s Android TV

Multimediální centrum TESLA MediaBox XA400 multimediální přehrávač s Android TV:TESLA …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 849 Kč

6.místo

Nokia 8000

Multimediální centrum Nokia 8000:Není vyplněn Alternativní text k fotografii!Multimediální streamovací …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 899 Kč

7.místo

STRONG SRT41

Multimediální centrum STRONG SRT41:Multimediální centrum Strong SRT 41 s podporou …

Více info zde
★★★★★★★★★★80%
Cena: 1 549 Kč

8.místo

Nokia Streaming Stick 800

Multimediální centrum Nokia Streaming Stick 800: Hledáte způsob, jak proměnit …

Více info zde
★★★★★★★★★★85%
Cena: 1 249 Kč

9.místo

Homatics Dongle R 4K Android TV

Multimediální centrum Homatics Dongle R 4K Android TV:Multimediální centrum pozvedne …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 1 249 Kč

10.místo

Google Chromecast 4 Google TV – bez adaptéru

Multimediální centrum Google Chromecast 4 Google TV – bez adaptéru: …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 699 Kč

Nejčastější dotazy pro nejlepší multimediální centra

Ano, můžete jej použít téměř na každém televizoru s portem HDMI. Pokud je vaše televize mladší než 5 let, mělo by to fungovat. Úžasné je, že dokáže přeměnit levnou a starou televizi na inteligentní zařízení o hodnotě desítek tisíc korun, díky kterému můžete na internetu dělat téměř cokoli.

Není. Nastavení boxu pro Android TV je rychlý a jednoduchý proces. Zde jsou jednotlivé kroky:

1. Připojte kabel HDMI z televizního přijímače k ​​televizoru

2. Na televizoru vyberte možnost HDMI

3. Zapněte Android TV box

4. Připojte svůj televizní box k internetu pomocí WiFi nebo ethernetového kabelu

5. Zařízení je připraveno!

Seznam oblíbených aplikací pro Android TV boxy

Netflix

Chytejte legálně tisíce filmů, originální pořady a mnoho dalšího, prostřednictvím aplikace Netflix. Náklady na předplatné jsou mnohem levnější než kabelová televize a můžete je dokonce sledovat na více obrazovkách současně. A pokud chcete platit opravdu minimum, rozdělte se o předplatné se svými rodinnými příslušníky.

YouTube

Díky rozmanité škále bezplatného obsahu vytvořeného miliony velkých a drobných tvůrců, vám nikdy nedojde inspirace ke sledování. Místo toho budete pravděpodobně klikat z jednoho doporučeného videa na jiné a 2 hodiny vám utečou jako nic. A zmínili jsme se, že je to bezplatné a legální?

Twitch

Jste hráč? Pak jste už název Twitch určitě slyšeli. V kteroukoli denní dobu najdete desítky tisíc skutečných lidí, kteří streamují své životy a herní dobrodružství. Sledujte, jak někteří z nejlepších hráčů na světě soutěží ve hrách jako Fortnite, Overwatch nebo PUBG.

Přehrávač VLC

VLC je pravděpodobně nejlepší přehrávač médií bez ohledu na platformu, kterou používáte. Zabírá málo místa, je extrémně rychlý, snadno použitelný a nemá žádné reklamy. Je zcela zdarma k použití. Pokud chcete přehrávat svá vlastní videa na svém zařízení Android TV, je první prioritou instalace VLC.

Google Chrome

Většina Android TV boxů není předinstalovaná s prohlížečem. Pro lehké surfování po webu nainstalujte rychlý a bezplatný prohlížeč Google Chrome, který je světovým prohlížečem číslo jedna.

Spotify

Poslechněte si celý seznam hudebních skladeb pomocí digitální hudební služby Spotify. Dobrou zprávou je, že i když nemáte prémiové předplatné Spotify, můžete si stále užívat skvělou hudbu po celý den, s výjimkou tu a tam nějaké reklamy.

Cena

V cenové kategorii do 1 500 Kč zakoupíte multimediální centra střední třídy. Pokud nejste náročný uživatel, zboží dostupné v této cenové kategorii bude pro vaše potřeby plně dostačující. Tato multimediální centra vám mimo jiné dokáží přehrát různé formáty videa, mají interní disk, WIFI adaptér, běžně nabízejí i DVB-T2 tuner. Výkonná multimediální centra určená pro náročnější klientelu najdete v cenové kategorii od 1 500 Kč do 10 000 Kč.

Zdroj:
https://www.radiotimes.com/technology/technology-guides/what-is-android-tv-box/
https://medium.com/@droidbox/5-benefits-which-prove-an-android-tv-box-is-a-better-alternative-to-cable-tv-6ea25c2bb431

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (3)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *