image

TOP 10 Recenze nejlepší digitální fotoaparáty roku 2022 Nechte si poradit našim testem & recenzí 10 nejlepší digitálních fotoaparátů

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepšího digitálního fotoaparátu.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete digitální fotoaparát s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Kamkoli jdeme, podnikáme velké nebo malé výlety, fotoaparát je vždy nezbytný. Navíc, i když je teď spíše věk chytrých telefonů, lidé stále preferují klasické fotoaparáty pro jejich vysoké rozlišení a lepší obrazové výsledky.

Kromě toho mohou fotoaparáty i při špatném osvětlení pořídit lepší snímky než fotoaparát mobilního telefonu. Prozkoumali jsme nabídku a vytvořit seznam kde budou pouze nejlepší digitální fotoaparáty nebylo nic snadného ale povedlo se a v tomto článku Vám pomůžeme s výběrem fotoaparátu, které je ideální jak pro amatérské, tak profesionální fotografy.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2022

Lidovka

Canon EOS 2000D tělo

Digitální fotoaparát Canon EOS 2000D tělo:Vstupte do světa profesionální fotografieDigitální zrcadlovka Canon EOS 2000D je …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 10 990 Kč

Zlatá střední cesta

Olympus OM-D E-M10 Mark IV tělo stříbrný

Digitální fotoaparát Olympus OM-D E-M10 Mark IV tělo stříbrný: VypnutoDigitální bezzrcadlovka Olympus OM-D E-M10 Mark …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 19 990 Kč

Vítěz testu

Panasonic LUMIX DMC-GH5 tělo

Digitální fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-GH5 tělo: S digitálním fotoaparátem Panasonic LUMIX DMC-GH5 pořídíte nejen kvalitní …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 24 990 Kč

Pro náročné

Nikon Z fc + Z DX 16–50 mm f/3,5–6,3 VR Silver

Digitální fotoaparát Nikon Z fc + Z DX 16–50 mm f/3,5–6,3 VR Silver: Zachytí ikonické …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 29 990 Kč

Faktory, které je třeba zvážit před výběrem digitálního fotoaparátu

Digitální fotoaparát snímá světlo a soustřeďuje je pomocí objektivu na snímač vyrobený z křemíku. Ten se skládá z mřížky malých fotočlánků citlivých na světlo. Každý fotočlánek se obvykle nazývá pixel, což je zkrácený výraz pro „obrazový prvek“. Ve snímači digitální zrcadlovky jsou miliony těchto jednotlivých pixelů. Fotoaparáty a podobné technologie musí být vybírány velmi pečlivě, protože je potřeba mít úplné znalosti o vlastnostech produktu. Různé funkce ovlivňují vaši fotografii a mohou vám napovědět, zda je cena produktu přiměřená. Pojďme se podívat na některé funkce, které je třeba zvážit před nákupem fotoaparátu:

Obrazové senzory

Senzory jsou nezbytné, protože zachycují světlo. Mezi nejběžnější senzory patří senzory s nábojem (CCD) a senzory komplementárního kov-oxid-polovodič (CMOS). Kromě toho je CCD jedním z nejstarších senzorů pro snímání fotografií díky své vynikající kvalitě obrazu oproti CMOS.

Požadavky na vysoký výkon však vedl výrobce fotoaparátů k používání CMOS. Evoluce CMOS je učinila schopnými produkovat kvalitu obrazu jako u CCD s menším výkonem a vyšší rychlostí.

Rozlišení

Rozlišení je jednou z nejdůležitějších funkcí ve fotoaparátech; ve skutečnosti je to jedna z prvních otázek při výběru, protože to rozhoduje o kvalitě obrazu. Pokud je rozlišení 10+, bude kvalita obrazu vysoká. A pokud jste profesionál, bude 20+ ideální.

Čočky

Jedním z hlavních součástí fotoaparátu je vyměnitelný objektiv, protože právě on rozhoduje o tom, jak skvělý je fotoaparát. Existuje však několik typů objektivů včetně širokoúhlých, vzdálenostních i na focení z bezprostřední blízkosti.

Ruční ovládání a snadná navigace

Jedním z nejčastějších problémů po zakoupení fotoaparátu je neefektivnost uživatele manipulovat s ovládacími prvky. Často jsou zklamaní komplikovanou navigací, která se stává problémem při fotografování.

Hledáček

Hledáčky vám pomohou sledovat, co fotografujete. Většinou existují dva typy obrazovek, buď LCD nebo OLED. Většina fotoaparátů používá LCD, i když OLED jsou jasnější a tenčí. Existují fotoaparáty, které nabízejí dva hledáčky, jeden na obrazovce a druhý na úrovni očí.

TOP 10 nejlepší digitální fotoaparáty podle spotřebitelského testu v roce 2022

1.místo

Fujifilm X-T30 II tělo černý

Digitální fotoaparát Fujifilm X-T30 II tělo černý:Digitální fotoaparát Fujifilm X-T30 II v černém …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 22 990 Kč

2.místo

Canon PowerShot G7 X Mark II Battery Kit

Digitální fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark II Battery Kit: Místo těžké a …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 14 990 Kč

3.místo

Canon PowerShot PX bílý Essential Kit

Digitální fotoaparát Canon PowerShot PX bílý Essential Kit:Pořizujte krásné fotografie s digitální bezzrcadlovkou …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 11 990 Kč

4.místo

Fujifilm X-T30 tělo šedý

Digitální fotoaparát Fujifilm X-T30 tělo šedý:Fotky kvalitnější než ze standardního smartphonu pořídíte digitální …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 19 990 Kč

5.místo

Canon EOS 2000D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II Value Up

Digitální fotoaparát Canon EOS 2000D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II Value …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 13 790 Kč

6.místo

Canon EOS M50 Mark II černý + EF-M 15-45 mm f/3.5-6.3 IS

Digitální fotoaparát Canon EOS M50 Mark II černý + EF-M 15-45 mm f/3.5-6.3 …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 16 990 Kč

7.místo

Sony Alpha A6000 černý, tělo

Digitální fotoaparát Sony Alpha A6000 černý, tělo: Právo na krásné záběry Vytvářejte vlastní …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 12 490 Kč

8.místo

Olympus OM-D E-M10 Mark IV tělo černý

Digitální fotoaparát Olympus OM-D E-M10 Mark IV tělo černý: Digitální bezzrcadlovka Olympus OM-D …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 19 990 Kč

9.místo

Olympus OM-D E-M10 Mark IV + ED 14-42 mm f/3.5-5.6 EZ stříbrný

Digitální fotoaparát Olympus OM-D E-M10 Mark IV + ED 14-42 mm f/3.5-5.6 EZ …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 23 490 Kč

10.místo

Canon EOS 250D černý + EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM

Digitální fotoaparát Canon EOS 250D černý + EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM:Canon …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 18 290 Kč

Cena

Cena je významným ovlivňujícím faktorem při nákupu snad všeho, ale zejména fotoaparátů. Vždy je třeba zvážit, zda cena opravdu odpovídá počtu nabízených funkcí. Musíte také pamatovat na to, jak jste na tom s uměním ovládat fotoaparát vy sami. Pokud jste začátečník, fotoaparát s některými základními funkcemi by byla pro vás mohla být ta pravá volba, jelikož je dostupný i za nižší cenu.

Pokud jste však profesionál, existuje mnoho fotoaparátů s propracovanějšími funkcemi. Přesto by cena měla být také přiměřená.

Jaké baterie může mít digitální fotoaparát?

Testy ukazují, že nejlepší digitální fotoaparáty na trhu používají dobíjecí lithium-iontové baterie, které mají dvě jasné výhody. První výhodou je jejich dlouhá životnost. Druhou výhodou je podle názoru odborníků jejich každodenní výdrž/nabíjení. V porovnání s tužkovými bateriemi vydrží dobíjecí lithium-iontové baterie mnohem déle. Stále existují modely, které používají baterie AA. Fotoaparáty, které používají tyto typy baterií, však nebývají nejlépe hodnocenými digitálními fotoaparáty na trhu. Při rozhodování o výběru fotoaparátu má větší smysl pořídit si fotoaparát s dobíjecími lithium-iontovými bateriemi.

Jaké jsou výhody používání digitálního fotoaparátu?

 • Není nutné zpracovávat film – nejzjevnější výhodou digitálního fotoaparátu je, že na rozdíl od starých filmových fotoaparátů není nutné zpracovávat film. Ušetří vám čas a peníze za vyvolání filmu, abyste si mohli prohlédnout své snímky. Digitální fotoaparát je velmi praktický, protože stačí pouze cvaknout snímky a přenést je do počítače nebo notebooku, abyste si je mohli prohlédnout. Pokud chcete, můžete si snímky vytisknout, vytvořit digitální album nebo je jen zkopírovat na CD či DVD.
 • Obrovský úložný prostor – většina moderních digitálních fotoaparátů je vybavena externími paměťovými čipy, které umožňují cvakat a hromadně ukládat obrovské množství fotografií. Běžné filmové fotoaparáty naproti tomu nemají vůbec žádný paměťový prostor.
 • Záznam videa – většina moderních digitálních fotoaparátů má vestavěnou možnost záznamu videa. I když nemáte videokameru, můžete pomocí digitálního fotoaparátu nahrát krátký film. Chcete-li například místo pořizování momentek zaznamenat vystoupení u hudební fontány nebo živé vystoupení, lze to snadno provést pomocí digitálního fotoaparátu.
 • Zobrazení obrazovek – většina špičkových digitálních fotoaparátů je k dispozici s obrazovkou LCD, která umožňuje zobrazit objekt a podle toho na něj zaostřit. Navíc si můžete snímek prohlédnout ihned po jeho vyfocení. Tímto způsobem si jej můžete uložit, pokud se vám líbí, nebo jej prostě vymazat, pokud se vám nelíbí.
 • Detekce pohybu – dnešní špičkové digitální fotoaparáty jsou k dispozici s funkcemi detekce pohybu, které vám pomohou automaticky detekovat a zaostřit na pohybující se objekt, abyste mohli pořídit jeho jasný snímek. Tato funkce je například velmi užitečná při natáčení živých fotbalových zápasů nebo pohybujících se objektů apod. S digitálním fotoaparátem se tak nyní můžete nadobro rozloučit se všemi rozmazanými snímky.
 • Noční režimy – mnoho digitálních fotoaparátů má speciální funkci „noční režim“, která vám pomůže pořídit jasné snímky i při slabém osvětlení.
 • Detekce obličeje – jedná se o další vestavěnou funkci mnoha moderních digitálních fotoaparátů. Objektiv fotoaparátu dokáže automaticky rozpoznat obličej a správně na něj zaostřit, abyste získali přesný snímek.
 • Úprava fotografií – digitální fotografie lze snadno upravovat pomocí softwaru pro úpravu fotografií, jako je „Adobe Photoshop“ apod. Můžete tedy upravit jas fotografie, vytvořit superimpozici, opravit červené oči nebo jiné podobné úpravy, abyste snímek vyladili pro lepší ostrost.
 • Možnost tisku – digitální fotoaparát vám dává výhodu, že si můžete vytisknout pouze ty snímky, které se vám líbí. Pokud se vám obrázek nelíbí nebo je rozmazaný, můžete jej vymazat jediným kliknutím tlačítka!

Shrnutí

Při nákupu fotoaparátu je potřeba vzít v úvahu hmotnost, zaostření a přesnost, rozlišení a životnost. To jsou některé významné funkce požadované pro fotografování venku a tyto fotoaparáty v něm vynikají.

nejlevnější a nejlepší digitální fotoaparáty

1.místo

Canon PowerShot G7 X Mark II Battery Kit

Digitální fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark II Battery Kit: …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 14 990 Kč

2.místo

Canon PowerShot PX bílý Essential Kit

Digitální fotoaparát Canon PowerShot PX bílý Essential Kit:Pořizujte krásné fotografie …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 11 990 Kč

3.místo

Canon EOS 2000D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II Value Up

Digitální fotoaparát Canon EOS 2000D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 13 790 Kč

4.místo

Sony Alpha A6000 černý, tělo

Digitální fotoaparát Sony Alpha A6000 černý, tělo: Právo na krásné …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 12 490 Kč

5.místo

Panasonic LUMIX DMC-G7 černý + Lumix G X Vario PX 14-42 mm

Digitální fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-G7 černý + Lumix G X …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 14 490 Kč

6.místo

Canon EOS 2000D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II + LP-E10

Digitální fotoaparát Canon EOS 2000D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 13 990 Kč

7.místo

Panasonic LUMIX DMC-FZ300

Digitální fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-FZ300: S nadstandardní ohniskovou vzdáleností 25-600 …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 12 290 Kč

8.místo

Canon PowerShot PX černý Essential Kit

Digitální fotoaparát Canon PowerShot PX černý Essential Kit:Foťte kvalitní fotografie …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 11 990 Kč

9.místo

Canon EOS 2000D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II

Digitální fotoaparát Canon EOS 2000D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 13 590 Kč

10.místo

Canon PowerShot G5 X

Digitální fotoaparát Canon PowerShot G5 X:   Kompaktní fotoaparát Canon PowerShot …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 13 492 Kč

Zdroje:

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=How+does+digital+camera+work&sa=X&ved=2ahUKEwiByeOkgoL5AhVTR0EAHfpCDKwQ1QJ6BAhPEAE&biw=1536&bih=704&dpr=1.25

http://lifestyle.iloveindia.com/lounge/advantages-of-digital-camera-12368.html

https://venturebeat.com/product-comparisons/best-digital-camera-reviews/

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.