✅ TOP 10 – Vybíráme nejlepší powerbanku 2024 Nejaktuálnější srovnání nejlepších powerbank, které v roce 2024 můžete zakoupit
- Šetříme Vám čas, peníze a nervy při výběru nejlepší powerbanky.
- Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete powerbanku s nejlepším poměrem cena – výkon.
- Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.
Co mohou powerbanky dobíjet?
Tyto sady baterií dokážou napájet téměř cokoli, od smartphonu a tabletu po notebooky a přenosné herní konzole. Jsou však primárně zaměřeny na přenosná média a komunikační zařízení.
- Mnoho z nich dokáže nabíjet zařízení, jako je váš smartphone, i vícekrát.
- Mnoho z nich může nabíjet několik zařízení současně (např. dva chytré telefony, chytrý telefon a tablet nebo tablet, chytrý telefon a notebook).
- Mohou nabíjet většinu tabletů a dalších zařízení, jako jsou přenosné reproduktory, bezdrátová sluchátka a kompaktní fotoaparáty.
- Mnoho powerbank s podporou USB-C může nabíjet Nintendo Switch a další ruční herní zařízení.
- Některé modely jsou dostatečně výkonné i pro laptopy, ale doporučujeme to pouze v krajním případě, když jste bez přístupu k napájení nebo zapomenete nabíječku k notebooku. Je to užitečné v případě nouze, ale není to náhrada za standardní externí napájení.
Velikost, tvar, hmotnost a kapacita jsou hlavními faktory, které je třeba vzít v úvahu při nákupu powerbanky. Užitečný je také jasný indikátor dostupného výkonu, přičemž některé modely mají spíše digitální zobrazení než čárky (např. „zbývá 80 %“).
⭐ Vítěz testu spotřebitelů roku 2024
Lidovka
AlzaPower Parade 10000mAh Power Delivery (22,5W) černá
Powerbanka AlzaPower Parade 10000mAh Power Delivery (22,5W) černá:Výběr značkyAlzaPowerAlzaErgoAlzaGuardBlackmontEternicoFerridaLa ProromanceAlzaCaféVýkonná powerbanka s LCD displejem a podporou rychlonabíjeníV dnešní digitální době …
Více info zdeCena: 449 KčZlatá střední cesta
Swissten Aluminum Power Bank 20000 mAh 20W Power Delivery šedá
Powerbanka Swissten Aluminum Power Bank 20000 mAh 20W Power Delivery šedá:Odolná hliníková powerbanka s rychlých nabíjenímStává se vám, že jste …
Více info zdeCena: 949 KčVítěz testu
Epico E29 Powerbanka 30.000 mAh – vesmírně šedá
Powerbanka Epico E29 Powerbanka 30.000 mAh – vesmírně šedá:Powerbanka s ohromující kapacitou Epico E29 je powerbanka, která vás nikdy nenechá bez …
Více info zdeCena: 1 299 KčPro náročné
Anker 737 GaNPrime 140W PD 24K Power Bank
Powerbanka Anker 737 GaNPrime 140W PD 24K Power Bank: Powerbanka Anker 737 GaNPrime 140W poskytne vaší elektronice dostatek energie. Klidně …
Více info zdeCena: 4 499 KčJakou kapacitu potřebuji?
Kapacita, vyjádřená jako miliampérhodina (mAh), je hrubým ukazatelem nabíjecích schopností – čím vyšší číslo, tím více energie může do vašeho zařízení proudit, než dojde k vybití powerbanky. Pokuste se najít powerbanku, která dokáže váš smartphone úplně dobít alespoň dvakrát, než budete potřebovat elektrickou síť, což by vám mělo vystačit na jeden až dva dny.
Powerbanky se mohou pohybovat od jednorázového nabíjení (3000 mAh) po více než (20 000 mAh). Většina nejnovějších chytrých telefonů má baterii s kapacitou přibližně 3000 mAh. Powerbanka 10 000 mAh by měla být schopna nabít smartphone až třikrát a powerbanka 20 000 mAh více než šestkrát.
TOP 10 – Nejlepší powerbanky podle spotřebitelského testu roku 2024
Velikost a hmotnost
Velikost a hmotnost obvykle rostou s kapacitou mAh. Přestože se model 20 000 mAh může jevit jako užitečná volba, může být pro vaši kapsu nebo tašku příliš velký a těžký.
Pokud chcete, aby byl váš telefon nabitý na jednodenním hudebním festivalu, pikniku nebo během noci mimo domov, podívejte se po kapesním modelu s kapacitou nejméně 6000–10 000 mAh. Jiné situace, jako jsou túry, které vás na několik dní odstřihnou od napájení, mohou vyžadovat větší modely, ale ty jsou obvykle pro většinu kapes až moc velké.
Tvar a styl
To není velký problém, pokud máte v plánu nosit powerbanku v tašce. Podivné tvary a objemné styly však mohou být pro vaši kapsu nepříjemné. Zkuste najít tu, která má podobnou velikost a tvar jako chytrý telefon.
nejlevnější a nejlepší powerbanky
Jak připojím své zařízení k powerbance?
Většina powerbank bude mít alespoň jeden z těchto nabíjecích vstupů:
- USB-A: Pravoúhlý port zabudovaný do prakticky každého notebooku, pevného disku, televize atd. za posledních 15 let.
- Micro/mini-USB: miniaturní varianta USB, která se obvykle používá v chytrých telefonech a jiných přenosných zařízeních.
- USB-C: Nová, kompaktní verze USB-A, která je také zaměnitelná, takže se nemusíte starat o správné zapojení. Díky své velikosti a všestrannosti získává oporu mezi výrobci smartphonů a notebooků.
- Bezdrátové připojení: Čím dál větší počet modelů umožňuje bezdrátové nabíjení položením smartphonu na powerbanku. Aby to fungovalo, musí váš telefon podporovat také bezdrátové nabíjení.
Vysvětlení rychlého nabíjení
Abyste mohli zařízení rychle nabít, budete potřebovat tři věci:
- Kompatibilní powerbanku.
- Kompatibilní kabel.
- Zařízení, které rychlé nabíjení přijme.
První dva body jsou sázkou na jistotu, pokud je inzerováno rychlé dobití s powerbankou a kabelem, který je s ní dodáván. Takže skutečně jde o to, zda má váš přístroj potřebné obvody. Pokud ne, můžete zbytečně zaplatit za funkci, kterou ani nebudete moci použít. Zkontrolujte specifikace svého zařízení na webových stránkách výrobce a ověřte, zda se rychle nabíjí. Pokud tyto informace nejsou k dispozici a pokud používáte zařízení nižší úrovně se základními komponentami nebo starší model, lze bezpečně předpokládat, že nemá rychlé nabíjení.
Za jak dlouho powerbanka nabije moje zařízení?
Většina modelů dokáže nabít standardní zařízení 3000mAh, jako je smartphone, přibližně za 60 minut; jakákoliv delší doba by vás měla varovat. Doba dobíjení powerbanky není zas takový problém, protože ji můžete nechat zapojenou přes noc, ale kratší doba je obecně lepší. Aby mohla powerbanka dobíjet vaše zařízení, je potřeba pár věcí. Výstup powerbanky musí splňovat požadavky zařízení, které chcete nabíjet. Smartphony potřebují k nabíjení malý proud, tablety vyžadují více, zatímco notebooky a ruční konzole vyžadují nejvíce.
Pokud výstup odpovídá nebo překračuje požadavky zařízení, bude se během používání nabíjet. Pokud výstup splňuje nebo jen nepatrně zaostává za požadavky zařízení, pomalu se prodlužuje životnost baterie, ale během používání se nedobíjí. V tomto případě powerbanka zařízení „napájí“ ale nedobíjí. To neplatí v případě, kdy je zařízení vypnuté, v takovém stavu se baterie dobíjí.
Funkce PowerBanky
Powerbanky mají samozřejmě mnoho různých funkcí, které mohou být velmi důležité v závislosti na vašich potřebách. Zde jsou některé z nich, které by vás mohly zajímat:
- Průchozí nabíjení: schopnost powerbanky nabíjet jedno nebo více dalších zařízení, zatímco se sama nabíjí. Více informací naleznete zde.
- Bezdrátové nabíjení: schopnost bezdrátově nabíjet jiná zařízení, jako například v případě modelu Aukey Basix Pro.
- Trickle charging (neboli nabíjení malým proudem): schopnost nabíjet zařízení, která vyžadují velmi malé množství energie, jako jsou fitness náramky nebo chytré hodinky. Jedním z takových příkladů je zařízení Anker PowerCore PD Redux. Powerbanky, které nejsou vybaveny funkcí trickle charging, nebudou schopny dodávat nízké množství energie!
- Bezpečnostní prvky: Většina powerbank je vybavena řadou bezpečnostních prvků, jako je ochrana proti přebití, ochrana proti nadměrnému vybití, ochrana proti zkratu, ochrana proti nárazu atd.
- LCD displej: naprostá většina powerbank je vybavena pouze 3-5 LED diodami, které zobrazují zbývající nabití. I když je to užitečné, může to být poměrně nepřesné. Lepší alternativou jsou obrazovky LCD, které dokáží zobrazit přesné množství uložené energie v promile.
- Svítilna: Některé powerbanky jsou vybaveny svítilnou. Ve většině případů není příliš jasná, ale existují výjimky, u kterých je svítilna velmi výkonná, jako například u modelu Xcentz 5000mAh.
- Solární nabíjení: některé powerbanky jsou vybaveny integrovanými solárními panely, které mohou zařízení nabíjet přímo prostřednictvím slunečního světla. Ve většině případů však trvá velmi dlouho, než se prostřednictvím solární energie dosáhne plného nabití. Některé powerbanky jsou v tomto ohledu lepší. Více informací o tom si můžete přečíst zde.
- Vodotěsnost: Tato vlastnost je důležitá pro lidi, kteří se věnují kempování, rybaření, plachtění atd. Ačkoli je mnoho powerbank voděodolných, není mnoho těch, které jsou skutečně vodotěsné.
Potřebuji USB-C?
USB-C je standardní připojení, které se za poslední rok dostalo do řady zařízení. Vizuálně se jedná o kompaktní verzi USB-A se zaoblenými rohy. V kontextu powerbank přidává dvě zajímavé vlastnosti:
- Může nabíjet v obou směrech.
- Podporuje rychlé nabíjení.
Stejně jako port USB-A pro rychlé nabíjení, USB-C funguje, pouze pokud se výše uvedené vlastnosti shodují. Musíte jej však také připojit k zařízení podporující USB-C. Pokud žádné nevlastníte, neutrácejte zbytečně peníze za powerbanku USB-C.
Proč si pořídit powerbanku?
- Mobilita: Powerbanka je obvykle malá, přenosná a snadno se vám vejde do kapsy nebo tašky. Můžete ji tedy vzít s sebou, kamkoliv jdete a nebudete závislí na hledání zásuvky nebo jiných zdrojů energie.
- Bezpečnost: V případě nouze může mít powerbanka zásadní význam pro vaši bezpečnost. Pokud jste například uvězněni v autě nebo v jiné situaci, kde nemůžete použít zásuvku, může powerbanka být vaším jediným zdrojem energie pro nabíjení vašeho mobilního zařízení.
- Praktičnost: Pokud používáte své mobilní zařízení často a na různých místech, může být powerbanka pro vás velmi praktická. Nebudete se už bát, že baterie vašeho telefonu nebo tabletu vydrží jen několik málo hodin provozu.
- Úspora: Pořízení powerbanky může být ekonomické v dlouhodobém horizontu. Nemusíte si vždy hned kupovat nový mobilní telefon nebo tablet, jen proto, že se kapacita jejich baterie časem snižuje.
- Stylovost: Powerbanky se vyrábí v různých velikostech a barvách. Můžete si vybrat powerbanku, která odpovídá vašemu stylu a osobnosti a vyniknout tak ve svém okolí.
Kolik stojí powerbanky?
- Zařízení v našich recenzích powerbank se pohybují v ceně od 300 do téměř 4 500 Kč.
- Přestože si můžete koupit powerbanky za méně než 600 Kč, tyto levnější modely mají kapacitu obecně pod 3 000 mAh. Pokud budete mít štěstí, dostanete z nich najednou jedno plné dobití.