image

⛹ TOP 10 Recenze nejlepší cyklotrenažéry roku 2022 NECHTE SI PORADIT NAŠIM TESTEM & NEZÁVISLOU RECENZÍ

  • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepších cyklotrenažéru.
  • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete cyklotrenažér s nejlepším poměrem cena – výkon.
  • Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Cyklotrenažér hravě nahradí jízdní kolo

Milujete jízdu na elektrokole, ale ne za každého počasí? Když prší, nechce se vám venku moknout, ale je vám líto, že se nemůžete věnovat svého oblíbenému sportu? Pak máte možnost pořídit si domů kromě známějšího běžeckého pásu dokonce i cyklotrenažér. Stejně jako u výběru jízdního kola byste však měli věnovat pozornost několika faktům.

Na co se tedy při výběru cyklotrenažéru zaměřit? Jaký bude dostačující na domácí trénink a které stroje jsou vhodné do posiloven nebo pro velmi aktivní sportovce?

Vítězové testu spotřebitelů roku 2022

Lidovka

Spokey XFIT Mechanický rotoped skládací bílý

Rotoped Spokey XFIT Mechanický rotoped skládací bílý:Chcete své tělo udržet v perfektní kondici bez potřeby …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 2 024 Kč

Zlatá střední cesta

Brother BC3101

Spinningové kolo Brother BC3101: Cyklotrenažér Brother BC3101 vám pomůže snadno zlepšit fyzičku a připravit vás na …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 5 679 Kč

Vítěz testu

Zipro Stepper Climber magnetic elliptical cross trainer, black

Stepper Zipro Stepper Climber magnetic elliptical cross trainer, black:ZIPRO Climber kombinuje stepper a eliptický trenažérZIPRO …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 7 999 Kč

Pro náročné

Xebex® Magnetic Air Bike MG 3

AirBike Xebex® Magnetic Air Bike MG 3:Plánujete dopřát svému tělu být ve skvělé kondici aniž …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 29 990 Kč

Co zvážit při nákupu cyklotrenažéru

Kompatibilita

U cyklotrenažérů, o které máte zájem, si ověřte, zda nabízejí různé možnosti upevnění, jako jsou adaptéry pro průchozí nápravy a u trenažérů s přímým upevněním možnosti volného náboje. Některé trenažéry jsou jimi vybaveny. Pokud je váš trenažér nemá, budete si je muset zakoupit zvlášť.

Hluk

Vzhledem k tomu, že stále více lidí cvičí v interiéru a rodiny pracují doma, může být hledání tišší varianty větší prioritou než dříve. I když se většina výrobců může při popisu hlučnosti svých trenažérů ohánět slovy jako „tichý“ nebo „prakticky tichý“, je třeba vzít v úvahu i další faktory, jako je zvuk, který při šlapání vydává pohon kola, a pokud jej používáte, také ventilátor, který se stará o vaše ochlazení a simuluje rychlost větru. Abychom si udělali lepší představu o tom, jak hlasitý je ve skutečnosti „tichý“ trenažér, použili jsme decibelometr, abychom zaznamenali úroveň hluku každého trenažéru při jízdě rychlostí 15 a 25 km/h. Decibely se pohybovaly od 68 (srovnatelné s vysavačem) do 85 (dieselový kamion jedoucí 40 km/h); samotný ventilátor naměřil 71. Pro představu, jak významný může být zdánlivě malý skok v decibelech, 70 je dvakrát hlasitější než 60 a 80 je dvakrát hlasitější než 70.

Stabilita

Pády cyklotrenažéru jsou sice vzácné, ale nejsou ničím výjimečným, když se snažíte překonat svůj rekord v tréninku. Obvykle platí, že čím širší je základna trenažéru, tím je stabilnější. Mnohé z nich mají funkci vyrovnání nerovného povrchu.

Důležitá je váha

Stejně jako u obyčejného jízdního kola je samozřejmě důležitým faktorem vaše váha. Stejně tak vybírejte podle toho, jak jste vysocí. Cyklotrenažéry lze samozřejmě výškově nastavit, vše má však svůj rozsah, který je limitovaný. Podle své váhy a výšky byste tedy měli zvolit velikost rámu a také výškovou nastavitelnost sedla i řídítek.

TOP 10 Nejlepší cyklotrenažéry podle testu spotřebitelů v roce 2022

1.místo

Zipro Stepper Climber magnetic elliptical cross trainer, black

Stepper Zipro Stepper Climber magnetic elliptical cross trainer, black:ZIPRO Climber kombinuje stepper a eliptický trenažérZIPRO …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 7 999 Kč

2.místo

Zipro exercise Bike Holo

Rotoped Zipro exercise Bike Holo:Udržujte se v kondici s pomocí rotopedu Zipro Bike HoloChcete se dostat …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 5 956 Kč

3.místo

Zipro exercise Bike Boost

Rotoped Zipro exercise Bike Boost:Udržujte se v kondici s pomocí rotopedu Zipro exercise Bike BoostChcete se …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 4 889 Kč

4.místo

BikeErg s PM5 černý

Rotoped BikeErg s PM5 černý: Rotoped BikeErg nabízí reálný pocit z jízdy na kole v …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 33 790 Kč

5.místo

Housefit Tiro 100 iTrain

Rotoped Housefit Tiro 100 iTrain: Rotoped Housefit Tiro 100 iTrain nabízí vynikající mechaniku, ergonomii i …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 8 028 Kč

6.místo

Zipro Rook iConsole + electromagnetic exercise bike

Rotoped Zipro Rook iConsole + electromagnetic exercise bike:Udržujte se v kondici s pomocí rotopedu Zipro rookChcete …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 5 549 Kč

7.místo

Zipro beat rs

Rotoped Zipro beat rs:Udržujte se v kondici s pomocí rotopedu Zipro beat rsChcete se dostat do …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 4 890 Kč

8.místo

Capital Sports Azura X2 X-Bike bílý

Rotoped Capital Sports Azura X2 X-Bike bílý:S rotopedem už nezáleží na počasí venkuPokud se toužíte …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 3 890 Kč

9.místo

Housefit Tiro 30

Rotoped Housefit Tiro 30: Rotoped Housefit Tiro 30 skutečně patří mezi nejspolehlivější cvičební stroje své …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 6 389 Kč

10.místo

Housefit Tiro 35

Rotoped Housefit Tiro 35: Rotoped Housefit Tiro 35 skutečně patří mezi nejspolehlivější cvičební stroje své …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 7 990 Kč

Budete šlapat ve stoje?

Chystáte se na kole nejen sedět, ale chcete šlapat i ve stoje? Pak vám určitě nebudou stačit obyčejné levné cyklotrenažery, které na tento druh pohybu nejsou uzpůsobené. Tedy šlapat ve stoje na nich samozřejmě můžete, rychleji je tak však zničíte. Pokud chcete na cyklotrenažéru trénovat i ve stoje, je důležité vybrat přístroj s robustnějším rámem a celkově větší hmotností. Samozřejmě záleží také na kvalitě použitých materiálů a tak může být výběr opravdu kvalitního stroje náročnější.

nejlevnější a nejlepší cyklotrenažéry

1.místo

Capital Sports Azura X2 X-Bike bílý

Rotoped Capital Sports Azura X2 X-Bike bílý:S rotopedem už nezáleží …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 3 228 Kč

2.místo

KLARFIT Myon Cycle

Rotoped KLARFIT Myon Cycle:Chcete své tělo udržet v perfektní kondici …

Více info zde
★★★★★★★★★★83%
Cena: 4 199 Kč

3.místo

Klarfit Azura Plus 3-in-1

Rotoped Klarfit Azura Plus 3-in-1:Chcete mít své tělo v úžasné …

Více info zde
★★★★★★★★★★81%
Cena: 4 399 Kč

4.místo

Klarfit Azura Plus 3-in-1

Rotoped Klarfit Azura Plus 3-in-1:Chcete mít své tělo v úžasné …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 3 937 Kč

Brzdný systém cyklotrenažéru

Běžná jízdní kola mají různé brzdné systémy. Stejně je tomu i u cyklotrenažérů. Existují hned tři typy brzdných systémů, se kterými se můžete setkat. Nejčastější je přítlačná nebo čelisťová brzda. Odpor zde vytváří jedna nebo dvě destičky. Počítejte s tím, že cyklotrenažéry s tímto brzdným systémem jsou poměrně hlučné. Navíc je nutné tyto destičky po několika letech vyměnit. Výhodou však je, že destičky vydrží neomezeně velkou zátěž. Na trhu existují také přístroje s magnetickou brzdou. Jak z názvu vyplývá, k brždění se zde používá magnet.

Tyto brzdy neopotřebujete ani po pravidelném dlouholetém využívání a navíc jsou oproti destičkám mnohem tišší. Poslední brzdný systém, se kterým se můžete setkat, jsou indukční brzdy. Zde spolupracuje elektromagnet a počítač. Cyklotrenažéry s tímto brzdným systémem však stojí více než šest desítek tisíc korun. Elektronika se navíc může samozřejmě poškodit a opravy bývají také finančně náročné.

Střed kola je důležitý

Na kole budete šlapat. Právě proto je důležité se zaměřit také na šlapací střed stroje. Levnější cyklotrenažéry mívají jednodušší miskový šlapací střed. Mají tedy jen jednodílnou ohnutou kliku, která prochází středem přístroje. Tento šlapací střed se snáze opotřebí a navíc je nutné ho pravidelně seřizovat. Vzhledem k opotřebení se může stát, že ho budete muset brzy vyměnit. Cena náhradních dílů a servisu je však tak vysoká, že možná budete uvažovat o nákupu nového přístroje. Tento typ šlapacího středu se navíc vyznačuje hlučností.

Drtivá většina cyklotrenažérů má dnes však již středové složení s ložisky a klikami na čtyřhran. Stejný systém se používá i u běžných kol. Tento systém je mnohem tišší a navíc bezúdržboví. S kvalitou to však není vždy úplně snadné. Záleží na jednotlivých výrobcích.

Sedlo a pedály

Pokud jedete na kole, dbáte na kvalitu sedla i pedálů. Stejně by tomu mělo být i v případě cyklotrenažéru. Kromě pohodlnosti je však důležité koukat také na kvalitu závitů. Vhodné je, pokud má cyklotrenažér standardní rozměry trnu na sedlo. Pak na něj totiž můžete namontovat jakékoli sedlo.

Můžete si tedy koupit právě takové, na které jste zvyklí u svého běžného kola. Co se týká pedálů, většina cyklotrenažérů nabízí pedály s klipsnami, případně i nástavci na speciální cyklistickou obuv. Co se týká materiálů, můžete se setkat s plastovými, hliníkovými nebo kovovými šlapkami. Větší životnost mají samozřejmě ty kovové. Levnější cyklotrenažéry však většinou nabízí jen plastovou variantu. Pokud si však vyberete cyklotrenažér, který bude mít u šlapek závit o velikosti 14 milimetrů, můžete si pořídit šlapky, které vám budou vyhovovat. Jde totiž o velikost, která se běžně používá i u klasických kol.

Počítačem nebo manuálně?

Dříve nebylo na výběr a zátěž na cyklotrenažérech bylo nutné nastavovat manuálně. Dnes je však téměř u všech přístrojů počítač. Pokud zvolíte elektronickou variantu, nastavujete zátěž pomocí tlačítek nebo displeje. Pokud váš cyklotrenažér obsahuje počítač, můžete si samozřejmě při jízdě volit mezi několika programy, kdy si měníte profil trasy. Lepší stroje vám pak nabídnout i vytvoření vlastního tréninkového plánu. Pokud máte k cyklotrenažéru i hrudní pás, dokáže počítač vyhodnotit zátěž podle vaší aktuální tepové frekvence, stejně jako to dokáží běžecké pásy. Nejmodernější přístroje mají samozřejmě LCD obrazovku a jsou vybavené bluetooth.

Díky tomu dokáží komunikovat s nejrůznějšími tréninkovými aplikacemi. Díky nim pak můžete i doma v obýváku simulovat jízdu v reálné krajině. Nejen, že se s reálnou krajinou bude shodovat terén, ale navíc se vám krajina na displeji také zobrazí. Některé modely se dokonce naklání podle náklonu mapy. Za propracovanější aplikace je samozřejmě nutné si připlatit. Existují však také aplikace, které si můžete pořídit zcela zadarmo. Záleží tedy jen na vás, čemu dáte přednost.

Náš tip

Nezaujal Vás cyklotrenažér? Mrkněte taky na recenzi nejlepších rotopedů a možná zde najdete to, co hledáte.

Kde cyklotrenažér zakoupit?

Pokud uvažujete o nákupu cyklotrenažéru, je vhodné se zaměřit na prodejce, kteří nabízejí i montáž ve vaší domácnosti. Pokud toto nenabízí, zjistěte si alespoň, jak dlouhá je záruční doba na vámi zakoupený přístroj. Trvat byste měli také na zajištění záručního servisu přímo u vás doma. Není nic horšího než v případě potíží muset dopravovat cyklotrenažér do servisu.

Výhody tréninku na cyklotrenažéru

  • Mentální vytrvalost – jízda na místě po dobu více než hodiny nebo déle se může stát neuvěřitelně monotónní, nicméně vás nutí soustředit se na daný úkol. Na rozdíl od jízdy na silnici, kdy se po celou dobu tréninku staráte o bezpečnost, vnímáte krajinu nebo si nezávazně povídáte s kamarádem na kole. Spinning na trenažéru vás nutí myslet na svůj záběr pedálů, způsob dýchání a bolest. Neexistují žádné rozptylující prvky; proto se při tréninku musíte skutečně spolehnout na techniky sportovní psychologie. Navíc můžete naslouchat svým dechovým vzorcům a kontrolovat je, abyste snížili brzkou únavu. To se rozhodně může hodit během závodu, kdy je pro optimální výkon zapotřebí extrémní soustředění a vytrvalost.
  • Zlepšení kondice na kole – při jízdě na silnici dochází k přerušení, jako jsou například semafory, odbočování, zpomalování, abyste se vyhnuli kontaktu se zadním kolem jiného cyklisty, nebo boj s protivětrem, a to je jen několik příkladů. Naopak při jízdě na trenažéru nejsou v tréninku žádné přestávky a jedete po celou dobu stejným úsilím, pokud nejedete intervaly.
  • Praktičnost – pravděpodobně nejlepším aspektem používání trenažéru je jeho praktičnost pro životní styl. I přes sněhové nebo deštivé podmínky se můžete vejít do skvělého cyklistického tréninku. Pokud jsou podmínky prostředí nebezpečné, můžete si trenažér kdykoli postavit uvnitř a jezdit na kole. Někteří lidé jsou kreativní, co se týče prostoru pro trénink, a umístí svůj trenažér do garáže bez klimatizace a s velkým ventilátorem pro zvýšení odporu, aby simulovali podmínky na silnici. Navíc pokud vám životní povinnosti zaberou více času než obvykle, můžete si trénink naplánovat ještě před svítáním nebo pozdě večer. Je to také účinný nástroj k udržení rovnováhy mezi rodinou a tréninkem.

Online trénink

Zdroj:
https://www.bicycling.com/bikes-gear/a20050631/how-to-choose-an-indoor-bike-trainer/
https://ilovebicycling.com/benefits-of-indoor-trainer-workouts/

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (4)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.