chytré tipy pro snazší vysávání

Pokud vlastníte vysavač, nepochybně jste zjistili, že vysávání je vynikajícím prostředkem pro úsporu času. Vysávání je univerzálním nástrojem, který byste měli plně využívat – od vysávání drobných nečistot a prachu až po odstraňování chlupů domácích mazlíčků. Ale co když vám řekneme, že si ho můžete ještě vylepšit a usnadnit?

Popíšeme několik tipů a triků, které vám pomohou využít vysavač na maximum

Vysávání úzkých míst

Použití štěrbinového nástroje ve vysavači je považováno za nejlepší pro čištění úzkých míst, ale co když vám řekneme, že to můžete dělat ještě efektivněji? Náš první chytrý trik pro vysávání spočívá v nasazení kartonové role nebo prázdné trubky od papírových utěrek se smáčknutým koncem na hadici vysavače. Umožní vám to získat zářivě čisté štěrbiny, okenní lišty nebo rámy dveří a oken. Pokud máte doma střešní okna, tak ty vysavač zvládne taky.

Čištění klávesnice od usazeného prachu

Podobně jako u triku s kartonovými rolemi můžete na konec hadice použít uzávěr od mačkací dávkovací láhve. Umožní vám snadno vysát některé drobky nebo prach ve štěrbinách nebo mezi klávesami.

Vyčistěte praskliny v podlaze

To se opět provádí jednoduše pomocí uzávěru mačkací dávkovací láhve na konci hadice vysavače. Praskliny na podlaze, např. mezi parketami, jsou zpravidla zaneseny velkým množstvím nečistot a prachu a jejich čištění pouze pomocí smetáku nebo mopu je velmi obtížné. Tento trik je obzvláště užitečný při pronikání hluboko do těchto prasklin a zbavování se nečistot a prachu. Abyste dosáhli dlouhodobých výsledků, nezapomeňte mezery co nejdříve utěsnit.

Nalezněte ztracené náušnice nebo jiné drobné předměty

Setkali jste se někdy s problémem najít své malé náušnice na kobercích nebo podlaze vašeho domu? Tento chytrý trik při vysávání vám ušetří spoustu času a námahy při hledání vašeho drahocenného šperku. Vezměte si jakékoliv nylonové punčocháče nebo punčochy a nasaďte je na konec hadice vysavače tak, aby jimi byl sací otvor překrytý. Nyní zapněte vysavač a přejíždějte po podlaze nebo koberci. Sání vám pomůže ztracený šperk najít a punčocha zabrání tomu, aby se předmět do přístroje nasál.

Čištění a odstraňování zápachu z koberců a předložek

Koberce a koberečky mají tendenci snadno absorbovat nečistoty a zápach, zejména pokud máte doma děti nebo domácí zvířata. Proto je čištění koberců a předložek v pravidelných intervalech velmi důležité pro udržení hygieny a svěžesti. Zde je další trik na vysávání, který si jistě rádi vyzkoušíte. Posypte celou plochu koberce trochou jedlé sody a nechte ji několik hodin působit. Nyní použijte vysavač k vysátí veškeré jedlé sody na koberci. Zanechá svěží vůni a také z něj vyčistí nečistoty a zbytky.

Deodorizace vašeho domova

Svěže vonící domov vám dodá pozitivní pocit. Jak toho ale docílit? Pravidelné vytírání podlah k dosažení požadovaných výsledků nestačí. S tímto chytrým trikem na vysávání však můžete svůj domov jednoduše deodorizovat, aniž byste vynaložili velké úsilí. Oloupejte několik citronů nebo pomerančů a kůru z nich vložte do sáčku nebo nádoby vysavače. Při vysávání bude přístroj během vysávání uvolňovat sladkou vůni citronu nebo pomeranče, takže váš domov bude vonět svěže a příjemně. Jako alternativu citronové nebo pomerančové kůry můžete také použít trochu skořice nebo několik kapek esenciálního oleje.

Použití ubrousků do sušičky pro větší svěžest

Co když vám po domácí deodorizaci zapáchá ještě vysavač? Tento jednoduchý trik vám umožní se problému snadno zbavit. Při výměně sáčku do vysavače vložte do prostoru pro sáček ve vysavači, ubrousek do sušičky. Díky tomu budete mít příjemnou a svěží vůni pokaždé, když vysavač použijete k úklidu domácnosti.

Oprava promáčklin od nábytku na koberci

Příliš dlouhé ponechání těžkého nábytku (jako jsou pohovky, jídelní stoly atd.) může zanechat stopy na kobercích a předložkách. Vyzkoušejte tento trik, který snadno opraví promáčkliny od nábytku z vašich koberců a předložek. Položte na promáčkliny několik kostek ledu a nechte je zcela roztát. Jak bude led tát, voda bude vlákna pomalu oživovat. Nyní nechte místo zcela vyschnout; poté místo vyluxujte. Zjistíte, že promáčknutí zmizelo.

Zachraňte svůj koberec i vysavač pomocí tohoto triku

Třásně jsou kostrou koberců; pokud jsou poškozeny, mohou zničit celý koberec. Proto jim při vysávání musíte věnovat náležitou pozornost. Nejlepší trik při vysávání koberce je vysávat směrem ke konci třásní. Tím se vyhnete zbytečnému tahání, když vysavač třásně nasaje, a ochráníte tak koberec i vysavač před poškozením.

Odstraňování vlasů z kartáčového válce pomocí párače švů

Čištění a údržba vysavače jsou velmi důležité pro zachování jeho účinnosti. Uvíznutí různých vláken a vlasů v kartáčovém válci vysavače je jedním z nejčastějších problémů, které ovlivňují výkon a účinnost při úklidu. Proto zde máme další trik, jak se tohoto problému zbavit. Použijte párač švů k vytažení namotaných vláken a pramenů vlasů, které se zachytily kolem kartáče vysavače.

Zdroj:

https://www.goodhousery.com/smart-vacuuming-hacks/

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *