VOCOlinc Ripple Recenze & Test nejlepšího smart aroma difuzéru

VOCOlinc Ripple Recenze

Podíval jsem se na aroma difuzér VOCOlinc Ripple kompatibilní se systémem HomeKit/Google od společnosti VOCOlinc a rád bych se s Vámi podělil o recenzi.

Před několika týdny mi společnost VOCOlinc poslala nový aroma difuzér VOCOlinc Ripple (odkaz na Alza.cz), který podporuje Google Assistant i Apple HomeKit. Co aroma difuzér nabízí se dozvíte níže.

Jako vždy začněme obsahem balení. To se dá vlastně rychle shrnout, protože se jedná pouze o aroma difuzér, který se skládá ze tří částí (hlavní jednotka s nádržkou na vodu, víko nádržky na vodu a kryt aroma difuzéru), napájecího kabelu a návodu k použití. Esenciální olej, který je potřeba k rozptýlení vůně, není součástí balení a je třeba jej zakoupit zvlášť doporučuji přímo od výrobce VOCOlinc.

S výškou pouhých 15,8 cm a průměrem 11,2 cm se jedná o nejmenší smart aroma difuzér s podporou Apple HomeKit na trhu. Kromě toho má nádržka na vodu objem 220 ml. To znamená, že musíte pravidelněji plnit nádržku, abyste mohli aroma difuzér používat. Celkem mi nádržka v testu vydržela více než 6 hodin (podle VOCOlinc až 8 hodin v závislosti na nastavení). Při doplňování vody doporučuji použít konvičku nebo něco podobného, protože jinak byste museli VOCOlinc Ripple vždy nejprve odpojit od napájení a odnést ke dřezu, protože nádržku na vodu nelze vyjmout.

Z hlediska zpracování a kvality si podle mého názoru není na co stěžovat. Difuzor je vyroben z plastu, je kvalitně zpracován a působí výbirným optickým dojmem. Jediné, co bych uvítal, je možnost připevnit kryt difuzéru k zařízení například jeho otočením. Bohužel to není možné a pokud chcete difuzor zvednout, máte v ruce pouze kryt.

Z technického hlediska nabízí VOCOlinc Ripple kromě funkce aroma difuzéru také integrované LED světlo, které může svítit přibližně 16 miliony různých barev a osvětlení je velmi dobře použitelné jako ambientní osvětlení. K osvětlení místnosti však v žádném případě nestačí. Světlo je vidět pouze v horní části VOCOlinc Ripple a velmi malou mezerou na boku kulaté jednotky (kde kryt nelze připojit k hlavní jednotce).

VOCOlinc Ripple lze nastavit prostřednictvím aplikace VOCOlinc nebo aplikace Domácnost (Apple HomeKit). Jako obvykle máte v aplikaci výrobce několik dalších možností, o kterých se zmíním za chvíli. Nejdříve však proběhne nastavení HomeKitu, které funguje jako obvykle naskenováním kódu. Jakmile je to hotovo, je třeba dát zařízení VOCOlinc Ripple jméno a přiřadit je k místnosti. Poté ji již můžete používat. Připojuje se prostřednictvím sítě 2,4 GHz.

Po nastavení pak můžete v rámci HomeKitu ovládat obě (zvlhčovač vzduchu zároveň aroma difuzér) zařízení nezávisle na sobě. Difuzér lze zapnout a vypnout a nastavit na požadovanou hodnotu. Důležité je také vědět, že při provozu trochu hučí. Nepřipadalo mi to však nepříjemné, zejména proto, že při přehrávání hudby nebo jiných zvuků již není slyšet.

Přejděme k aplikaci VOCOlinc, kterou byste si také měli stáhnout, protože je potřebná nejen pro aktualizaci firmwaru, ale nabízí i několik dalších funkcí. Je velmi příjemné, že si v aplikaci nemusíte vytvářet účet. Za předpokladu, že zařízení používáte výhradně přes HomeKit a nepotřebujete podporu Alexa nebo Google.

V aplikaci VOCOlinc máte možnost nastavit množství mlhy (ve dvou stupních) nebo nastavit časové plány a odpočítávání v rámci dalších nastavení. Aplikace VOCOlinc navíc nabízí několik světelných efektů pro aroma difuzér (například změnu barev). Prostřednictvím HomeKitu lze světlo nastavit pouze v jeho stálých barvách a jasu.

V neposlední řadě mohou ti, kteří mají rádi trochu staromódnější způsob ovládání a rádi by ovládali difuzér přímo na přístroji, použít tři tlačítka umístěná na přední straně přístroje. Pomocí nich lze nastavit množství mlhy (úroveň 1, úroveň 2), časovač (2,4,6 hodin) a zapnout nebo vypnout světlo.

Zbývá dodat, že VOCOlinc Ripple (odkaz na Alza.cz) vypadá dobře, funguje dobře, slouží svému účelu a za 899 Kč za aroma difuzér kompatibilní s HomeKitem má dobrý poměr ceny a výkonu. Pokud je místnost, ve které vykonává svou službu, poněkud větší, je v obchodě VOCOlinc k dispozici také přímé dvojité balení za 1 699 Kč.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (2)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz