Recenze dětské hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL

Dětské hodinky Watch KIDS PATROL od značky Niceboy, doplňují řadu chytrých hodinek X-fit pro dospělé. Mají vlastní SIM kartu, která je součástí balení, takže můžete s dítětem telefonovat. Niceboy Watch KIDS PATROL dětské chytré hodinky jsou podporovány operačním systémem Android a iOS.

Technické specifikace, zpracování a design

Dobrou zprávou pro všechny rodiče je, že jsou vodotěsné, mají krytí IP67 proti vniknutí vody a prachu. Display je IPS dotykový, čitelný, přehledný v dostačující velikosti 1,44”. Vzhledem k tomu, že jsou určeny pro mladší děti nenajdete v nich doplňkové funkce, jako u dospělácké verze, tedy například integrované měření tepu ze zápěstí, barometr, akcelerometr ani gyroskop.

Co nás potěšilo je výdrž baterie, která souhlasí s tvrzením výrobce, tj. až 3 dny, s ohledem na míru využití GPS. Samozřejmostí těchto chytrých hodinek je možnost telefonování, lokace telefonu pomocí GPS, připojení k Wi-Fi a obsahují i Bluetooth.

Jak už jsem zmiňovala, dětské chytré hodinky jsou primárně určeny pro předškolní a mladší školní děti, tudíž těmto dětem ani nebude chybět možnost MP3 přehrávání, notifikace ze sociálních sítí typu Messenger a WhatsApp, bezkontaktní platby, ani zobrazení mapy na displeji.

Hodinky jsou lehké, pouhých 50 g, o rozměrech 43×55×15,6 mm. Pro ty úplně nejmenší děti bych před nákupem porovnala poměr velikosti hodinek k velikosti ruky dítěte. Pro ty předškolní děti se mi zdají hodinky docela robustní. My jsme hodinky testovali s dítětem 11 let a vešli jsme se bez problémů do obvodu pásku velikosti 151 220 mm.

Samozřejmostí hodinek je slot na SIM kartu. Dítě můžete lokalizovat pomocí GPS, Wi-Fi, LBS. Můžete si s ním volat, chatovat či pořádat videohovory. V hodinkách je integrovaná kamera, mikrofon i reproduktor, vyměnitelná SIM, SOS tlačítko. Hodinky disponují funkcí tzv. bezpečné zóny. V doprovodné mobilní aplikaci Leefine lze nastavit bezpečné zóny a aplikace vás upozorní na telefonu pokaždé, když je vaše dítě opustí.

Důvěryhodná místa jako domov, školu apod. si můžete v aplikaci nastavit jako bezpečné zóny a vždy dostanete upozornění, když vaše dítě do bezpečné zóny vstoupí nebo ji opustí. Pro případ nouze má dítě na hodinkách praktické tlačítko SOS. Po jeho stisknutí vám hodinky odešlou notifikaci o krizové situaci, aktuální polohu dítěte a nahrají 30 vteřin zvukového záznamu. Díky modulu GPS víte, kde dítě je i kudy se předtím pohybovalo. Vše navíc máte pod palcem v mobilní aplikaci.

Testování

Balení obsahovalo Niceboy Watch KIDS PATROL, Blue, šroubovák, nabíjecí adaptér, uživatelský manuál, součástí balení byla nano SIM karta od T-Mobile s kreditem 10 Kč a 200 MB dat (SIM kartu lze vyměnit za kartu jiného operátora).

Před prvním použitím je potřeba hodinky dobít. K tomu slouží velmi praktický USB adaptér, který nemá zasouvací konektor, nýbrž ho stačí jen přiložit k zadní straně hodinek pomocí magnetu. Zejména pro méně manuálně zručné předškolní děti je to velké plus a ulehčí to používání během denního provozu.

Vypíchla bych, že hodinky umí posílat i přijímat hlasové zprávy, které jsou obzvlášť pro menší děti praktičtější než klasické SMS. My jsme testovali modrý design hodinek, ale dítě si při koupi samozřejmě může vybrat z více barevných variant. Jako užitečná se synovi zdála možnost zaznamenávání počtu ušlých kroků, dále si na hodinách sám nastavuje budík do školy a využil i možnosti výběru vzhledu ciferníku.

Pro rodiče, kteří nevládnou anglickým jazykem uvádím, že mobilní aplikace pro komunikaci s hodinkami je snadná a je dostupná v řadě jazyků, včetně češtiny a slovenštiny. Dále jsem jako rodič ocenila, že do aplikace lze navíc přidat i více uživatelů, takže dítě může být ve spojení se všemi členy rodiny. V mobilní aplikaci lze hodinkám nastavit povolené kontakty nebo tichý režim pro časy vyučování nebo kroužků.

Během užívání jsme nezaznamenali žádné poruchy funkčnosti. Líbila se nám možnost tvorby originálních selfie. Ocenili bychom, kdyby byla v hodinkách nainstalovaná nějaká jednoduchá hra, pro zabavení dítěte nebo i například pro cestování v MHD nebo při čekání u lékaře a podobně.

Nemůžeme říct, že by nám něco vyloženě vadilo, ale zdůraznila bych ostatním rodičům, že se jedná o hodinky pro velmi malé děti, takže nemohou počítat s většinou klasických funkcí, které mají dospělácké chytré hodinky. Na druhou stranu, to ale může být výhoda, že se dítě celý den nekouká do hodinek, ale má je pro potřebu volání nebo lokalizace, když se vám třeba zatoulá na dovolené.

Resumé

Jak tedy Watch KIDS PATROL od značky Niceboy závěrem zhodnotit? Podle mého názoru tyto hodinky ocení nejvíce rodiče předškolních dětí, kteří mají potřebu být s dítětem v kontaktu, přestože jejich dítě ještě nemá vlastní mobilní telefon. A také ti, kteří z bezpečnostních důvodů chtějí mít přehled o pohybu a aktuální poloze svého dítěte.

Hodinky jsou líbivé, v moderním volitelném barevném designu. S jejich pomocí se dítě učí samostatnosti, například, když si nastavuje budík, dokáže hodinky obsluhovat a držet je v nabitém stavu.

Kde zakoupit dětské chytré hodinky niceboy watch kids patrol

Niceboy Watch KIDS PATROL lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Pokud se vám zobrazuje tato část špatně, vypněte si prosím AdBlocker.

Ohodnoťte tento příspěvek!
4.1/5 (17)

Kateřina Vachová

Napsat komentář