Jednou z nejlepších částí Vánoc je sváteční duch, který se vznáší kolem vašeho domova. Okna nazdobená světýlky a vánoční dekorace nastolují slavnostní atmosféru, ale stačí to?

Chcete-li plně využít co nejvíce z této sváteční sezóny, přečtěte si našeho průvodce a objevte jednoduché způsoby, jak co nejvíce doladit vánoční atmosféru i u vás doma. S naší pomocí budete mít Vánoce jako nikdy předtím!

Provoňte domov vonnými svíčkami

Není nic lepšího než vůně skořice, borovice a bobulí, které vyvolávají sváteční atmosféru jediným přivoněním. Umístěte jednotlivé svíčky do oken nebo do středu stolu. Můžete dokonce vytvořit větší seskupení pro dramatičtější a útulnější efekt.

Pokud chcete vánoční atmosféru ještě umocnit, použijte vonné svíčky, aby se celý váš domov provoněl vůní Vánoc. Vyberte si vůně, které vám Vánoce připomínají např. vůně borovice, brusinky, skořice a jablečného koláče.

Rozptylování svíček po celém domově napomáhá vedle vánočního prostředí a nostalgie i pocit útulnosti. Už jen vůně svařeného vína by vás v mladších letech mohla poslat zpět na rodinnou vánoční oslavu!

Oslavte Vánoce stylově: Tipy na extra vánoční atmosféru – Navigace v článku

 • Provoňte domov vonnými svíčkami
 • Probuďte svou kreativitu s umělým sněhem
 • Rozsviťte svůj domov drobnými světýlky
 • Nezapomeňte na osvěžení ve vánočním stylu
 • Ozdobte své dveře slavnostním věncem
 • Dopřejte si něco sladkého na zub
 • Vytvořte si sami vánoční dekorace (DIY)
 • Vánoční třpytivé řetězy
 • Zazpívejte si vánoční písně
 • Využijte barvy
 • Zapalte oheň
 • Udržujte podlahu teplou pomocí koberců
 • Ukažte svá vánoční přání
 • Rodinné vánoční fotografie
 • Ukázkový vánoční strom

Probuďte svou kreativitu s umělým sněhem

Vánoce jsou součástí ročního období, kdy by neměl chybět sníh, ale vždy tomu tak není. I kdyby sníh byl, je dost nepravděpodobné, že by napadl do interiéru vašeho domu nebo bytu…a zde přichází na řadu umělý sníh!

Zatímco umělý sníh nezbytný není, vstříkne trochu vánoční jiskry všude tam, kde se aplikuje. Můžete ho aplikovat na zábradlí, okna, a dokonce i vánoční stromek, který ve vás vyvolá tu pravou vánoční atmosféru zcela nezávisle na skutečném počasí. Nemluvě o tom, že tento sníh neroztaje!

Umělý sníh je výborným doplňkem vašeho domova, zejména pokud máte doma malé děti. Buďte kreativní a ozdobte si okna krásnými zimními scenériemi pomocí šablon. S malou pomocí to zvládnou i větší děti.

Rozsviťte svůj domov drobnými světýlky

Jedním z nejoblíbenějších typů vánočních ozdob jsou vánoční světýlka, a to z dobrého důvodu. Vánoční osvětlení je krásným doplňkem každého exteriéru, ale při použití uvnitř je pravděpodobně ještě rozkošnější!

Vánoční světýlka přidají trochu jiskry a třpytu a zajistí, aby celý váš domov vypadal vánočně. Ať už jsou omotané kolem stromu, zábradlí, nebo lemují okna, vánoční světýlka přinesou magickou explozi jasu, ať už se použijí kdekoliv!

Světýlka můžete také použít k dekoraci vaší zahrady. Můžete ozdobit větve a velké keře, což zajistí, že vaše zahrada bude o něco slavnostnější, a především dobře osvětlené. Pro lepší vzhled použijte nůžky na živý plot, abyste se ujistili, že vaše keře jsou zarovnané tam, kde mají být, než je začnete zdobit!

Nezapomeňte na osvěžení ve vánočním stylu

Víme, že jsme psali, že lidé jsou v předvánočním období šťastní kvůli vánoční náladě, no to není jediný důvod. Vánoce jsou obdobím, kdy můžete pít, co chcete, bez pocitu viny a nemusíte brát v úvahu důsledky, což obvykle znamená koupit si na Nový rok nové a větší džíny!

Proč si neužít a nedat si trochu alkoholu! Existuje spousta sezónních svátečních klasik, jako je vaječný likér, punč nebo Baileys, které mohou udělat večer slavnostnějším, tak proč se trochu nezbláznit a nezásobit se? Ale nezapomeňte, že se nic nemá přehánět a nemusíte na posezení vypít půlku nebo dokonce celou láhev.

Pokud na alkoholické nápoje moc nejste, co je lepší způsob, jak porazit chladné počasí, než horké nápoje! Dopřejte si slavnostní horký nápoj, jako je horká čokoláda nebo pečený čaj. Váš teplý nápoj vás dostane do veselé nálady a zároveň vás zahřeje.

Ozdobte své dveře slavnostním věncem

Jednou z nejběžnějších forem vánočních ozdob je klasický věnec. Věnec je významný díky svému kruhovému tvaru. Tvar představuje věčnost, protože nemá počátek ani konec. Z křesťanského náboženského pohledu představuje nekonečný kruh života. Často používaná barva zeleného jehličí symbolizuje růst a věčný život.

Věnce jsou obvykle umístěny na předních dveřích domu a jsou výborným způsobem, jak vyjádřit svou slavnostní náladu, stejně tak poslouží jako pěkná dekorace sám o sobě. Navíc přední dveře jsou první věcí, kterou přátelé a rodina uvidí a je to příležitost, jak udat tón pro zbytek jejich návštěvy. Přidejte věnec, aby vaše dveře vynikly.

Pokud se rozhodnete pro umělý věnec, budete ho moci skladovat a používat rok co rok. Živý na druhou stranu poskytne tu výrazně vánoční vůni borovice a cesmíny. Přirozeně se nebudete chtít zastavit jen u vchodových dveří – jděte si vyzdobit i další dveře ve vaší domácnosti!

Dopřejte si něco sladkého na zub

Kromě toho, že naplníte svůj domov pozlátky a vánočními světýlky, budete také chtít poskytnout něco, co lze požít. Koneckonců, Vánoce jsou sezónou, kdy se přímo vyžaduje dopřát si něco sladkého na zub!

Kromě čokolád by u vás nemělo chybět cukroví, ať už domácí nebo kupované. Naplněné misky můžete nechávat na stolkách nebo komodách, aby si mohl každý ve svém volném čase kousek uzobnout.

Jen se ujistěte, že se vaši mazlíčci k těmto lidským dobrotám nedostanou!

Jestli chcete něco trochu dekorativnějšího, vánoční bonbony jsou jedny z nejčastěji používaných sladkostí pro výzdobu.

Vánoční bonbony a čokolády lze umístit na vánoční stromeček, na věnce, a dokonce mohou být i perfektní nástěnnou dekorací!

Vytvořte si sami vánoční dekorace (DIY)

Pokud jde o vánoční přání, doma vyrobené jsou obvykle ty nejlepší. To samé platí, když jde o výzdobu vašeho domu! Ať už je to aranžování vlastnoručně upečeného cukroví nebo výroba vánoční perníkové chaloupky, DIY vánoční dekorace určitě přinesou slavnostní pocit do vašeho domova.

Ozdobte svůj domov na vánoční svátky s vlastnoručně vyrobenými (DIY) dekoracemi. Nejenže je výroba vánočních dekorací jedinečným způsobem, jak dodat vašemu domovu svátečního ducha, ale je to stejně snadné jako výroba jakékoliv jiné dekorace.

Teď je čas nechat své tvůrčí instinkty vyjít na povrch, při pohledu na to množství nevyužitého místa jako jsou vaše krbové římsy, schodiště a stoly.

Vánoční třpytivé řetězy

Vánoční třpytivý řetěz je klasická vánoční ozdoba, která určitě všechny dostane do správné sváteční nálady! Je levný a veselý a dá se použít prakticky kdekoliv.

Ať už je omotaný kolem vánočního stromku, přehozený přes okna, opěradla židlí nebo dokonce omotaný kolem zábradlí, přinese další jiskru slavnostní výzdoby všude, kde je umístěn!

Lesklá výzdoba je velkým svátečním favoritem a vyrábí se v mnoha barvách. Jakmile s pozlátky skončíte, budete je moci snadno uskladnit na příští rok – což znamená, že je nemusíte kupovat znovu a ušetříte čas i peníze!

Nezapomeňte se ujistit, že vaše řetězy odpovídají barevnému schématu zbytku vašich dekorací!

Zazpívejte si vánoční písně

Nic vám nepoví, že je čas Vánoc více než smyčka vánočních písní, které začínají hrát v rádiích již koncem listopadu. Pokud nejste typ člověka, který by jich měl plné zuby, proč nezaplnit svůj domov slavnostní hudbou? Vzhledem k tomu, že tyto písně jsou používány pouze v určitém ročním období, jsou napěchované pocity štěstí a nostalgie a určitě pomohou pozvednout vaši slavnostní náladu!

Ať už dáváte přednost klasikám, jako jsou Bílé Vánoce a Tichá noc, nebo modernějším písním, určitě by neměly u vás doma neměly chybět! Nic nedoladí slavnostní atmosféru více než epický zvuk vánoční hudby.

Vytvoření slavnostního playlistu se směsí klasických vánočních melodií i letošních hitparádových písní dostane každého do nálady! Pokud nemáte čas hledat své oblíbené písně, na Spotify naleznete sváteční CD nebo spoustu předem vytvořených playlistů!

Využijte barvy

Pokud milujete tradiční, starosvětské Vánoce, pravděpodobně ani nepřemýšlíte o barevném schématu pro vaše vánoční ozdoby. Shromáždíte vše, co má sentimentální hodnotu, a najdete pro to to pravé místo!

Pro moderní sváteční období jsou však barevná schémata nesmírně důležitá, protože mohou být polovinou toho, co dělá svátky tak magickými. Existuje celá řada způsobů, jak si můžete určit nebo zvolit barevné schéma, kterým se chcete řídit u svých vánočních dekorací.

Červená, zelená, bílá a zlatá se tradičně používají jako slavnostní barevná schémata a většina dekorací se bude prodávat právě v těchto barvách. To však neznamená, že ostatní barvy neudělají váš domov dostatečně svátečním. Mimo tradiční vánoční barvy vypadají krásně i modré a růžové dekorace.

Zapalte oheň

Během vánočního období je nevyhnutelné, že je váš domov studený, a není lepší způsob, jak ho udržet v teple než zapálit oheň.

I když to technicky není dekorace, plající oheň je často spojován s Vánocemi, protože se objevuje ve většině vánočních filmů, a dokonce i na některých vánočních obalech CD!

Udělejte si krb ideálním přívětivým místem přidáním borových větví na krbovou římsu, zapálením ohně (nezapomeňte ho uhasit na Štědrý den!) a použitím větších svátečních (nehořlavých) dekorací kolem krbu.

Nejen, že oheň zahřeje váš domov, ale budete se také cítit útulněji! Na plápolajícím ohni je něco velmi útulného a vánočního.

Udržujte podlahu teplou pomocí koberců

Na rozdíl od přesvědčení některých lidí, to nemusíte s vánoční výzdobou přehánět. I když může být hezké mít vše pokryté vánočními ozdobami, někdy je méně více.

S tím, jak se ochlazuje, je koberec vynikající způsob, jak se udržet v teple a cítit se útulně. Pomůže vám zbavit se ledových prstů na nohou, když ho umístíte na hodně frekventovaná, holá místa na podlaze v domácnosti. Koberec je brilantní dekorace, protože je to jedna z mála dekorací, které můžete používat i po zbytek roku (pokud nemá vánoční design).

Vneste teplo a pohodlí do vašeho interiéru s huňatými koberci. Není nic lepšího než zabořit prsty do takového koberce.

Ukažte svá vánoční přání

Pokud máte hodně přátel a velkou rodinu, je pravděpodobné, že dostanete hodně vánočních přání. I když je hezké získat tolik přání, je často těžké najít místo, kam je umístit. Než je hned strkat do šuplíku, vystavte je na odiv!

Zkuste je třeba pomocí šňůrek namotat na kousek větve a pověsit na zeď. Pokud máte schodiště můžete šňůru zavěsit z prvního patra do přízemí a postupně na ni připevňovat jednotlivá přání.   Můžete dokonce použít malé dřevěné kolíčky, které určitě seženete v papírnictví! Anebo je prostě připevněte k nějakému třpytivému vánočnímu řetězu, ten pak můžete zavěsit jako girlandu kdekoliv.

Rodinné vánoční fotografie

Fotografie rodiny jsou něco, čeho si všichni vážíme a rádi je máme neustále vystavené. Existuje spousta různých způsobů, jak si můžete své fotografie z Vánoc vystavit. Volte větší velikosti obrázků, pokud se vám líbí impozantní efekt.

Mohli byste jich dokonce několik pověsit na provázek pomocí dřevěných kolíčků, což je velmi jednoduché a hodí se to ke každému interiéru, nebo je dokonce můžete smíchat s kartami potištěnými inspirativními slovy nebo slavnostními citáty! K dispozici jsou řešení pro každý vkus i osobnost!

Ukázkový vánoční strom

Vánoce by prostě nebyly Vánoce bez vhodného stromku usazeného v rohu obývacího pokoje nebo na jiném místě! Když můžeš vybrat jen jednu ozdobu na Vánoce, zvol stromeček.

Umělý strom je sice bez starostí o péči, ale přírodní strom nabízí aroma a šarm. Pokud chcete sváteční pocit ještě navýšit, pak zkuste zdobit stromeček s celou rodinou! Společné zdobení stromku je mnohem krásnější s rodinou, než když to člověk udělá sám.

Výzdoba domu na Vánoce vám může připadat spíše jako práce než jako zábava, zvláště pokud jste se teprve nastěhovali a musíte si vše pořídit. Se správnou výzdobou a trochou slavnostního veselí může být velmi snadné naplnit byt nebo dům vánočním duchem, aniž byste museli vybrat banku, a aniž byste přitom vynaložili obrovské množství času a úsilí!

Pokud se vám líbí některý z našich nápadů, nebo dokonce vy máte nějaké své vlastní, které si myslíte, že bychom měli přidat, dejte nám vědět v komentářích níže!

Zdroj: https://blog.therugseller.co.uk

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Redakce Spotrebice-Recenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *